2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
AKTYVIAM POILSIUI / Dviračių trasa

Dviračių trasa

Kelionė dviračiu po Kuršių nerijos nacionalinį parką – tai puiki proga aplankyti idomiausias ir gražiausias nerijos vietas, susipažinti su gamta, kraštovaizdžiu, gyvenvietėmis. Šiuo metu parke yra irengta speciali 52 km ilgio dviračių trasa, jungianti Nidą, Preilą, Pervalką, Juodkrantę ir Smiltynę. Ji eina miškingomis vietovėmis, čia nėra didelių ikalnių ir pakalnių, uždraustas autotransporto eismas, todėl net pradedančiam dviratininkui ja važiuoti lengva ir saugu. Palei taką specialiai įrengtos trumpalaikio sustojimo vietos. Informacija apie šalia esančius lankytinus objektus ir vietoves Jūs rasite informaciniuose stenduose, kurie išdėstyti visų gyvenviečių prieigose. Geriamu vandeniu pasirūpinkite prieš kelionę, nes jo nusipirkti galėsite tik gyvenvietėse.
 
 
 
Kelionėje Jums padės Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos išleistas leidinys - lankstukas "Dviračiu po Kuršių nerijos nacionalinį parką". Visą maršruto aprašymą rasite paspaudę ant žemiau esančio paveikslėlio:
 
 
Dviračių maršrutas sužavės jus, nes yra pats įspūdingiausias Lietuvoje. Kelionė prasideda keltu iš Klaipėdos centro į Kuršių neriją. Krykštaujančių kirų palyda primins, kad Klaipėda - jūrinis miestas, kuris didžiuojasi savo jūrų muziejumi - akvariumu ir delfinariumu. Toliau maršrutas veda per Kuršių nerijos nacionalinį parką, kurį Jungtinių tautų organizacija UNESCO pripažino kaip vieną iš unikaliausių Baltijos jūros regiono gamtos ir kultūros paveldo objektų. Kuršių nerijos kraštovaizdis - tai gamtos ir žmogaus susitarimo pasekmė. Čia labiausiai žavi tarp pušynų įsiterpusios vėjo pustomos smėlio kopos, nuo kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į Baltijos jūrą ir Kuršių marias. Kuršmarių pakrantėje išsibarsčiusios gyvenvietės - Juodkrantė, Pervalka, Preila ir Nida - žavi etnografinėmis žvejų sodybomis su nendriniais stogais ir šalia po žvejybos džiūvančiais tinklais, pamario švyturiais, medinėmis Raganų kalno skulptūromis bei netoliese įsikūrusia kormoranų ir pilkųjų garnių kolonija. Erdvūs auksinio smėlio paplūdimiai vilioja pailsėti ir atsigaivinti jūros bangose.
 
Pasirinkę šį maršrutą, Nidą pasieksite asfaltuotu dviračių taku, kuris driekiasi pušynais per visą Kuršių neriją. Iš Nidos galima persikelti laiveliu į Nemuno deltą ir Pamario keliais sugrįžti į Klaipėdą. Trokštantys sovietinės egzotikos, Kuršių nerija gali lengvai pasiekti Kaliningradą.
 
Pajūrio dviračių trasą sudaro 3 skirtingos atkarpos, kurių bendrasis ilgis yra 216 km. Pradėjus kelionę Klaipėdoje, galima rinktis vieną iš trijų trasos atkarpų:
1. Nuo Klaipėdos Kuršių nerija iki Nidos - 52 km
2. Nuo Klaipėdos iki Latvijos sienos - 49 km
3. Nuo Klaipėdos pamariu iki Rusnės salos - 115 km
 
   
Pajūrio dviračių trasos KELIONIŲ DVIRAČIAIS VADOVAS su žemėlapiais masteliu M1:50 000 (100 psl. 120x220 mm; lietuvių k. "pdf" formatu, 8,42 MB)
 
Daugiau informacijos svetainėje:  http://www.bicycle.lt/pajuriotrasa/
 

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
6. Kur galima užsisakyti ekskursiją po Kuršių nerijos nacionalinį parką?

KNNP Lankytojų centruose galima užsisakyti gido paslaugas


Draugai
 

 

   
   

 

Banners