ŠIUO METU SVETAINĖ TVARKOMA, VISAS TURINYS PERKELIAMAS Į WWW.NERIJA.LRV.LT
AKTYVIAM POILSIUI / Grybavimas ir Uogavimas
Grybavimas
 
Grybavimas - labai populiari veikla Kuršių nerijos ir Klaipėdos miesto gyventojų tarpe. Esant palankioms gamtinėms sąlygoms grybavimo sezonas prasideda vasaros pabaigoje ir baigiasi lapkričio mėnesį. Dažniausiai grybautojo krepšyje atsiduria tikrinis baravykas (Boletus edulis Fr.), baravykas raudonviršis (Leccinum versipelle), baravykas lepšė (Leccinum scabrum Fr.), geltonasis baravykas (Suillus variegatus), baravykas kazlėkas (Suillus luteus Fr.), piengrybis rudmesė (Lactarius deliciosus), žalsvasis baltikas (Tricholoma flavovirens Fr.) ir kt.
 
 
Grybauti galima visoje nacionalinio parko teritorijoje, išskyrus gamtos rezervatus: Naglių gamtos rezervatą (tarp Juodkrantės ir Pervalkos) ir Grobšto gamtos rezervatą (už Nidos, link Rusijos sienos).
 
Uogavimas
 
Kuršių nerijos teritorija nepasižymi uogų gausumu, todėl uogavimas tarp vietinių gyventojų ir vasarotojų nėra labai populiarus. Tai viena iš laisvalaikio praleidimo formų. Didesni mėlynojai yra Juodkrantės bei Nidos apylinkėse. Nacionalinio parko teritorijoje galima prisirinkti žemuogių, aviečių, gervuogių, bruknių.
 
 
DĖMESIO!
 
Uogauti galima visoje nacionalinio parko teritorijoje, išskyrus gamtinius rezervatus: Naglių gamtinĮ rezervatą (tarp Juodkrantės ir Pervalkos) ir Grobšto gamtinį rezervatą (už Nidos, link Rusijos sienos).
 
Grobšto ir Naglių gamtiniuose rezervatuose, išskyrus juose esančio Didžiojo kopagūbrio mišku neapaugusias teritorijas (pilkąsias ir baltąsias kopas), uogauti ir grybauti leidžiama rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Uogauti ir grybauti yra leidžiama gyventojams, Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo  įstatymo nustatyta tvarka deklaravusiems gyvenamąją vietą Neringos savivaldybėje ir turintiems su savimi asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. kovo 19 d. Nutarimas Nr. 308 „Dėl Kuršių nerijos nacionalinio parko nuostatų patvirtinimo“) 
 
 

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
7. Kur Kuršių nerijoje galima pasinaudoti banko paslaugomis?

Šiaulių banko Nidos klientų aptarnavimo skyrius - Naglių g. 18E, Nida.  

 


Draugai
 

 

   
   

 

Banners