ŠIUO METU SVETAINĖ TVARKOMA, VISAS TURINYS PERKELIAMAS Į WWW.NERIJA.LRV.LT
GAMTA / 2020 skruzdžių metai

             Kai pavasario saulė jau kiek šiltesnė, pradeda kirbėti skruzdėlynai. Mieguistos skruzdės dar niekur iš savo namų nekeliauja, tik šildosi ir įšilusios jos skuba vidun, kad šiluma galėtų pasidalinti su šeimynykščiais. Skruzdėlės Lietuvoje tyrinėtos labai menkai ir jų rūšinė sudėtis ištirta nepakankamai. Šiuo metu žinoma apie 40 rūšių. 

Rudosios miško skruzdėlės labiausiai atpažįstamos, nes jų sukrauti aukšti skruzdėlynai dažnai matomi iš toli, tačiau skruzdžių bendruomenė paslaptinga ir dar daugelis jos mįslių yra neįminta. Mokslas apie skruzdėles vadinamas mirmekologija. Jei rašytume skruzdėms zoologinę pažymą, joje būtų užpildytos tokios grafos, kad jos priklauso: gyvūnų karalystei, nariuotakojų tipui, vabzdžių klasei, plėviasparnių būriui ir skruzdžių šeimai. Skruzdės ir tokie geliantys plėviasparniai, kaip širšės ar bitės, turi bendrą protėvį. Evoliucijos eigoje dauguma skruzdžių rūšių prarado geluonį, bet išsaugojo nuodų liaukas. Sparnuotos skruzdės būna trumpą laiką ir tik jaunos patelės ir patinėliai.

 Dabartiniu metu yra žinoma apie 14000 skruzdžių rūšių. Jos gyvena miškuose, dykumose,  kalnuose ir stepėse. Savuosius lizdus įkuria virš žemės ir po žeme, medžių lapijoje ir kamienuose, net žmonių namuose. O kai kurios rūšys visai neturi pastovios gyvenamosios vietos ir visą laiką praleidžia kelionėse (žygiuose). Įvairių rūšių skruzdės labai skiriasi savo išvaizda, dažnai ir tuo, kuo minta, bet  visas pasaulio skruzdes jungia bendras bruožas – tai visuomeniniai gyvūnai, gyvenantys šeimomis. Tokiose bendruomenėse gali būti nuo kelių dešimčių iki kelių milijonų individų.

 

                     

- Skruzdėlynai

- Bendruomeniškumas ir darbų pasiskirstymas

- Skruzdžių motinėlė 

-Navigacija ir komunikacija

-Skruzdžių mityba

-Socialinis parazitizmas

 


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
4. Ar galima statyti palapines Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje?

Statyti palapines visoje Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje griežtai draudžiama, išskyrus kempingo teritoriją

Draugai
 

 

   
   

 

Banners