ŠIUO METU SVETAINĖ TVARKOMA, VISAS TURINYS PERKELIAMAS Į WWW.NERIJA.LRV.LT
KRAŠTOVAIZDIS
Kuršių nerijos formavimosi istorija siekia 5000 metų. Visą istorinį laikotarpį pusiasaliui grėsmę kėlė gamtos jėgos, vėliau prisidėjo ir neatsakinga žmogaus veikla. Nuo XVI a. vyko masiniai miškų kirtimai, intensyvi gyvulių ganiava, dervos ir medžio anglies gavyba, sakinimas, miško gaisrai. Per beveik dviejų šimtmečių miškų naikinimo laikotarpį nerijos miškingumas sumažėjo nuo 75 (1605 m.) iki 10 proc. (1834 m.). Kuršių nerijoje ant senųjų parabolinių kopų formuojasi naujos slenkančios kopos, palaidodamos senus dirvožemius ir miškų liekanas. Per 1706-1846 m. smėlis Kuršių nerijoje palaidojo 14 kaimų vietų. Prasidėjusį masinį smėlio judėjimą nerijoje stabdė tik dideli kopų sutvirtinimo bei apželdinimo darbai, pareikalavę daug laiko, lėšų ir žmogaus darbo.
Per XIX a. vėjo pustomo smėlio dykynėje žmogus sukūrė neregėto masto kūrinį, kuris 2000 m. lapkričio 27 d. – gruodžio 2 d. Pasaulio paveldo komiteto XXIV sesijoje Kairėse (Cairns, Australijoje) buvo įvertintas kaip Pasaulio reikšmės kultūros vertybė ir įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą kaip išskirtinės visuotinės reikšmės kultūrinis kraštovaizdis, iliustruojantis Gamtos ir Žmogaus dramatiško sambūvio istoriją.

Kuršių nerija - tai išskirtinis smėlio kopų kraštovaizdžio pavyzdys, atspindintis harmoningą gamtos ir žmogaus sambūvį, pasižymintis gamtos ir kultūros vertybių gausa. Tai jūros, vėjo ir žmogaus veiklos sąveikoje susidaręs ir tebesiformuojantis kultūrinis kraštovaizdis, kurio išlikimui gali kelti grėsmę negrįžtami pokyčiai.


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
9. Kur aš galėčiau išsinuomoti dviratį Kuršių nerijoje ir ar yra čia dviračių trasa / takas ?

Parke yra įrengta 51 km ilgio Pajūrio dviračių trasa, o gyvenvietėse – dviračių takai


Draugai
 

 

   
   

 

Banners