Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
KULTŪRA / Verslai / Gintaro gavyba
Pajūrio gyventojai be kitų verslų užsiėmė ir gintaro rinkimu. Pradžioje jie rinko ant kranto išplautą gintarą, vėliau išmoko ilgakočiais graibštais žvejoti jį iš jūros. Vėliau ėmė gaudyti tinklais, seklesnėse vietose specialiais kabliais. Kuršių marių žvejai gintarą iš marių dugno graibė kesele - iš dviejų valčių dugnu traukiamu tinklu su kabliais. Nuo dugno pakeltas gintaras patekdavo į traukiamą tinklą. Toks gintaro gavybos būdas naudotas tik Kuršių nerijoje. Pajūryje gintaras renkamas ir šiandien.
 
        Gintaro gaudytojas Smiltynėje
 
XIX a. antroje pusėje Juodkrantės gyvenvietėje, marių įlankoje gintaras buvo kasamas ir pramoniniu būdu. 1860-1899 m. Stantieno ir Beckerio įsteigta firma žemkasėmis iš marių dugno iškasė 2250 tonų gintaro. Be gintaro žaliavos iš Kuršių marių dugno buvo iškasti 434 archeologiniai gintaro dirbiniai, datuojamų III tūkst.pr.Kr. Šiuos unikalius dirbinius savo knygoje "Akmens amžiaus gintaro papuošalai" (1882) aprašė R.Klebsas. Dėl savo vertės šie dirbiniai gavo Juodkrantės lobio pavadinimą. Per II Pasaulinį karą didžioji kolekcijos dalis dingo, liko tik pavieniai dirbiniai bei R.Klebso knygoje publikuoti aprašai ir piešiniai. Šiuo metu restauratorės B.Kunkulienės atkurtą Juodkrantės lobio kolekciją galima pamatyti gintaro muziejuose Vilniuje, Nidoje ir Palangoje.

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
4. Ar galima statyti palapines Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje?

Statyti palapines visoje Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje griežtai draudžiama, išskyrus kempingo teritoriją

Draugai
 

 

   

 

Banners