ŠIUO METU SVETAINĖ TVARKOMA, VISAS TURINYS PERKELIAMAS Į WWW.NERIJA.LRV.LT
VASAROS BUVEINĖ SMILTYNĖJE

2019 METŲ VASARA

Norime Jus nudžiuginti - liepos, rugpjūčio mėnesiais Smiltynėje vėl galėsite dalyvauti meno plenere „Nuostabiosios žemės beieškant“!

 


 

Kiekvienas galės būti plenero dalyviu, apsilankęs Kuršių nerijos nacionalinio parko Smiltynės lankytojų centre: liepos 6, 13, 20, 27 ir rugpjūčio 3, 10, 17, 31 dienomis, t.y. šeštadieniais nuo 15 val.

Norintiems „nuostabiąją žemę“ atrasti nuosekliai, siūlome kelionę pradėti nuo Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijoje (Klaipėdoje) veikiančios tapybos ir grafikos parodos „Nuostabioji žemė. Dailininkai Rytų Prūsijoje XIX-XXa.“ iš Aleksandro Popovo rinkinio.

Persikėlę į Smiltynę, galėsite ne tik pasigrožėti įkvepiančia Klaipėdos panorama, tačiau liepos ir rugpjūčio savaitgaliais galėsite ir patys dalyvauti Kuršių nerijos nacionalinio parko Smiltynės lankytojų centre (Smiltynės g. 11), kur vyks profesionalių dailininkų vedami plenerai. Jų metu galėsite prisiliesti prie drobės ir išbandyti spalvų potėpius.

Iš Smiltynės keliaudami pro  Juodkrantę, užsukite  į Miniatiūrų muziejų – čia veiks tapybos paroda „Metų laikai Rytų Prūsijos dailėje XIX-XXa.“ iš A. Popovo rinkinio.

Galiausiai „nuostabiosios žemės“ paieškos jus nuves į Nidą, kur XIX a.–XX a. pirmoje pusėje gyvavo Nidos dailininkų kolonija. Čia iki 1945 m. kūrė per 300 dailininkų iš Rytų Prūsijos ir Vokietijos, čia tvyrojo „laisvojo meno“ dvasia, įkvėpta Kuršių nerijos gamtos, pirmapradės stichijos, architektūros, žvejų gyvenimo būdo. Seserų Annos ir Helene Michelau darbų ekspoziciją išvysite Kuršių nerijos istorijos muziejuje.


Daugiau informacijos ieškokite projekto facebook paskyroje Kultūrinio turizmo maršrutas „Nuostabiosios žemės beieškant“ ir www.nuostabiojizeme.lt

 

 


 

 

 

 

 

2018 METŲ VASARA

Kokią Kuršių neriją atrado dailės plenerų "Nuostabiosios žemės beieškant" dalyviai?

 

Kiekvieną liepos ir rugpjūčio šeštadienį 9-osios vilos kiemas Smiltynėje prisipildydavo spalvomis nusidažiusių molbertų ir į marias bei miško pusę žvelgiančių tapytojų. Tai – plenero „Nuostabiosios žemės beieškant“ dalyviai. Vieni teptuką rankose laikė vos pirmą kartą ir iš pradžių nedrąsiai sėmėsi įkvėpimo, kiti žvilgčiojo naujų perspektyvų į Kuršių neriją, drąsiai dalijo patarimus ir dalijosi patirtimi.

„Šis pleneras – be pretenzijų į didįjį meną. Vieniems tai – susipažinimas su tapyba, kitiems – tęstinumas, o tretiems – krikštas,“ – sako dailininkas E. Žvaigždinas, vedęs dailės užsiėmimus.

Kokią nuostabiąją žemę atrado bene trys dešimtys dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Ukrainos, Rusijos, kviečiame Jus išvysti rugpjūčio 25 d. 12 val. renginį vainikuosiančioje darbų parodoje.

 

 

Naujos edukacinės programos mažiesiems Smiltynės lankytojams!

 

Birželio 20 d. prasideda kiek ilgiau nei savaitę truksianti tarptautinė keramikos studija "Kopa oro", kurioje dalyvauja Lietuvos, Vokietijos ir Lenkijos meno bei dailės akademijų studentai, profesoriai. Kviečiame Jus į atvirus šių užsiėmimų stebėjimus Smiltynės lankytojų centre ir VDA Klaipėdos fakultete:

 

 


 

Nuo liepos 3 d. iki rugpjūčio 28 d., kiekvieną antradienį, 18.30 val. - nemokami harmonizuojančios muzikos seansai "Garsų kalba" su muzikantu, pedagogu Linu Švirinu. Užsiėmimų vieta - dauba prie Smiltynės lankytojų centro (Smiltynės g. 11). Laukiame!

Vasara jau įsikūrė Smiltynėje! Lankytojų laukiame nuo antradienio iki šeštadienio. Darbo laikas: 9-18 val.

 

2017 METŲ VASARA

 

Birželio 13d., 20d., 27d. 18:30 Smiltynės vasaros buveinėje, dauboje prie lankytojų centro vyks afro būgnų užsiėmimai kartu su studija "Grock". Užsiėmimai nemokami.

Muzikos terapijos ir meditacijų studija "Dabartis" nuotrauka.

 

2016 METŲ VASARA

Rugpjūčio 11 d.  18:30 val. koncertas  „Du gyvenimai“.  Smiltynės vasaros buveinėje, dauboje vyks Giedriaus Karaliūno bei Giedrės Rūšinės koncertas.

Naiviojo meno studijos „PALETĖ“ meno kūrėjų darbų paroda. Rugpjūčio 2-31 d. Po liepos 26-29 dienomis Juodkrantėje vykusio plenero, menininkų darbai yra eksponuojami Smiltynės vasaros buveinėje. Lankymas nemokamas, lankytojų centro darbo valandomis  nuo 9 iki 18 val.

Rugpjūčio 11, 20, 26 d.  Ekskursijų ciklas  „Smiltynė – tada ir dabar“. Kuršių nerijos nacionalinis parkas kviečia į vasaros ekskursijų ciklą po Smiltynę rugpjūčio mėnesį. Per šią ekskursiją susipažinsite su Smiltynės ir Kopgalio istorija, pastebėsite kaip ir kokiomis sąlygomis kūrėsi ir vystėsi dvi priešingos gyvenvietės, dabar labiau prisimenamos tik Smiltynės vardu. Tegu istorija prabyla! 

Ekskursija vyks ~1,5-2 val.
Dalyvio mokestis – Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojo bilietas - 1 eur.
Susitinkame Smiltynės senojoje perkėloje, prie Kuršių nerijos nacionalinio parko stendo.
Registracija būtina: infosmiltyne@nerija.lt arba tel. 8 671 00872

Rugpjūčio 9, 16, 23, 30 d. Vasaros antradienių vakarai  Smiltynėje su Linu Švirinu. Kas antrą antradienį - afro būgnų ratas arba garsų kalba.   

Atviros keramikos dirbtuvės rugpjūtį, darbo dienomis nuo 13 iki 17 val., kuriame kiekvienas besidomintis amatais galės pastebėti ir susipažinti kaip kuriami keramikos dirbiniai.

Vytauto Daraškevičiaus paroda “Tarp vandenų ir  smėlynų”. Birželio 7- liepos 7 dienomis.

Lietuvos fotomeninkų sąjungos narys, fotografuoja jau daugiau nei 40 metų, per šiuos ilgus metus V. Daraškevičius daug dirbo ir kaupė medžiagą lietuvių etnokultūros tematika. Pasauliniame folklore fotografijos konkurse “Humanity photo awards”, kas dveji metai rengiamame Kinijoje, buvo nominuotos net aštuonios fotografijų serijos.

Pirmą kartą fotografas Neringoje apsilankė dar 1969 metais, nuo 1973 m. beveik reguliariai rugsėjį dalyvaudavo Lietuvos fotomenininkų sąjungos rengiamuose seminaruose. V. Daraškevičius sako, kad jam viskas čia įdomu – unikali gamta, draugiški vietiniai žmonės, iškskirtiniame fone atsipalaidavę poilsiautojai, čia vykstantys renginiai. Visa tai liudija ir fotografo paroda, kurią jis įvardija kaip “mozaika”, tačiau labai atspindinti šį kraštą. 

 

Kūrybinės keramikos dirbtuvės vaikams ir suaugusiems. Birželio 16, 30 dienomis suaugusiems, birželio 23 d. – vaikams.

 
Atviros keramikos suvenyrų dirbtuvės. Gaminsite netradicinius, tačiau vietinę kultūrą ir gamtą atspindinčius suvenyrus, analizuosite Kuršių nerijos gamtos turtus, kultūrinius simbolius, senąsias ir naująsias keramikos gamybos tradicijas.
 
 
 
 
2015 liepos 25
 
 
2015 liepos 10
 
Nemokamas koncertas Smiltynėje
 
 
2015 liepa - rugpjūtis
 
MUZIKOS TERAPIJA SMILTYNĖJE PO ATVIRU DANGUM

Liepos-rugpjūčio mėnesiais
Kiekvieną antradienį 18:30
Prie Nacionalinio parko Lankytojų centro
Smiltynės g. 11
 
Terapinės muzikos seansas "GARSŲ KALBA" 07 7, 21 ir 08 4, 18 dienomis (rekomenduojama turėti pledą ar jogos kilimėlį)
Afro būgnų ratas 07 14, 28 ir 08 11, 25 dienomis (reikalinga registracija, registruojamasi bus įprasta forma, artimiausiu metu ją skelbsime renginio pristatyme)
 
Registracija ir informacija
861230179, 860000370 ir studija.dabartis@gmail.com
Esant nepalankiam orui veiksmas vyks namelyje Smiltynės g.10
Užsiėmimus finansuoja Klaipėdos sveikatos biuras
Organizatoriai: Muzikos terapijos ir meditacijų studija "Dabartis"
 
 
 
2015-06 18, 19 ir 20
 
Nuo ketvirtadienio Smiltynėje šurmuliuos menininkai - kviečiame prisijungti :)
 
 
 
2015-06 12 ir 13
 
Smiltynėje šį penktadienį bei šeštadienį kviečiame visus pažaisti su spalvomis bei į žygį.
 
2015-06-06
 
Birželio 6 dieną 8 val. lauksime Jūsų Smiltynėje, prie viešbučio "Palva" (Smiltynės g. 19), tinkamai pasiruošusių žvejybai (žvejybos įranga ir žvejo megėjo bilietas). Klaipėdos universiteto profesorius, habilituotas mokslų daktaras Sergėjus Oleninas Jums papasakos, kaip šios žuvys atsirado Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir kokias grėsmes jos kelia ir kaip kiekvienas žvejas gali pažaboti šios rūšies plitimą.  Turėsite progą susirungti ir išsiaiškinti, kuris žvejas yra geriausias grundalų gaudytojas, o iš laimikio čia pat bus gaminamas ypatingas gurmaniškas patiekalas, įsitikinsite, kad grundalai gali būti puikus delikatesas.
 
 
 
 
 
 
2015-05-19
 
 
2015-05-13
 
Gegužės 16 d. 13.00 val.  kviečiame visus į Smiltynę į  Sveikatingumo tako ir Kuršių nerijos nacionalionio parko Vasaros buveinės atidarymo renginius.
 
 
 
2015-03-23
 
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija skelbia partnerių bendroms veikloms Smiltynėje paiešką
 
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija įgyvendindama jai priskirtas funkcijas (KNNP direkcijos nuostatai http://nerija.am.lt/VI/index.php#r/30) ieško partnerių su kuriais kartu bendradarbiavimo pagrindais galėtų vykdyti veiklas, susijusias su Kuršių nerijos gamtinio ir kultūrinio paveldo populiarinimu ir viešinimu, rekreacinės veiklos populiarinimu ir aplinkosauginiu švietimu. Su parteriais bus pasirašomos terminuotos bendradarbiavimo sutartys.
 
Veiklų formos: įvairaus formato renginiai, parodos, užsiėmimai, akcijos.
 
Veiklų vieta: Smiltynė (adresas Smiltynės g. 9, 10 ir 12), Klaipėdos m. sav.
 
Veiklų laikas: š.m. gegužės – rugsėjo mėn..
 
Kas gali teikti pasiūlymus: fiziniai/juridiniai asmenys turintis teisę verstis paraiškoje nurodyta veikla.
 
Būtini pateikti dokumentai:
 
1. Užpildyta paraiškos forma (galite parsisiųsti čia);
 
2. Trumpas siūlomos bendradarbiavimo veiklos (-ų) aprašymas;
 
DĖMESIO: Paraiškos priimamos iki š.m. balandžio 20 d. 17.00 val. paštu adresu Naglių g. 8, Neringa, LT-93123, el. paštu knnp@nerija.lt arba faksu 8 469 51224.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Turizmo ir informacijos skyriaus vedėją Jolitą Gedžiuvienę, tel. + 370 612 61596.
 
 
2014-08-28
 
Sezono uždarymo renginys Smiltynėje

Paskutinę kalendorinės vasaros dieną – rugpjūčio 31-ąją, 14 val., Smiltynėje, šalia lankytojų centro įsikūrusiame amfiteatre skambės muzika ir vyks aktorių pasirodymai. Sekmadienio popietės programoje savo muzika Smiltynės žaliąsias erdves užpildys studijos Grock kolektyvai, grupės: Nervas, Lūžis, Akimirka.

Klaipėdos jaunimo teatras renginio svečius pradžiugins spektakliu „Kopėčios“, bei K.Donelaičio kūrybos interpretacijomis.

Visi apsilankiusieji turės galimybę pamatyti Smiltynėje eksponuojamas parodas:

V.Jankausko fotografijų parodą „Donelaitis“

Lietuvos gamtos fondo parodą „Atgal į ateitį“

J.Sabaičio dailės parodą

 

Susitiksime Smiltynėje!

 

Informaciją parengė:

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos

 
2014-08-20
 
Smiltynėje eksponuojamos parodos

Maloniai kviečiame apsilankyti Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos valdomose patalpose adresu Smiltynės g. 9, Klaipėda, kur šiuo metu eksponuojamos net trys parodos!

Virgilijaus Jankausko fotografijų paroda "D-O-N-E-L-A-I-T-I-S".

Paroda "DONELAITIS" – tai fotografo Virgilijaus Jankausko paieškos rasti Kristijono Donelaičio pėdsakus Mažojoje Lietuvoje šiandien, praėjus trims šimtams metų, kai gimė  garsiausias ir pirmasis lietuvių poetas. Parodoje pristatomas 12 spalvingų, grafiškų fotografijų ciklas, skirtas Kristijono Donelaičio 300 gimimo metinėms, UNESCO minimai sukakčiai.

2013 metų pavasarį, kai "saulelė vėl atkopdama budino svietą", fotografas Virgilijus Jankauskas apkeliavo visas vietas, kur gimė, gyveno, mokėsi  ir dirbo K. Donelaitis. V. Jankauskas kurdamas šią parodą galvojo apie praradimus, Mažosios Lietuvos krašto tragizmą, griūvantį, nykstantį kultūros paveldą, karų, žmonių ir laiko sunaikintas vertybes. Anot autoriaus, jo nuotraukose – bandymai užfiksuoti dabartyje pamažu dingstančią praeitį ir tuo pat metu ją priartinti prie mūsų laiko, atgaivinti atmintį.

Lietuvos gamtos fondo paroda “Atgal  į ateitį“.

Ši fotografijos paroda demonstruoja žuvininkystės sektoriaus pokytį per pastaruosius penkiasdešimt metų. Pasaulinė maisto ir žemės ūkio organizacija apskaičiavo, kad 52 proc. pasaulio žuvies išteklių yra visiškai išeikvoti, o dar 28 proc. – pereikvoti arba ženkliai sumažėję. Kai kurie mokslininkai prognozuoja, kad jei dabartinės žvejybos ir žuvies suvartojimo tendencijos nesikeis, komercinių žuvų vandenynuose neliks jau 2048 metais. Parodą pristato „Lietuvos gamtos fondas“ kartu su nevyriausybinių organizacijų aljansu „OCEAN 2012“.

Tapytojo Jono Sabaičio darbų paroda


Jonas Sabaitis mokėsi Maskvos liaudies dailės universitete. Menininko pomėgis - architektūra. „Architektūrinės“ mintys Jono neapleidžia nuo mažens ir nors gyvenime tapo ne architektu, o tapytoju, tas mintis gražiai suguldo savo drobėse, įamžindamas nepakartojamą Lietuvos kaimo kraštovaizdį. Dirba Klaipėdos muzikiniame teatre, meistrauja įvairias butaforijas spektakliams.
Dalyvauja įvairiose parodose Lietuvoje ir užsienyje. Surengęs daug personalinių parodų.
Nuo 1985 m. - Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus narys.

 
2014-08-12

Žaliasis renginys Kuršių nerijoje kviečia bendradarbiavimui ir naujam požiūriui į gamtą

Tęsdami aplinkosauginių forumų ciklą Susivienijimo Žali.LT entuziastai bendradarbiaudami su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija šių metų rugpjūčio 14 d. Smiltynėje rengia plačią diskusiją opių šiandienos žaliųjų aktualijų tema. Forumo pavadinimu „Gamtos išsaugojimo būtinybė klimato kaitos grėsmės ir nežaboto vartotojiškumo akivaizdoje. Kodėl būtina keisti požiūrį?“ kontekste bus aptariamos ne vien esminės jautrios gamtosauginės temos, bet ir ne mažiau aktuali gausybės žaliųjų organizacijų būrimo vieningai veiklai perspektyva.

„Mūsų organizuojamų forumų tikslas inicijuojant aplinkosauginę diskusiją jautrių klausimų temomis, paskatinti ir įvairių sričių specialistų, aktyvistų, žaliųjų ir socialinių iniciatyvų bendradarbiavimą, ne tik surandant tinkamiausius problemų sprendimo būdus, bet ir pagilinant savo žinias ar atrandant kitokį požiūrį įprastinės veiklos kontekste“, teigė susivienijimo Žali.LT koordinatorius Martynas Norbutas.

Anot jo, keliant gamtosauginius klausimu svarbu ne tik akcijos, veiksmai ar politikų spaudimas, bet pirmiausiai susitelkimas bendram vieningam darbui ir vaisingai tarpusavio veiklai, papildydami vieni kitus, pasidalindami darbais, pasikeisdami informacija ir palaikydami vieni kitų iniciatyvas. „Žalioji idėja iš tiesų nėra siauras vienos krypties kelias, kaip tai suprantama ir vertinama iš šalies, mūsų interesų sritis apima itin platų veiklos spektrą, apimantį ne tik gamtosaugą, bet ir socialinio teisingumo, tolerancijos, taikaus dialogo, bendruomeniškumo skatinimo, pilietinio aktyvumo aspektus. Todėl bendradarbiavimas pasiskirstant sritimis yra itin svarbus nepaliekant nepadengtų ar apleistų itin aktualių gamtosaugos temų“, pažymi  M. Norbutas. 

Pasak Susivienijimo Žali.Lt koordinatoriaus pavaduotojos Virginijos Vingrienės, šiandien beprotiškai įsibėgėjusio vartotojiško požiūrio kontekste, požiūris į gamtą ir žmogų išreiškiamas per komerciškumo prizmę, pirmenybę teikiant pelnui, naudai, ekonominiam augimui, netgi į nugarą alsuojančios klimato kaitos padarinių grėsmės akivaizdoje. „Štai kodėl turime kalbėti apie pokyčius, kuriuos būtina pradėti nedelsiant, nebijant pristatyti kitokį kartais pernelyg drąsų ar revoliucingą požiūrį ir parodant kitų racionalių kelių galimybę, būtiną gamtos išsaugojimo kontekste, net jei tam reikėtų aukoti įprastas ekonomines galimybes“, pabrėžė V. Vingrienė.

Anot jos, šio renginio metu pabandysime pradėti diskusiją kitokio požiūrio į šiandien tabu tapusią plynų miškų kirtimų temą, kartu pristatydami Žali.LT iniciatyvą, keliant išimtinių miško paskirties keitimo kriterijų, tapusių jau plačiai paplitusiu reiškiniu ir padariusi daug žalos itin jautriai žaliajai erdvei, konstituciškumo klausimą, pakviesdami visuomenę platesniam dialogui šia tema. „Juk mūsų kaip žaliųjų pareiga ne tik kelti į viešumą problemas ir protestuoti, bet ir imtis realių veiksmų užkertant kelią jų bujojimui“ – teigia žalieji aktyvistai. 

Forumo metu bus paliesti ir jautrūs Kuršių nerijos gamtosaugos klausimai, paukščių įsipainiojimas žvejybiniuose tinkluose ir kitos aktualios aplinkosauginės temos, vyks diskusijos, kuo žalieji, aplinkosaugos aktyvistai ir plačioji visuomenė galėtų prisidėti prie gamtos išsaugojimo.

Renginys vyks nuo 11 val. Smiltynės lankytojų centre, Smiltynės g. 11, Klaipėdoje.

Programa:

Ketvirtadienis, rugpjūčio 14 d.:

11.00 val. Dalyvių registracija. 
11. 30 val. Renginio atidarymas. 

11.40 val. „Alternetyvus požiūris į miško kirtimo būdus“ Andrejus Gaidamavičius, Lietuvos žaliųjų judėjimas, Susivienijimas Žali.LT

12.00 val. val. „Miškas – Konstitucijos ginama vertybė. Ar išplėsti išimtiniai miškų paskirteis keitimo atvėjai netapo itin dažnai paplitusiu reiškiniu?“ Virginija Vingrienė, Susivienijimo Žali.LT koordinatoriaus pavaduotoja

12.20 Diskusija. Miškų svarba Kuršių nerijoje.

13.00 val. Pietų pertrauka. Ekologiškos žaliosios vaišės.

14.00 val.“Paukščių žūtys žvejybiniuose tinkluose“. Julius Morkūnas, Lietuvos ornitologų draugija.

14.30 val. „Aktualūs Kuršių nerijos gamtosauginiai aspektai“. Aušra Feser, Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė. 

15.00 val. Seminaro apibendrinimas – sprendimai, išvados.
15.30 val. Seminaro pabaiga.

Rnginyje dalyvaus Kuršių nerijos nacionalinio parko, Smiltynės lankytojų centro, Lietuvos ornitologų draugijos, Lietuvos gamtos fondo ir kitų žaliųjų organizacijų, miškininkų, vietos bendruomenių atstovai ir kurorto svečiai.

Kviečiame prisijungti pajūrio gyventojus ir svečius.

Savaitgalio renginiai Smiltynėje

Šį savaitgalį žaliosiomis Smiltynės erdvėmis dalinsis teatras ir muzika. Rugpjūčio 8 d., 18 val., bei rugpjūčio 9 d., 16  val. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos Lankytojų centro teritorijoje (Smiltynės g. 11, Klaipėda) Klaipėdos jaunimo teatras atliks muzikinius ritminius gatvės vaidinimus pagal K.Donelaičio kūrybos fragmentus, bei parodys spektaklį „Kopėčios“.

Spektaklis „Kopėčios“ - savitai atliekamų lietuvių liaudies dainų ir judesio spektaklis, prakalbinantis tikras kopėčias. Pasitelkdami muziką, ritmą ir netikėtą estetiką, aktoriai kuria išraiškingą metaforą, kurios centre – nuolatinė žmogaus kelionė ir jo pastanga kilti aukščiau kasdienybės. 

Režisierius: Valentinas Masalskis

Trukmė – 30 min

Nuotr. KJT archyvo

Šeštadienį – rugpjūčio 9 d., 15.30 val. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos valdomose patalpose (Smiltynės g. 9, Klaipėda) bus atidaroma antroji Virgilijaus Jankausko fotografijų paroda "D-O-N-E-L-A-I-T-I-S". Paroda "DONELAITIS" – tai fotografo Virgilijaus Jankausko paieškos rasti Kristijono Donelaičio pėdsakus Mažojoje Lietuvoje šiandien, praėjus trims šimtams metų, kai gimė  garsiausias ir pirmasis lietuvių poetas. Parodoje pristatomas 12 spalvingų, grafiškų fotografijų ciklas, skirtas Kristijono Donelaičio 300 gimimo metinėms, UNESCO minimai sukakčiai.

2013 metų pavasarį, kai "saulelė vėl atkopdama budino svietą", fotografas Virgilijus Jankauskas apkeliavo visas vietas, kur gimė, gyveno, mokėsi  ir dirbo K. Donelaitis. V. Jankauskas kurdamas šią parodą galvojo apie praradimus, Mažosios Lietuvos krašto tragizmą, griūvantį, nykstantį kultūros paveldą, karų, žmonių ir laiko sunaikintas vertybes. Anot autoriaus, jo nuotraukose – bandymai užfiksuoti dabartyje pamažu dingstančią praeitį ir tuo pat metu ją priartinti prie mūsų laiko, atgaivinti atmintį.

Sekmadienį - rugpjūčio 10 d., 17.15 val. Lankytojų centro teritorijoje (Smiltynės g. 11, Klaipėda)  gamtos apsuptyje įkurtame amfiteatre vyks studijos „GROCK“ organizuojamas grupės HIT KICK koncertas. Jau antri metai Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija ir studija "GROCK" į Smiltynę kviečia romantikos išsiilgusius muzikos mylėtojus, siūlydami pabūti išskirtinėje gamtoje ir paklausyti originalios muzikos, ir patiems dalyvauti jos kūrime.

Į kolektyvą, pavadinimu "Hit-Kick", susibūrę trys talentingi jaunuoliai, naujam gyvenimui prikelia senuosius hitus ir juos meistriškai pateikia Gipsy Jazz ritmu. Muzikos alchemikai Hit-Kick atlieka ir savo kūrybos dainas, kurios energijos užtaisu prilygsta originaliai atliekamiems perdainuotiems kūriniams.
Mūsų visų laukia ir siurprizas - šiuo metu grupė repetuoja studijos 'GROCK" vasaros rezidencijoj. Kas žino, gal gims viena kita nauja daina?

Koncertą dovanoja: grupė Hit Kick, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija ir studija "GROCK".

Renginiai nemokami.
 
 
 
2014-08-06
 
Koncerto "O, mielas drauge" akimirkos

 

Rugpjūčio 5 dienos pavakarę, atslinkus vėsai, į Smiltynėje žaliojoje erdvėje sukurtą koncertinę erdvę sugužėjo Klaipėdos ir Neringos miesto gyventojai bei svečiai, kuriuos čia sukvietė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro organizuojamo XVII tarptautinio festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ koncertas „O, mielas drauge“.

Koncerto programoje buvo atliekamos tokių žinomų miuziklų kaip - „Ugnies medžioklė su varovais“, „Meilė ir mirtis Veronoje“, „Velnio nuotaka“ , bei kitų miuziklų ištraukos, kurios koncerto klausytojus užbūrė nuotaikingumu. Kūriniai vertė juoktis, trypti ar linguoti į taktą, kėlė šypsenas, užliedavo romantikos bangomis, šildė ir džiugino, o atlikėjų įsijautimas į personažą prikaustydavo dėmesį.  

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija dėkoja Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui už tokį įsimintiną renginį ir tikisi, kad ši žalioji koncertinė erdvė dar ne kartą pasitarnaus kuriant jaukią atmosferą tokiems išskirtiniems renginiams. 

Už nuotraukas esame dėkingi fotografui Nerijui Jankauskui.
 
 
 
 
 
2014-08-01
 
Rugpjūčio 05 d., antradienį, 19:30 val.

Amfiteatre prie Kuršių nerijos nacionalinio parko vilos (Smiltynės g. 11, Klaipėda)

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro XVII tarptautinis festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“

 “O, mielas drauge”

1 dalies koncertas

Kameriniame koncerte Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai ir instrumentinis ansamblis atliks ištraukas iš G.Kuprevičiaus miuziklų “Ugnies medžioklė su varovais”, “Devynbėdžiai”, “Veronika”, legendinio K.Antanėlio miuziklo “Meilė ir mirtis Veronoje”, V.Ganelio “Velnio nuotaka”, R.Radzevičiaus roko operos “Jūratė ir Kastytis” bei kitų.

Atlikėjai: solistai Aurelija Dovydaitienė, Jadvyga Grikšienė, Rasa Ulteravičiūtė, Šarūnas Juškevičius, Virginijus Pupšys, Rokas Spalinskas, Vilma Lenkšaitė (fleita), Romas Grigaitis (kontrabosas), Kęstutis Nevulis (akordeonas), Edmudas Fedaravičius (mušamieji)

Bilietus platina www.bilietai.lt

Teatro kasa +370 46 397404

Bilieto kaina – 25 LT

Nuolaidos:

Senjorams, žmonėms su negalia, moksleiviams, studentams – 20% nuolaida

 
2014-07-19
 
Lietuviško kino popietės Smiltynėje
 
Smiltynės lankytojų centras kviečia į lietuviško kino popietes. Galime pasidžiaugti plačiu filmų meniu iš Ramūno ateljė archyvo bei naujausiais Summer Media Studio studentų darbais. 

Filmai kupini gamtos grožio, kuriame atsiskleidžia ne tik idealaus gamtinio pasaulio reginys, bet ir arši kova laukinėje gamtoje, žmogaus ir gamtinės aplinkos konfliktas. Tai tikslesnis žvilgsnis į mums žinomą, tačiau dar nepažintą gamtos pasaulį. Į repertuarą įtraukėme ir socialines, žmogaus būties problemas gvildenančius filmus. 

Filmus žiūrime 16.00 val. Smiltynės lankytojų centre. 

07.22- |ŠIAURĖS SIMFONIJA| REŽ. PETRAS ABUKEVIČIUS (27 MIN.)
07.23- |TETERVINS SUBILDA| AUT. EUGENIJUS DROBELIS (25 MIN.)
07.24- |GAMTOS DIENOS I| REŽ.INESA KURKLIETYTĖ (25 MIN.)
           |GAMTOS DIENOS II|
07.25- |SMARAGDO ŠALIS| AUT. TADAS ZUZEVIČIUS (25 MIN.)
07.26- |VARNŲ EŽERAS| REŽ. INESA KURKLIETYTĖ (60 MIN.)
07.27- |BŪTI MYLIMAM| REŽ. INESA KURKLIETYTĖ (30 MIN.)
07. 30-07.31- |SUMMER MEDIA STUDIO 2014 METŲ VASAROS STUDENTŲ DARBAI|

 

Smiltynės lankytojų centras

Smiltynės g. 11, Klaipėda

 
2014-07-19
 
Jūros šventės metu kviečiame į poezijos ir bardų naktį Smiltynėje
 
Koncertas "Skrydis į naktį" organizuojamas liepos 26-27 d., nakties metu (nuo 23 val. iki 02.30 ryto), nuostabioje Klaipėdos vietoje – Smiltynėje, gamtos prieglobstyje, šalia lankytojų centro, įsikūrusioje lauko estradoje. Dainuojamoji poezija kartu su poetų skaitomomis eilėmis nakties metu papildys Jūros šventės programą svajinga ir poetiška atmosfera. Renginys - romantiškos ir marinistinės tematikos, kuriame kiekvienas žmogus galės pajusti Klaipėdos dvasią ir nuostabų pajūrio dvelksmą.

Koncerto "Skrydis į naktį"  planuojama programa:

2014 m. Liepos 26 d. (šeštadienis):

23 val. Koncerto pradžia. Vedėjas pradeda koncertą, pristato dalyvius.

23.10. - Skaitoma poezija (marinistikos tematika)

23.20. - Dainuoja N.Malūnavičiūtė ir Olegas Ditkovskis

23.50  - Skaitoma poezija (meilės tematika)

00.00 - Dainuoja S.Bareikis

Liepos 27 d. (sekmadienis):

00.30 - Skaitoma poezija (grožio ir gėrio tematika)

00.40 - Dainuoja A.Kulikauskas

01.10 - Skaitoma poezija (žmogaus gyvenimo prasmės tematika)

01.20. - Dainuoja D.Razauskas

01.50. - Skaitoma poezija (nakties  tematika)

02.00 - Dainuoja N.Malūnavičiūtė ir O.Ditkovskis)

02.30 - Koncerto pabaiga

 
 
 
 
 
2014-07-15

Akustinės muzikos koncertas

Praėjusį šeštadienį, liepos 12 dieną, Smiltynėje žaliąsias erdves užpildė gitarų skambesys ir dainos. Studijos „Grock“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos renginys pakvietė į akustinės muzikos koncertą, kuriame savo kūrybos dainomis dalinosi švelnaus balso savininkė Ingaja, bardas Jonas Baltokas bei antrus metus Smiltynėje muzikuojantis Linas Švirinas. Jonas Baltokas klausytojus pradžiugino perdainuotais vieno žymiausių dainuojamosios poezijos atlikėjų – Sauliaus Mykolaičio kūriniais.

Nors šeštadienio pavakarę pajūryje linksminosi vėjas, nuvydamas taip ir nepravirkusius lietaus debesis, į koncertą pavadintą „Smiltynė“ susirinkę žmonės buvo šildomi jaukios atmosferos, bei emocingų kūrinių.

 

2014-07-08

 “Vasarok su Grock” vasaros rezidencijos Smiltynėje atidarymo koncertas „Smiltynė“

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija ir studija "Grock" kviečia į akustinės muzikos koncertą su festivalinėmis amibcijomis "Smiltynė", kuris vyks liepos 12 dieną, šeštadienį, 17.15 val. Smiltynėje šalia Smiltynės lankytojų centro esančiame amfiteatre. 

Medžių paunksmėje vyksiančiame koncerte pasirodys ir savo kūrinius atliks švelnaus balso savininkė Ingaja, bardas Jonas Baltokas bei uostamiesčio muzikos klasikas Linas Švirinas. 

Renginys nemokamas.

2014-07-02

Kino popietės Smiltynėje

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija skelbia kino savaitgalį ir šeštadienio bei sekmadienio popietes kviečia praleisti Smiltynėje, kur Lankytojų centro erdvėse vyks nemokami kino seansai. Šį šeštadienį - liepos 5 d., 16 val. Smiltynės lankytojų centro teritorijoje bus rodomas filmas “Donaleitis. XVIII a. Mažosios Lietuvos tautinis kostiumas”, o sekmadienį, liepos 6 d., 13 val. visus vaikus ir jų tėvelius kviečia į Petro Abukevičiaus vaidybinių - gamtos filmų "Meškutės Nidos nuotykiai" peržiūrą.

Filmas “Donelaitis. XVIII a. Mažosios Lietuvos tautinis kostiumas”

K. Donelaičio epas “Metai”, daugiasluoksnis kūrinys. Jame atsiskleidžia XVIII amžiaus Mažosios Lietuvos gyventojų charakteriai, santykiai ir elgsena, darbai, buities detalės, piešiami gamtos vaizdai, aprašomi tautiniai kostiumai…


Dokumentinis-vaidybinis filmas savo dėmesį koncentruoja į K. Donelaičio “Metuose” aprašytą tautinį kostiumą. Jo autentiško atkūrimo galimybes. Filme stebime tautinio XVIII a. kostiumo gimimo procesą, atskleidžiamas autentiškų darbų procesas: vilnos karšimas, verpimas, audimas… Filmuojami meistrai išlaikę senąsias darbo tradicijas, jie ir šiandien geba darbuotis taip, kaip dirbo mūsų protėviai prieš 300-tus ar dar daugiau metų. Ši senosios tradicinės amatininkystės gyvoji tąsa unikali, ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio mąstu. Vaizdo kamera fiksuojanti šį unikalų procesą pasakoja istoriją apie gyvai, žiūrovų akyse gimstančio savito Mažosios Lietuvos XVIII a. tautinio kostiumo stebuklą. Kostiumų komplektas atkurtas remiantis išlikusiais rašytiniais šaltiniais ir istorine medžiaga. Kostiumų autorė, dizainerė-tekstilininkė Danutė Keturakienė.

Žiūrovų akyse gimęs istorinis kostiumas atgyja – istoriniais kostiumais “pasidabinę“ K. Donelaičio “Metų” personažai prabyla poeto žodžiu, atkurdami poemos scenas. Žiūrovai stebėdami vaidybinius epizodus pajunta autentiškos laikmečio dvasios alsavimą, regi sodriai kuriamus būrų personažus, netikėtus charakterius. Filme vaidina: Ramūnas Abukevičius, Edita Niciūtė, Vidmantas Fijalkauskas, Jonas Buziliauskas, Vita Šiaučiūnaitė, Saulė Degutytė, Edita Zizaitė, Antanas Kišūnas, Algimantas Armonas, ir daugelis kitų.

Filmo “Donaleitis. XVIII a. Mažosios Lietuvos tautinis kostiumas” scenarijaus autorius ir režisierius Ramūnas Abukevičius, vaidybinių scenų režisierė Inesa Kurklietytė, operatoriai: Algimantas Mikutėnas ir Adomas Jablonskis. Muzika Ramūno Jasučio. Montažo režisierius Ričardas Matačius.

Vaidybiniai – gamtos filmai “Meškutės Nidos nuotykiai”

Tai 1976-1978-ais metais sukurta dokumentinė-vaidybinė istorija apie cirko meškutės Nidos nuotykius unikaliuose Lietuvos gamtos kampeliuose.
Šios istorijos kūrėjas P.Abukevičius – garsus kino režisierius, operatorius, filmų apie gamtą kūrėjas. Šis žmogus šventai tikėjo savo profesija, mylėjo visus sutvėrimus, stengėsi juos apsaugoti ir atskleisti unikalų grožį. Savo filmais šis kūrėjas ugdė jaunimą, keitė jų nuostatas, formavo požiūrį į gyvūnijos pasaulį. 

Cirko meškutė Nida P.Abukevičių įkvėpė sukurti 13-os filmų serialą, kurį matė 120 pasaulio šalių žiūrovai. Keliaudama po unikalius Lietuvos gamtos kampelius meškutė sutinka įvairius gyvūnus, juos gelbėja, gina, su jais draugauja, stebi.

Renginys nemokamas.

 

 

2014-06-22

Folkloro spektaklis „Jau saulelė“ pagal Kristijono Donelaičio poemą „Metai“

Birželio 28-ą dieną 19.30 val. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia atvykti į Smiltynę, kur šalia Smiltynės lankytojų centro įrengtame amfiteatre (Smiltynės g. 11) bus rodomas Klaipėdos miesto savivaldybės Etnokultūros centro parengtas folkloro spektaklis „Jau saulelė“ pagal Kristijono Donelaičio poemą „Metai“, kuris skirtas K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti.

Folkloro spektaklis „Jau saulelė“ – tai 2 dalių kūrinys, kuriame poemos „Metai“ ištraukos susisieja su Mažosios Lietuvos valstiečių gyvenimo motyvais. Klaipėdos etnokultūros centro folkloro kolektyvų „Alka“ ir „Vorusnėlė“ atliekamas spektaklis kupinas šio krašto tautosakos, dainų, kurias sustiprina tradicinių instrumentų garsai.

Scenarijaus autorė bei režisierė Dalia Kiseliūnaitė, instrumentinės muzikos vadovas – Martynas Ratas, scenografė – Austėja Znaidauskaitė, choreografė – Jūratė Čapaitė.

Renginys nemokamas.

 

2014 – 06 – 18 

Vasaros buveinė „Kuršių nerija prasideda Smiltynėje” lankytojus džiugins renginių įvairove

 

     Birželio 13 dienos penktadienio vakarą Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija klaipėdiečius ir neringiškius pakvietė atsipūsti po savaitės darbų žalioje erdvėje Smiltynėje. Dauboje po žaliuojančiais medžiais įrengtame naujame „amfiteatre“ pristatėme 2014 metų vasaros buveinės renginių programą, skirtą Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti. Atidarymo renginys prasidėjo ištraukomis iš K. Donelaičio poemos “Metai”, kurias skaitė nacionalinio parko direktorė Aušra Feser ir Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Jonas Liorančas. Oficialias kalbas pagyvino vis suskambančios kanklės ir Klaipėdos etnokultūros centro kolektyvų atlikti kūriniai.

      Vasaros buveinės „Kuršių nerija prasideda Smiltynėje” svečiai buvo pakviesti į viena iš senųjų vilų, pasigrožėti net dviem parodom. Renginio dalyviams bendrovės „Fotocat“ vadovė Alė Jankauskienė pristatė fotomenininko Virgilijaus Jankausko fotografijos parodą „Dingęs kraštas“. Tai darbai, užgimę keliaujant po Mažąją Lietuvą, lankantis Kristijono Donelaičio gyvenimo ir kūrybos aplinkoje. Fotografijomis menininkas siekia parodyti to krašto tragizmą, atsispindintį griūvančiuose pastatuose, karų, žmonių ir laiko sunaikintose vertybėse, taip suartindamas K. Donelaitį su dabartiniais laikais. Mažosios Lietuvos muziejaus direktoriaus pavaduotoja Asta Grušelionienė pristatė įdomią Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus paroda „Kelionė į istorinę XVIII a. Prūsiją. Skirta Kristijono Donelaičio metams paminėti“, kuri atskleidžia XVIII a. Prūsiją bei K. Donelaičio gyvenimą ir veiklą, kūrinių sklaidą pasaulyje, jo atminimo įamžinimą. Mažiesiems parodos lankytojams paruošti specialūs edukaciniai užsiėmimai – rašymas plunksna, dėlionės, kryžiažodžiai ir kiti kūrybiniai užsiėmimai.

         Vakarojančius Smiltynės vasaros buveinės svečius gardžia žuviene vaišino viešbučio „Palva“ malonios šeimininkės. Programos skambesiu ir nuotaikingu renginio akcentu pasirūpino studija „Grock“, pakvietusi kartu kurti gyvą muziką imituojant gamtos garsus, bei vakaro užbaigimui paruošusi keletą muzikinių pasirodymų. Lino Švirino vadovaujama studija jau antrus metus kviečia į Smiltynėje įsikūrusią studijos vasaros rezidenciją, kartu pabūti šiandieniniais Donelaičiais ir apdainuoti mus supančią gamtą bei savitą būtį, pasitelkiant gyvą muziką po atviru dangumi.

 

          Ne atsitiktinai pagrindiniai šių metų vasaros renginiai skirti K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti. Kuršių nerijos nacionalinio parko vasaros buveinė Smiltynėje įprasmins Mažosios Lietuvos krašto šviesuolio Kristijono Donelaičio kūrybinį palikimą. Su Kuršių nerija K. Donelaitį sieja jo kūryboje aprašytas šiam kraštui artimas Prūsijos lietuvių gyvenimas, bei čia gimęs L. Rėza, kuris pirmasis išleido jo poemą „Metai“.

         Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos, senosiose Smiltynės vilose įsikūrusios parodos, koncertai, spektakliai, edukaciniai užsiėmimai savo įvairove džiugins ir kvies įvairaus amžiaus auditoriją ir visapusiškai reprezentuos į UNESCO sukakčių sąrašą įtrauktas K. Donelaičio 300-ąsias gimimo metines. Per Jūros šventę Smiltynėje vyks dainuojamosios muzikos festivalis, pakviesiantis miestiečius ir miesto svečius pabėgti nuo šventės šurmulio ir pasimėgauti išskirtiniais atlikėjais gamtos apsuptyje.

 

        Dėl platesnės informacijos apie planuojamus renginius prašome kreiptis į Smiltynės lankytojų centrą adresu Smiltynės g. 11, tel. 8 46 402256 arba el. paštu infosmiltyne@nerija.lt. Informacija taip pat talpinama nacionalinio parko internetiniame puslapyje www.nerija.lt

 

Nuotr. KNNP archyvo.
 

Nuotr. KNNP archyvo.
 

Nuotr. KNNP archyvo.
 

Nuotr. KNNP archyvo.
 

Nuotr. KNNP archyvo.
 

2014 - 06 - 09      

Vasaros buveinės atidarymas Smiltynėje

Jau šį penktadienį, birželio 13 d., 18.30 kviečiame atsipūsti žalioje erdvėje, kartu pradėti vasaros sezoną Smiltynėje ir paragauti skambios bei kultūriškai spalvingos vasaros sezono renginių programos.  
 
Programos skambesiu pasirūpins studija „Grock“, kuri ir šiais metais pakvies į studijos vasaros rezidenciją Smiltynėje, kartu pabūti šiandieniniais Donelaičiais ir apdainuoti mus supančią gamtą bei savitą būtį, pasitelkiant gyvą muziką po atviru dangumi.
 
Fotomenininkas Virgilijus Jankauskas pasidalins fotografijų darbais parodoje „Dingęs kraštas“, kuri bus pristatyta renginio metu. Kiek vėliau, parodų vilą papildys ir paroda „D-O-N-E-L-A-I-T-I-S“.  Tai darbai, užgimę keliaujant po Mažąją Lietuvą, lankantis Kristijono Donelaičio gyvenimo ir kūrybos aplinkoje. Fotografijomis menininkas siekia parodyti to krašto tragizmą atsispindintį griūvančiuose pastatuose, karų, žmonių ir laiko sunaikintose vertybėse, taip suartindamas K. Donelaitį su dabartiniais laikais.
 
Renginio metu, taip pat bus pristatyta Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus paroda „Kelionė į istorinę XVIII a. Prūsiją. Skirta Kristijono Donelaičio metams paminėti“, kuri atskleis XVIII a. Prūsiją bei K. Donelaičio gyvenimą ir veiklą, kūrinių sklaidą pasaulyje, jo atminimo įamžinimą. O mažuosius lankytojus su K. Donelaičiu supažindins edukacinis užsiėmimas „Svečiuose pas K. Donelaitį“.
 
Ne atsitiktinai pagrindiniai šių metų vasaros renginiai skirti K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti. Kuršių nerijos nacionalinio parko vasaros buveinė Smiltynėje, įprasmins Mažosios Lietuvos krašto šviesuolio Kristijono Donelaičio kūrybinį palikimą. Su Kuršių nerija K. Donelaitį sieja jo kūryboje aprašytas šiam kraštui artimas Prūsijos lietuvių gyvenimas, bei čia gimęs L. Rėza, kuris pirmasis išleido jo poemą „Metai“.
 
Parodos, koncertai, spektakliai, edukaciniai užsiėmimai savo įvairove džiugins ir kvies įvairaus amžiaus auditoriją ir visapusiškai reprezentuos į UNESCO sukakčių sąrašą įtrauktas K. Donelaičio 300-ąsias gimimo metines.

Projekto rėmėjas:  Klaipėdos miesto savivaldybė
 
 

2014 - 05 - 13

Smiltynės lankytojų centras kviečia apsilankyti

Maloniai kviečiame apsilankyti Smiltynėje, žaliojoje oazėje įsikūrusiame Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos Lankytojų centre, kuris šiais metais veiks gegužės – rugsėjo mėnesiais, adresu Smiltynės g 11. Šiame centre dirbančios specialistės Jums suteiks visą reikiamą informaciją apie Kuršių nerijos nacionalinį parką – lankytinus objektus, lankymosi taisykles, renginius, ekskursijas ir kitas pramogas, susisiekimą su Neringos miesto gyvenvietėmis. Lankytojų centre taip pat galite įsigyti mokamų ir nemokamų leidinių – žemėlapių, informacinių lankstinukų, knygų ir kitų leidinių, atvirlaiškių bei suvenyrų su Kuršių nerijos simbolika.

Siekdami sugrąžinti Smiltynės ir Kopgalio populiarumą tarp Klaipėdos miesto gyventojų ir miesto svečių Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos Lankytojų centro darbuotojai parengė vasaros renginių programą, kuri skatins aktyvų, edukacinį ir kultūrinį poilsį kitapus Kuršių marių. Šios vasaros renginių ciklas ypatingas – dalis jų bus skirti paminėti K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms, kurios įtrauktos į UNESCO sukakčių sąrašą.  Taip pat Smiltynės lankytojų centre vasarą vyks įvairūs renginiai bei edukaciniai užsiėmimai vaikams. Informaciją apie vykstančius renginius rasite parko internetinėse svetainėse www.nerija.lt, nerija.am.lt bei Facebook socialiniame tinkle arba užsukę į lankytojų centrą, paskambinę nurodytu telefonu ar parašę elektroniniu paštu. Primename, kad Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų laukia ir ištisus metus veikiantis lankytojų centras Nidoje, adresu Naglių g. 8.

Pasinaudokite galimybe vasarą praleisti turiningai, kartu atrasti ir patirti, sužinoti, pajausti, pamatyti ir išmokti.  Lauksime Jūsų!

Nuotr. Google Street View

Nuotr. Google Street View

Nuotr. Google Street View

Nuotr. Google Street View

 

Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos
Turizmo ir informacijos skyrius

 


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
6. Kur galima užsisakyti ekskursiją po Kuršių nerijos nacionalinį parką?

KNNP Lankytojų centruose galima užsisakyti gido paslaugas


Draugai
 

 

   
   

 

Banners