ŠIUO METU SVETAINĖ TVARKOMA, VISAS TURINYS PERKELIAMAS Į WWW.NERIJA.LRV.LT
LANKYTINOS VIETOS / Alksnynėje
      Meškadaubė
 
Meškadaubės bei Meškos gavos kalvos pavadinimai iškyla tik XIX a. paskutiniame dešimtmetyje. Taip šią daubą bei kalvą vietiniai gyventojai praminti dėl panašumo į meškos galvą.
 1810m. Meškadaubės apylinkėse pradėti kopų tvirtinimo darbai. 1832m. čia buvo pastatyti pirmieji kopas tvirtinusių bei želdinusių darbininkų barakai, o pati gyvenvietė vadinta Meškadaube. XX a. pradžioje baigus miško sodinimo darbus, šiuose barakuose dar gyveno 21 žmogus. Tarpukaryje gyvenvietė sunyko.
 
 
 
      Paminklas Raudonosios Armijos kariams
 
Paminklas skirtas 1945m. sausio mėnesį šioje vietoje žuvusiems Raudonosios armijos (RKKA) 32 – divizijos 113-ojo šaulių pulko kariams. Jų žvalgų desantas pakliuvo į pasalą netoli Alksnynės. Vokiečiai apšaudė ledu skubėjusį pastiprinimą. Ledas pradėjo trūkinėti ir dalis karių paskendo. Paminklo autoriai: architektas P. Šadauskas, skulptorius J. Vertulis. Jie panaudojo virš 30t svėrusį, iš marių dugno ištrauktą akmenį. Memorialinė kompozicija atidengta 1967m.
 
 
 
      Meilės slėnis
 
Važiuojant pagrindiniu keliu, šalia jo galite pastebėti nedidelę miško aikštelę – tai Meilės slėnis. XIX a. jame stovėjo mediniai darbininkų barakai. Žmonės formavo bei želdino apsauginį kopagūbrį. Po 1870-1871m. prūsų-prancūzų karo mediniuose barakuose buvo apgyvendinti prancūzų belaisviai, apylinkėse dirbę kopų tvirtinimo ir miško atsodinimo darbus. Po to juose įsikūrė moterys iš žemyno, sodinusios mišką. Dėl jų laisvo elgesio ši vieta ir gavo tokį savo vardą. Po šio karo Prūsijos karalystė ir likusios Vokietijos žemės susivienijo. 

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
3. Ar reikia mokėti už įvažiavimą į Kuršių nerijos nacionalinį parką?

Alksnynės kontrolės poste reikia mokėti Neringos miesto savivaldybės nustatytą rinkliavą


Draugai
 

 

   
   

 

Banners