
Daugeliui patiko vasarą paskelbtas Saugomų teritorijų PASO konkursas, kviečiantis keliauti po nacionalinius ir regioninius parkus. Konkurso esmė – aplankyti konkrečią saugomą teritoriją ir užsidėti pase parko antspaudą.


Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija, bendradarbiaudama su Nidos kultūros ir turizmo informaciniu centru „Agila“ ir Kuršių nerijos nacionaliniu parku, spalio mėnesį kviečia į nemokamas Neringos miško architektūros ekskursijas.

Šiais metais minime 60 metų, kai Lietuvoje buvo įsteigti pirmieji tikri gamtiniai ir kompleksiniai draustiniai, siekiantys išsaugoti vertybes. 1960 m. rudenį, remiantis Gamtos apsaugos įstatymu, numačiusiu pagrindines saugomų teritorijų kategorijas, buvo paskelbti 89 draustiniai, apimantys beveik visas tuo metu žinomas vertingiausias Lietuvos teritorijas, pradedant Anykščių šileliu ir baigiant Kuršių nerija.

Po beveik visus metus užtrukusių Gamtos gidų mokymo kursų, džiaugiamės – vakarų regione turime 23 entuziastingus gamtos gidus! Rugsėjo 5 d. kursų dalyviams šventiškai buvo įteikti pelnyti „Gamtos gidų mokymo kursų“ baigimo pažymėjimai, patvirtinantys jų įgytas žinias apie Lietuvos pajūrio regiono gyvąją ir negyvąją gamtą, organizavimo ir paslaugų suteikimo gebėjimus, gamtos interpretavimo ir komunikacijos kompetencijas.
Linkime jiems sėkmingo kelio šioje nišinėje sferoje, kiekvienam pasirenkant savo mylimą gamtos kertelę ir skleidžiant gamtos pažinimo žinias bei džiaugsmą! Susipažinkite su gidais ir jų paslaugomis www.nature-guide-network.eu svetainėje!

Ruduo – grybų sezonas. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Metodinis analitinis centras kviečia ieškoti ne tik baravykų, bet ir juose gyvenančių retų vabalų – Manerheimo grybinukų. Siekiant, kad plačioji visuomenė labiau pažintų saugomas rūšis, skelbiamas konkursas: suradus, nufotografavus ir pranešus tikslias Manerheimo grybinuko buveinės koordinates, laukia prizas.
Šiauriau Juodkrantės esančioje LiveLagoons projekto instaliacijoje – plūduriuojančioje saloje pernai pasodinti augalai po šiltojo sezono buvo visiškai nupjauti iki šaknų. Sala žiemojo plūduriuojanti Gintaro įlankoje, o pavasarį daugiamečiai augalai pradėjo skverbtis link saulės ir šiai dienai augalų aukštis siekia iki 1,5 metro.

Paskutinis Gamtos gidų mokymo kursų modulis baigtas! Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kartu su partneriais dar 2019 m. rugsėjo mėn. pradėjo Gamtos gidų mokymo kursus, organizuotus pagal Interreg Pietų Baltijos programos projektą “Gamtos gidų tinklas”. Paskutinės Gamtos interpretavimo modulio paskaitos, turėjusios baigtis balandžio mėn., dėl COVID-19 nusitęsė iki rugpjūčio, tačiau pratęsimo buvo tikrai vertas laukti – turėjome nuostabų vasarišką orą, puikius lektorius ir įdomias veiklas. Dalis, šių paskaitų vaizdų, suguls į video klipą apie Gamtos gidus, kurį kuria “Open Heads” komanda.
Labai dėkojame paskutiniams modulio lektoriams Mariui Čepuliui, Linui Daubarui ir Mindaugui Lapelei, kurie mums dovanojo vasariškos nuotaikos savaitgalius ir pasidalino savo patirtimi, įžvalgomis bei patarimais, kaip stebėti, komunikuoti ir interpretuoti gamtą.
Būsimųjų Gamtos gidų dar laukia baigiamosios ekskursijos ir šventė su pažymėjimų įteikimu! Daugiau apie Gamtos gidus rasite https://nature-guide-network.eu/.
Pirmąsias patirtis su plūduriuojančiomis salomis ir jų potencialą galite pamatyti pernai Lietuvoje nufilmuotame LiveLagoons projekto vaizdo įraše.