
Kartu kavos išgerti kviečia profesorius, mokslų daktaras Artūras Razinkovas - Baziukas, Kuršių marias tyrinėjantis jau nuo 1985 metų. Svečias atsakys kada vykstant globaliniam klimato atšilimui, Kuršių marios virs žydra lagūna. Ar išvis egzistuoja tokia tikimybė? Galbūt Kuršių marios, ar jų krantai kelia ir daugiau klausimų?

Vorų pasaulis labai įvairus. Vien tik Lietuvoje šių nariuotakojų yra randama nuo vos kelių milimetrų iki kelių centimetrų dydžio, 459 rūšių, priklausančių 30 šeimų.

Visą rugpjūtį kviečiame į vasaros buveinę Smiltynėje, kur veikia parodų namelis. Jame susipažinsite su spalvų dėliojimo drobėje meistro E. Žvaigždino darbais, istoriniais Kuršių nerijos vaizdais bei Kuršių nerijos mylėtojų ir lankytojų meno kūriniais!

Siekdama išsaugoti likusias ir atgaivinti buvusias pamario palvės pievas, o taip pat surasti būdus, kaip šį procesą paversti ekonomiškai naudingu ir patraukliu vietos bendruomenei, Kuršių Nerijos Nacionalinis Parkas tris metus vykdė projektą: dvi vasaras šiose pievose ganėsi būrys avių ir ožkų, padedančių išlaikyti savitą nerijos kraštovaizdį.
Tęsti šių gyvūnų auginimą galima tik atradus pastovų finansavimo šaltinį. Plačiau apie galimybę prisidėti – skaitykite tekste: www.am.lt/VI/#a/18661
Informacijos šaltinis - Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija

Kviečiame į Mokslinę Kavinę "Cafe Scientifique" tema " Kievieno mūsų gyvenimo ekspedicijos - kodėl gi ne?". Mokslinėje kavinėje svečiuosis gamtininkas Selemonas Paltanavičius.

Šiais, 2017 metais nendrinių skulptūrų kūrybinėje stovykloje kūrė menininkai iš Lietuvos ir Latvijos. Šiame projekte dalyvavo patirties jau turintis menininkas iš Latvijos Zigmunds Vilnis, menininkas iš Birštono Martynas Gaubas, autorius iš Šilutės Andrius Sirtautas. Autorius Kazys Venclovas kūręs pačiame pirmajame nendrinių skulptūrų simpoziume. Pirmąkart dalyvavo menininkė iš Vilniaus Viktorija Bitinaitė Stankevičienė.
Kiekvienas skulptūrų ekspozicijos meno kūrinys turi savo reikšmę ir prasmę, kuria dalinasi patys jų kūrėjai:

Edukacijos vyks tiek Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centro kiemelyje, tiek gamtoje, o, esant blogam orui, ir viduje.
Edukacijos bus rengiamos keliomis temomis:
„Miško labirintuose“- ar žinote, kad medžiai, kaip ir mes, žmonės, yra įvairaus ūgio ir amžiaus, dėvi įvairius rūbus, o gyvenimui renkasi skirtingas vietas?
„Detektyvas pėdsekystė“- ieškome puikios detektyvų grupės, kuri padėtų atpažinti tuos, kurie nepastebimai pražingsniuoja miško takeliais, palikdami pėdsakus!
Dalyvavimas edukacijose nemokamas, tačiau visada galite paremti mylimą Kuršių nerijos nacionalinį parką įsigydami lankytojo bilietą už 1 eurą.
Pervalkos įlankoje pradėti nendrynų šalinimo darbai siekiant išsaugoti retą augalų rūšį – vandeninę plaumuonę (Nymphoides peltata). Vandeninė plaumuonė – augalų rūšis įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą (I (E) apsaugos kategorija). Rūšis prieraiši stovinčio ar lėtai tekančio vandens buveinėms. Pervalkos įlankoje ir ties Nida buvo susiformavusios (1997 m.) gyvybingos populiacijos. Nendrynams plintant ir keičiantis ekologinėms sąlygoms augavietėse vandeninė plaumuonė ties Nida išnyko, o Pervalkos įlankoje rūšies būklė kritiškai bloga (2015, 2016 metais aptikti vos keli egzemplioriai). Nendrynų šalinimo projektas finansuojamas Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšomis.

Kuršių nerijos nacionalinis parkas visa vasarą kviečia į ekskursiją dviračiais - "Smiltynė ant ratų".
Atraskime Smiltynę aktyviai ~ 3 val. kelionėje iš naujo!