
Pasigirdus nuogąstavimams dėl kertamų miškų Kuršių nerijoje ir kylant klausimams, kas ir kodėl yra daroma, pateikiame informaciją su atsakymais į daugybę klausimų. Pirmiausia būtina žinoti, kad Kuršių nerijos miškai yra ne kertami, o tvarkomi, retinami, rekonstruojami ir ugdomi. Darbai vykdomi pagal naują Kuršių nerijos miškotvarkos projektą, kuris buvo parengtas atsižvelgiant į visą gamtinę aplinką, biologinę įvairovę bei kultūros paveldą.
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos direktorė A. Feser ir pavaduotoja L. Dikšaitė dalyvavo EUROPARC federacijos Šiaurės ir Baltijos šalių sekcijos asamblėjos renginiuose Taline bei konferencijoje „Kultūros paveldas saugomose teritorijose“ Lahemaa nacionaliniame parke, Estijoje.
Sausio 24 – 26 dienomis Neringos kurortas buvo pristatytas šalies sostinėje vykusioje tarptautinėje turizmo, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur 2014“. Kuršių nerijos nacionalinis parkas parodos svečius kvietė susipažinti su naujais pėsčiųjų maršrutais ir išskirtinėmis pažintinėmis ekskursijomis gamtiniuose rezervatuose. Žmonės užsukę prie Neringos stendo dalinosi atostogų akimirkomis ir planais vėl aplankyti Kuršių neriją. Tiems, kurie neatvyko į parodą, pristatome 2014 metų vasaros sezono naujienas.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija pastaruoju metu gauna nemažai pranešimų apie neleistinose vietose važinėjančius keturračius motociklus ir motorines sniego roges. Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklių (Žin. 2008, Nr. 80-1035) 7.2. punkte numatyta, kad draudžiama važinėtis motorinėmis transporto priemonėmis ne ant kietosios kelio dangos, tam neskirtose ir atitinkamais ženklais nepažymėtose vietose (išskyrus specialiąsias transporto priemones). Už šį pažeidimą gresia bauda iki 500 Lt.

2014 metų sausio 20 dieną Kuršių nerijos nacionaliniame parke šalia Juodkrantės fotografas Antanas Razmas užfiksavo žieduotą jūrinį erelį (Haliaeetus albicilla) atkeliavusį iš kito marių kranto. Nustatyta, jog šį erelį 2013 m. gegužės mėnesį Šilutės rajone, netoli Kintų tvenkinio apžiedavo D. Dementavičius. Žiedavime dalyvavo ir operatorius M. Survila. Tai vienas iš dviejų lizde išaugusių jauniklių. Kartais lizduose išauga ir trys jūrinių erelių jaunikliai.

2014 m. sausio 24 - 26 dienomis tarptautinėje turizmo, laisvalaikio ir sporto parodoje "Adventur 2014" užsukę į Neringos stendą sužinosite apie šio sezono naujienas Kuršių nerijos nacionaliniame parke. Sausio 25 dieną pristatysime naujus pėsčiųjų maršrutus ir išskirtines pažintines ekskursijas gamtiniuose rezervatuose. Susitinkame Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius), Neringos stendo numeris 3.16.

Informuojame, kad pradėtas rengti Kuršių nerijos nacionalinio parko vidinės miškotvarkos projekto patikslinimas.

"Turbūt didesnės tarptautinio masto gėdos tokiai mažai šaliai kaip Lietuva negalėtume įsivaizduoti. Aš sunkiai įsivaizduoju, ką dar blogiau šalies įvaizdžiui būtų galima padaryti. Jeigu UNESCO pradėtų nagrinėti išbraukimo klausimą, prarastume solidžios, atsakingos valstybės, vykdančios prisiimtus tarptautinius įsipareigojimus, statusą." - Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas Romas Pakalnis.
"...būdami UNESCO šeimoje pasauliui skelbiame apie vertybes ir parodome, kad mokame jas saugoti. Tai – garbė, prestižas ir atsakomybė valstybei, jos įvaizdis tarptautinėje arenoje, patikimumo, solidumo, stabilumo simbolis. Įsivaizduokime, kokį smūgį valstybė patirtų, jei dėl tilto Kuršių nerija, visaip garsinanti Lietuvą, būtų išbraukta iš UNESCO sąrašo! Tai reikštų, kad valstybė nepajėgi, neįgali saugoti savo gamtos ir kultūros perlų, kuriuos vertina ir lanko pasaulio bendruomenė".

Sausio 17 d., 13 val. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija organizuoja susitikimą su Kultūros paveldo departamento direktore Diana Varnaite, kitais atstovais ir Kultūros ministerijos viceministru Dr. Romu Jarockiu. Į susitikimą kviečiami dalyvauti nekilnojamo kultūros paveldo objektų - pastatų savininkai. Pasitarimo metu, kartu su valdžios atstovais, bus aptarti Kuršių nerijos nekilnojamo kultūros paveldo vertybių apsaugos klausimai. Susitikimas vyks Neringos savivaldybės posėdžių salėje, pirmame aukšte.

Jau kelinti metai Kuršių nerijoje žiemoti lieka vienas gandras (patelė) vardu Juzė, jau spėjusi tapti tikra vietos įžymybe. Šis raudonkojis paukštis neišskrenda į šiltus kraštus, nes yra atsiskyręs nuo kitų gandrų pripratęs ir prie žmonių. Kaip ir kasmet, spustelėjus žiemos šalčiams visų mylimas Nidos gandras Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos biologės išgabentas į aptvarą Smiltynėje. Paukščiui bus suteiktas prieglobstis viso šaltojo sezono metu. Žiemoti pasilikusiam atsiskyrėliui gandrui buvo vis sunkiau susirasti maisto ir grėsė sušalimas. Pavasarį gandras bus vėl paleistas savarankiškam gyvenimui gamtoje.