
Vokiečių televizija MDR prieš metus pradėjo naują laidų ciklą - "Šiandien keliaujame". Džiaugiamės, kad laidos režisierius, kartą pabuvojęs Kuršių nerijoje, jos nepamiršo ir sugalvojo apie ją padaryti net dvi laidas. Su šiuo pasiūlymu jis kreipėsi į Kuršių nerijos nacionalinio parko direkciją. Mes mielai jam padėjome sudaryti programą ir laidos turinį.

Lapkritis - puikus metas keliauti. Rudenėjant, Kuršių nerijos kraštovaizdžiui įgaunant geltoną atspalvį, sukuriami nepakartojami gamtos vaizdai ir nuotaikos. Palengva gamtoje įsigali ramybė, kartais suardoma negailestingų rudeninių audrų. Rudeninė nerija niekada neatsibosta, nes kiekvieną kartą ji atrodo vis kitaip. Kartu su išskrendančiais paukščiais Kuršių neriją palieka ir triukšmingi turistai. Ruduo į Kuršių neriją vilioja ramybės mėgėjus, gamtos fotografus ir stebėtojus, menininkus. Aprimusioje gamtoje vis dažniau galima pamatyti baikščių stirnų būrelius, briedžius, sutikti lapes ar šernus.


Lapkričio 8 d. atnaujintame ir moderniame Klaipėdos „Škoda“ centre vyko orientavimosi sporto žaidimo Atrask Neringą Su „Škoda“ laimėtojų apdovanojimai. Pagrindinius žaidimo prizus įsteigė pagrindinis rėmėjas „Škoda“. Pirmos vietos nugalėtojas džiaugiasi vertingu „Škoda“ kalnų dviračiu, antros vietos nugalėtojui atiteko „Škoda“ automobilio stogo bagažinė, o trečios - savaitgalis su „Škoda“.

Lapkričio 15 d. (penktadienį) nuo 20.00 iki 22.00 val. akcijos "Kitokia Neringa" metu kviečiame apsilankyti Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos Lankytojų centre. Tamsiuoju paros metu Jūsų laukia užsiėmimas "Pažink paukščius".

Žmogus, tam tikrą erdvę įvardinęs kraštovaizdžiu, joje gyvena ir kuria daugiasluoksnį kultūrinį kraštovaizdį. Jo suvokimas ir išraiška – tai kintančių žmogaus, visuomenės, valstybių ir pasaulinių vertybinių nuostatų atspindys. Kiekviena karta įaudžia savo laikmečio ir savo požiūrio giją į keturmatį kraštovaizdžio audinį. Koks jis ir kaip jis funkcionuoja tarptautiniuose teisės aktuose bei kasdieniniame gyvenime čia ir dabar?

Rugpjūčio mėnesį asociacija „Lapkričio 2-osios draugija“ surengė inventorizavimo ekspediciją septyniose Kuršių nerijos nacionalinio parko kapavietėse. Kartu su asociacijos įkūrėju Valdu Kaminsku projektą įgyvendinti padėjo savanoriai, daugelis jų – mokiniai ir studentai. Visą sukauptą ir skaitmenizuotą informaciją apie septyniose Kuršių nerijos kapinėse palaidotų žmonių vardus ir pavardes, paminklų nuotraukas ir jų išplanavimus galite rasti „Lapkričio 2-osios draugijos“ interneto tinklalapyje www.atminimoknyga.lt.

Š. m. spalio 16 d. Kuršių nerijos nacionaliniame parke, Nidos vidurinėje mokykloje vyko viktorinos „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ II-asis (Mažosios Lietuvos regiono) turas. Šiame ture tarpusavyje varžėsi 6-8 klasių moksleivių komandos iš Kuršių nerijos nacionalinio parko, Pajūrio, Nemuno deltos ir Rambyno regioninių parkų. Viktorinos II turo dalyviai turėjo įrodyti, jog gerai pažįsta savo krašto ir kitų Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų gamtos ir kultūros vertybes.

Spalio pradžioje ištraukti orientavimosi sporto žaidimo Atrask Neringą su „Škoda“ laimėtojai. Suskaičiavus dalyvių korteles paaiškėjo, kad lesti laisvalaikį aktyviai pasirinko daugiau nei trys šimtai kurorto gyventojų ir svečių iš Lietuvos ir iš užsienio šalių.
