
Pasiekusi žinia, kad 2013 m. balandžio 9 d. netekome Juodkrantiškio ornitologo Vytauto Pareigio, sukrėtė ir nepaliko abejingų nė vieno, kam teko susidurti su šiuo Žmogum. Sunku patikėti, kad ką tik su šiuo Žmogum kalbėta..., prieš akis iškyla energingo, geraširdžio, gamtą mylinčio Vytauto veidas.

Šio rudagalvio kiro (lot. Larus ridibundus) klajonių istorija pradėta sekti nuo 2008 m. spalio 25 d., kuomet paukštis Juodkrantėje ornitologo Vytauto Pareigio buvo apžieduotas ne tik tradiciniu metaliniu žiedu, bet ir spalviniu plastikiniu žiedu P000. Kuo ypatingas šis sparnuotis ir kodėl nusprendėme pasidalinti šio paukščio kelionių istorija? Todėl, kad šis rudagalvis kiras, per keturis su puse gyvenimo su žiedu metų, beveik 70 kartų buvo užfiksuotas bent dvidešimties paukščių stebėtojų. Taip dažnai į jų akiratį patenkantis žieduotas paukštis - išties retas atvejis. Juolab, tai pirmasis šios rūšies sparnuotis Lietuvoje pažymėtas spalviniu - plastikiniu juodu žiedu.

Siekdami plėtoti kraštovaizdžio suvokimą, skatinti aktyviai stebėti jo kaitą, ją kritiškai vertinti ir būti aktyviais kraštovaizdžio kūrėjais, Lietuvos geografų draugija kartu su Aplinkos ministerija ir kitais partneriais rengia Lietuvos kraštovaizdžio kaitos tyrimą-fotokonkursą „Laikas keičia žemę“.

Kovo 29 d., Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijoje, įvyko viešas Kuršių nerijos nacionalinio parko vidinės miškotvarkos projekto svarstymas, kuriame dalyvavo atstovai iš LR Aplinkos ministerijos Miškų departamento, VĮ Valstybinio miškotvarkos instituto ir Neringos savivaldybės administracijos. Kuršių nerijos nacionalinio parko vidinės miškotvarkos projektą pristatė projekto rengėjo, VĮ Valstybinis miškotvarkos instituto, atstovas Algirdas Brukas.
Šį pavasarį, Smiltynės girininkijos darbuotojai R. Andrusevičius ir A. Laurinaitis, drauge su Klaipėdos miesto BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ bendruomene, iškabino virš dešimties inkilų medžiuose, esančiuose šalia šio centro. Dalis inkilų buvo pagaminti pačių neįgaliųjų rankomis.

Nuo šių metų kovo mėnesio 15 dienos visuomenei pristatomas Kuršių nerijos nacionalinio parko vidinės miškotvarkos projektas.
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija pradėjo įgyvendinti pažintinį - edukacinį projektą jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams „Nuo pavasario iki rudens, nuo sėklos iki vaisiaus“, kurio tikslas ugdyti jaunosios kartos aplinkosauginį mąstymą ir atsakomybės jausmą.
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, iškėlusi Žemės vėliavą ant direkcijos pastato, jungėsi prie Žemės dienos minėjimo šventės aištėje šalia Neringos savivaldybės pastato.
Nidos vidurinės mokyklos komanda „Kuršaitės” šauniai pasirodė ir iškovojo I-ją vietą viktorinoje „Pažink Mažosios Lietuvos regiono saugomas teritorijas“. Komandos „Kuršaitės” narės laimėjo pagrindinį prizą - nemokamą apsilankymą Žemaitijos nacionalinio parko Šaltojo karo muziejuje ir Platelių dvaro sodybos ekspozicijose.