
Gegužės mėnesį Nidoje, tarp dviejų pietinių gyvenvietės molų įlanka buvo atribota tinklo konstrukcija, kurioje įtvirtinti vietiniai pakrančių augalijos atstovai paprastoji nendrė (lot. Phragmytes australis) ir purpurinis karklas (Salix purpurea) darė įtaką ne tik bangų sukeltos kranto erozijos procesams, bet svarbiausiai ir vietinės vandens (konkrečiai minėtos įlankos) kokybės pokyčiams.

Gyventojai, planuojantys augalus nuo žiemos šalčių apsaugoti eglių šakomis, du lapkričio penktadienius eglės šakų galės atsivežti iš Valstybinių miškų urėdijos girininkijų.

Šių darbų tikslas – kiekybiškai įvertinti pakrančių, vėjo ir šlaitų procesų įtaką Lietuvos pajūrio reljefui. Nepilotuojamu orlaiviu gaunama itin aukštos raiškos žemės paviršiaus aeronuotrauka bei skaitmeninis reljefo modelis. Tokie duomenys leidžia reljefą įvertinti ne tik vizualiai, bet ir kiekybiškai – automatinėmis duomenų apdorojimo priemonėmis.

Parnidžio kraštovaizdžio draustinyje pradėti vykdyti gamtotvarkiniai darbai, finansuojami 2014 - 2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto "Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos" 05.5.1 - APVA - V - 018 - 01 - 002 priemonę "Biologinės įvairovės apsauga". Kopų valymo darbai nuo sumedėjusios augmenijos bus vykdomi ir Grobšto gamtiniame rezervate.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kartu su partneriais dalyvauja Interreg South Baltic programos projekte " The use of active barries of nutrient removal and local water quality improvement in Baltic lagoons - LiveLagoons". Šio projekto tikslas - taikant žaliąsias technologijas ("gyvuosius barjerus") sulaikyti ir pašalinti maistines medžiagas (azotas, fosforas) iš seklių lagūnų vandenų ir tokiu būdu lokaliai mažinti vandens taršą.

Nors ir vasara pasibaigė, bet atsiminimai lieka su mumis! FOTOistorijos konkursas MANO KELIONĖ PRIE JŪROS taip pat pasibaigė, tačiau liko Jūsų atsiųstos nuotraukos! Ačiū visiems kurie dalyvavo, konkurso dalyviai nustebino savo spalvingumu, literatūriškumu, nuotykiais ir kompozicijomis - komisijos nariams tikrai nebuvo lengva! O dabar skelbiame nugalėtojų TOP penketuką.

Konkursas pratęsiamas iki spalio 15 d.!
FOTO istorijos konkursas „Mano kelionė prie jūros“, skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. Kiekvieną mėnesį publikuojame pačius įdomiausius atsiminimus apie Kuršių nerijos kurorto vaizdus iš tarpukario laikotarpio, norėdami pasižiūrėti kaip ją matė tuometiniai turistai ar spauda. Dabar norime visus pakviesti pasidalinti su Jūsų ryškiausiais vaizdais poilsiaujant Kuršių nerijoje. Kviečiame fotografuoti tai, kas Jums yra svarbiausia, kas labiausiai įstrigo lankantis Kuršių nerijos nacionaliniame parke.
Rugsėjo 22 d. Kuršių Nerijos Nacionalinio Parko direkcijai ypatinga diena. Jau 15-lika metų kartu su partneriais, remėjais, žmonėmis, kurie puoselėja šį kraštą, minime Rudens lygiadienį bei Baltų vienybės dieną. Šiais metais vakaro stebuklą padėjo sukurti ne tik ugnies misterijos, gūsingas vėjas, retkarčiais pagrasinantis lietus, bet ir muzikinė-mitoliginė drama „Dūšelės“, kurią atliko Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“. Dalinamės muzikos ir ugnies apeigų akimirkomis ir laukiame visų kitais metais!

Rugsėjo 22 d., Rudens lygiadienio bei Baltų vienybės dienos metu, 5 įspūdingos nendrinės skulptūros, apsigyvenusios Kuršių mariose, atgis ir kvies stebėti savo liepsnų šokį, kurį palydės bei papildys Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ muzikinė-mitologinė drama „Dūšelės“.