2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija skelbia akciją „Kovokime su baltuoju badu“
2011-01-06

           Šią itin šaltą, speiguotą ir gilią žiemą visus kviečiame nebūti abejingais mūsų mažiesiems broliams – miško žvėreliams ir paukšteliams. Stora sniego danga ir dideli šalčiai pasmerkė juos badui ar net žūčiai. Vis dažniau nerijos miškuose pastebimi nuo bado nusilpę gyvūnai, jie vaikšto aplink gyvenvietes ieškodami maisto atliekų. Žvėrių išgyvenimą ypač apsunkino nedidelis atodrėkis, padengęs sniegą ledo pluta, kurią vėliau užklojo sniegas. Maisto ieškantys šernai, stirnos įlaužia ploną sniego plutą, ir ledas sužaloja jiems kojas. Todėl vis dažniau ant sniego pastebima kruvinų pėdsakų. Stirnos neprisikasa iki žemės ir guli ant sniego. Tai gresia plaučių uždegimu. Jeigu sunki žiema užtruks, neabejojama, jog gyvūnų aukų miškuose bus išties daug.

            Prisijungti prie šios akcijos ir pasirūpinti badaujančiais gyvūnais galite ir jūs, įtaisydami prie savo namų lesyklėlę paukščiams, ir kasdien įberdami lesalo, taip pat nunešdami įvairias maisto atliekas žvėreliams į mišką. Jei neturite tokios galimybės, galite jas atnešti į Nacionalinio parko direkciją, o girininkijos darbuotojai surinktą maistą nuveš į žvėrelių pamėgtas šėryklas. Taip pat primename: lankydamiesi miške, nebaidykite žvėrių, neleiskite šunims vaikyti gyvūnų.

            Rekomendacijos paukščių ir žvėrelių maitinimui:

            Paukščiams tinkamiausias lesalas: lašiniai (nesūdyti, nerūkyti), juos galima kabinti ant šakos pervėrus virvute, į lesyklėles paberti nelukštentų, nekepintų saulėgrąžų, linų ir spygliuočių medžių sėklų, varškės, kruopų, aliejuje mirkyto pyrago, taip pat įdėti obuolių, virtų ryžių, avižinių dribsnių, aguonų, sėmenų, kukurūzų, pelų ar gliaudytų žemės riešutų. Svarbu atminti, kad paukščiams kenksmingi bet kokie sūdyti produktai, taip pat pasenę, supuvę, prarūgę, supeliję ar pažeisti parazitų. Paukščiams negalima siūlyti citrusinių vaisių, banano žievės bei juodos ruginės duonos. 

           Kanopiniams žvėreliams tinka įvairus maistas: šienas, grūdai, kombinuoti pašarai, bulvės, šakniavaisiai, maisto apdirbimo pramonės atliekos. Pagrindinis reikalavimas, kaip ir paukščių lesinime, kad visos pašarui naudojamos medžiagos būtų kokybiškos, nesugedę ir nesupeliję.

           Norėdami daugiau sužinoti apie šią akciją ar kitaip prie jos prisijungti, susisiekite su Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centrais: Smiltynėje, adresu Smiltynės g. 11, tel. 8-46 402256 ir Nidoje, adresu Naglių g. 8, tel. 8-469 51256.

 

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija

Nidos lankytojų centras

Vyresn. specialistė K.Vaičienė

 


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
3. Ar reikia mokėti už įvažiavimą į Kuršių nerijos nacionalinį parką?

Alksnynės kontrolės poste reikia mokėti Neringos miesto savivaldybės nustatytą rinkliavą


Draugai
 

 

   
   

 

Banners