Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Žemės dienai paminėti skirta meninė akcija „Gyvasis miškas“
2011-03-22

Kuršių nerijos nacionalinis parkas minėdamas vieną gražiausių pavasario švenčių – Pasaulinę Žemės dieną, sukvietė vaikus dalyvauti meninėje akcijoje „Gyvasis miškas“. Akcijos metu Smiltynėje buvo kuriamos Žemės meno instaliacijos pajūryje ir miške.

Savo instaliacijomis vaikai išreiškė „Gyvojo miško“ idėjas, kurios gimsta lankantis miškuose, klausantis nepakartojamos gamtos muzikos. Tai buvo gera proga vaikų mintims materializuotis ten kur jos gimsta. Kūriniams buvo naudojamos natūralios gamtinės medžiagos: smėlis, akmenėliai, kriauklelės, medžio pagaliukus, nukritusios šakos, kankorėžiai, vanduo, sniegas ir kt.
 
Šiais metais Žemės dienai paminėti skirta meninė akcija vyko net 2 dienas:
Kovo 18 d. dalyvavo apie 50 moksleivių iš Klaipėdos Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos. Vaikai keliavo į paplūdimį, kur ant smėlio dėliojo žemės meno instaliacijas.
 
 
Kovo 21 d. susirinko per 150 dalyvių iš kelių Klaipėdos mokyklų (Eduardo Balsio menų gimnazijos ir Simono Dacho pagrindinės mokyklos moksleiviai bei „Saulutės“ mokyklos-darželio mokinukai) ir savo „žalius“ sumanymus kūrė miške.
 
 
 
 
2011-ieji metai paskelbti tarptautiniais miškų metais, siekiant padidinti visuomenės susirūpinimą tvariu miškininkavimu, darnia miškų plėtra ir miškų išsaugojimu. Kuršių nerijos nacionaliniame parke miškai užima didžiąją teritorijos dalį – daugiau nei 70%, kuriuos, kovojant su smėlio pustymais, pasodino žmogus. Globaliai pažvelgus į Kuršių nerijos kraštovaizdį, koks jis yra dabar, tai žemės menas – sukurtas žmogaus rankų darbu ir gamtos jėgomis. Iš čia ir kilo akcijos idėja.

Kviečiame aplankyti renginio akimirkų galeriją.

 

Vyr. specialistė informacijai J.Vaitukaitytė

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
7. Kur Kuršių nerijoje galima pasinaudoti banko paslaugomis?

Šiaulių banko Nidos klientų aptarnavimo skyrius - Naglių g. 18E, Nida.  

 


Draugai
 

 

   

 

Banners