Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Sugrįžtančių paukščių sutiktuvės Smiltynėje
2011-04-19
Kuršių nerijos nacionalinio parko Smiltynės lankytojų centre 2011 m. balandžio 12, 13, 14 dienomis buvo organizuotos tarpmokyklinės Inkiliukų gaminimo varžybos, skirtos sparnuotųjų miško giesmininkų sutiktuvėms.
 
Varžybose rungėsi net septynios 7-8 klasių moksleivių komandos iš Klaipėdos Martyno Mažvydo, Simono Dacho, Ievos Simonaitytės pagrindinių mokyklų, Eduardo Balsio menų gimnazijos ir Juodkrantės L.Rėzos jūrų kadetų mokyklos. Kiekviena komanda atstovavo savo mokyklą. Varžybų pradžioje vaikai trumpai buvo supažindinti kokie būna inkilai, kaip taisyklingai juos pagaminti, o vėliau iš medžio ruošinių turėjo kuo kokybiškiau ir kuo greičiau pagaminti inkiliuką. Vertinant didesnis dėmesys buvo skiriamas pagaminto inkiliuko kokybiškumui. Pagamintus inkiliukus dalis vaikų parsivežė į savo mokyklas, dalis paliko Lankytojų centre iškabinimui, o I.Simonaitytės pagrindinės mokyklos komanda po varžybų smagia eisena patys iškabino inkiliukus Smiltynės miške.
 
Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir maloniomis staigmenomis.
 
 
 
 
Besidžiaugdami artėjančiu pavasariu ir namo grįžtančiais paukščiais balandžio 15 d. Smiltynėje susirinko Klaipėdos „Saulutės“ mokyklos-darželio ketvirtokai. Vaikai atvyko su kilnia misija – sutvarkyti „Gamtos mįslių“ aplinką, surinkti šiukšles, žiemos vėjų prilaužytas šakas ir tik tada iškelti atsivežtus inkiliukus. Dalis vaikų, negalėjusių dalyvauti Žemės dienos meninėje akcijoje, netoliese miške iš šakų sukūrė nuostabią žaliąją paukštę, kuri „globos“ jų inkiliukuose įsikursiančius miško paukštelius.
 
 
 
 
Vyr. specialistė informacijai J.Vaitukaitytė
 

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
1. Kokias pagrindines taisykles reikia žinoti lankantis Kuršių nerijos nacionaliniame parke?

Prašome atkreipti dėmesį į apribojimus lankantis Kuršių nerijos nacionaliniame parke


Draugai
 

 

   

 

Banners