2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Neringos Jubiliejaus proga - ne tik dosnios vaišės...
2011-11-23

 

Nepabūgę nedraugiško oro ir atėję į „Kuršių kiemą“ (šeštadienį, lapkričio 19 d.) vietos gyventojai ir Neringos svečiai neliko nusivylę. Neringos miesto įstaigos, verslininkai labai stengėsi - svetingai priiminėjo „svečius“ į savo „namus“:  vaišino arbata, sausainiais, karštu vynu, vytintu kumpiu, pamaitino sriuba ir ant laužo keptu šernu, džiugino maloniomis staigmenomis, suvenyrais.
              
1 pav. Kuršių nerijos nacionalinio parko eiguliai talkino Neringos miesto savivaldybei kepant šerną

 

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija „Kuršių kieme“ svečius vaišino moliūgų sriuba, išvirta pačių parko darbuotojų. Beje, pats moliūgas  buvo visiškai ekologiškas – gamtinės žemdirbystės pavyzdys. Išaugęs natūraliai – kopose (!). Pirmiausia, šventės metu   - Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija savo svečius planavo pavaišinti grybų sriuba, tačiau grybaujant... neįtikėtinai pasisekė, -   smėlio kopose buvo aptiktas didžiulis oranžinis moliūgas. Pirmas kilęs klausimas – kas pasodino moliūgą kopose? Atsakymas nežinomas, bet štai Jums ir sriuba (!).
             
                        2 pav. Moliūgas išaugęs kopose  
             
                            3 pav. Ekologiško moliūgo ir grybų sriuba
Išdalinta virš dviejų šimtų porcijų, svečiai negailėjo pagyrimų moliūgų - grybų sriubai, prašė pakartoti, klausė recepto (sriubos receptas, pagal pasižadėjimą Jums, pateikiamas straipsnio pabaigoje). Nuostabaus gamtos kūrinio – moliūgo, užaugusio Parnidžio kopose, sėklomis pasidalinome su visais šventės dalyviais, kurie tik norėjo. Padalijome moliūgų sėklų komplektus, susidedančius iš dviejų sėklų: pagrindinės ir „atsarginės“ :)  tačiau moliūgo tęstinumui užtikrinti, ne vienas prašė dar vieno komplekto sau ar artimiesiems.
 
             
              4 pav. Sriubai šventės dalyviai negailėjo pagyrimų
           
                            5 pav. Moliūgo sėklomis pasidalijome su visais
 
Tuo tikslu, skelbiamas konkursas: Užaugink didžiausią moliūgą! Konkurso rezultatai paaiškės po metų – tačiau būtina pateikti užauginto moliūgo įrodymus - atvežti parodyti užaugintą „produktą“ arba informuoti kokiu adresu jį galima rasti. Sudaryta vertinimo komisija įvertins moliūgo dydį ir paskelbs nugalėtoją. Daugiau informacijos apie konkurso sąlygas ir prizus bus pateikta vėliau, šioje internetinėje svetainėje, todėl susidomėjusius, prašome sekti www.nerija.lt naujienas.
          
              6 pav. Paskelbtas konkursas: Užaugink didžiausią moliūgą
Šventės svečiai, prie Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos „namelio“ buvo ne tik pavaišinti sriuba, bet turėjo galimybę sudalyvauti loterijoje be pralaimėjimų, kankorėžių spėjimo rungtyje. Už žinias ir už norą žinoti dalijome knygeles “Kuršių nerijos smėlynų augalai“, mažiesiems – saldainius, o sušalusius kvietėme sušilti, pasidžiaugti šiluma nemokamai  - nupjaunant  rąstą.
 
                    
                              7 pav. Šventės dalyviai buvo aktyvūs 
                    
                                   8 pav. Loterijoje laimėjo visi
   
      9 pav. Užduotis, pasakyti kokių medžių kankorėžiai, ne visiems pasirodė lengva
                           
                        10 pav. Paprastas būdas nemokamai pasišildyti
 
 
Ir štai pažadėtasis moliūgų – grybų sriubos receptas. Atkreipiame dėmesį, kad pateikiamas receptas yra originalus ir reikalingų produktų kiekis pritaikytas 200 (dviem šimtams) porcijų :) .
Jeigu Jums reikia mažesnio kiekio, rekomenduojame būtinų produktų kiekį atitinkamai sumažinti.
 
Jums reikės:
1 didelio moliūgo (apie 20 kg);
1 litras virtų grybų (gali būti šaldyti);
3,5 kg bulvių;
2 kg morkų;
1 kg svogūnų;
2 pak. sviesto;
1 česnako galvutės;
1 pakuotės sultinio kubeliais;
0,5 kg parūkytos šoninės;
1 stiklinė balto vyno;
2 pak. tepamo lydyto sūrio (pvz. Nemuno lankų) arba grietinėlės
20 litrų vandens;
Prieskonių: šviežių krapų, petražolių, druskos, maltų pipirų, muskato riešuto pagal skonį.
 
Moliūgą ir bulves nulupti, supjaustyti kubeliais. Nuskustas morkas sutarkuoti burokine tarka, nuluptą svogūną smulkiai supjaustyti. Morkas ir svogūnus apkepti svieste. Atskirai apkepti kubeliais supjaustytą šoninę. Taip pat atskirai svieste apkepti moliūgo kubelius, kol šie suminkštės, baigiant kepti pabarstyti tarkuotu muskato riešutu ir užpilti baltą vyną.  Apkeptas daržoves, šoninę, ir bulves sudėti į verdantį pasūdytą vandenį, pagardinti sultinio kubeliais, smulkinta česnako galvute,  pipirais. Kiek pavirus (apie 20 min.) sudėti pasmulkintus virtus grybus, dar pavirti apie 15-20 min. ir  baigiant virti - sudėti žalumynus, lydytą sūrį (ar grietinėlę). Skanaus.

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
3. Ar reikia mokėti už įvažiavimą į Kuršių nerijos nacionalinį parką?

Alksnynės kontrolės poste reikia mokėti Neringos miesto savivaldybės nustatytą rinkliavą


Draugai
 

 

   
   

 

Banners