2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Audra praėjo ir baigėsi, o rūpesčiai dėl jos – tęsiasi...
2011-12-01
Po nakties, ankstyvų rytą,  iš sekmadienio į pirmadienį (lapkričio 28 d.), kelias Smiltynė - Nida atrodė įspūdingai, ne pačia geriausia šio žodžio prasme. Valstybinės reikšmės krašto kelias atrodė kaip miško keliukas, - padengtas spyglių, lapų, šakelių ir didesnių šakų sluoksniu. Pakelėse riogsojo vėjo nulaužytos medžių šakos, taip pat supjaustyti ir nuo kelio pašalinti medžiai, kurie užvirtę trukdė pravažiuoti šiuo keliu.
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, minėtą naktį, Nidoje užfiksuotas  33 m/s vėjo greitis, kuris atitiko katastrofinio reiškinio rodiklius. Nuostolių dėl audros patyrė ne tik vietos gyventojai, verslininkai – kuriems vėjas „trupino“ namų stogus, vartė tvoras, sutrikdė elektros tiekimą, bet ir valstybinės įstaigos, atsakingos už konkrečias teritorijas.
Lapkričio 29 d. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos direktorius ir miškininkystės skyriaus darbuotojai, eiguliai, apžiūrėjo Kuršių nerijos nacionalinio parkui gamtos stichijos - audros padarytus nuostolius. Vaizdas liūdino: pusiau perlaužti medžiai, išversti medžiai su šaknimis, kiti pusiau išrauti, tačiau šakomis pakibę ir dar tebestovintys kitų medžių pagalba.
         

                     1 pav. Nukentėjęs miškas tarp Nidos ir Preilos gyvenvietės

           

2 pav. Su šaknimis išverstas beržas užtvėrė kelią dviratininkam ir pėstiesiems dviračių take į Preilą

 

Ties Preilos gyvenviete nuplautas apie pusės kilometro ilgio kopagūbrio ruožas, mediniai laiptai nusileidžiantys  į  paplūdimį. Šiuo metu Preilos paplūdimio vaizdas sunkiai atpažįstamas. Įsitikinti tuo, kad esate būtent čia - padeda Preilos gelbėjimo stotis.

           

                       3 pav. Neatpažįstamas Preilos paplūdimio vaizdas     

 

        

                  4 pav. Audros padaryta žala kopagūbriui ir rekreacinei įrangai

         

                     5 pav. KNNP direkcija šiuos laiptus atstatys 2012 m. pavasarį

 

 Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojai, jau nuo ankstaus pirmadienio ryto, pradėjo audros padarinių šalinimo darbus. Šiuo metu pirmiausiai šalinami išversti pavojingi medžiai. Pasak KNNP direktoriaus T. Tukačiausko, visus audros išlaužtus medžius planuojama sutvarkyti 2012 metais, kuomet praeis intensyvus audrų sezonas. Preilos kopagūbrio ruožo sutvirtinimo darbai taip pat planuojami atlikti 2012 metų pavasarį.

         

         

     6 pav. Jūros bangų „nugraužtas“ kopagūbris bus sutvirtintas 2012 m. pavasarį

 


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
3. Ar reikia mokėti už įvažiavimą į Kuršių nerijos nacionalinį parką?

Alksnynės kontrolės poste reikia mokėti Neringos miesto savivaldybės nustatytą rinkliavą


Draugai
 

 

   
   

 

Banners