2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Moksleiviai domisi savanoriška veikla parke
2012-01-20
2012 m. sausio 18 d., Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijoje viešėjo Nidos vidurinės mokyklos 6-os ir 8-os klasės moksleiviai, kuriuos domino savanorystės idėjos ir galimybės Kuršių nerijos nacionaliniame parke. Savanoriška veikla, Lietuvos Respublikos Savanoriškos veiklos įstatyme apibrėžiama, kaip savanorio neatlyginamai atliekama visuomenei naudinga veikla. Susitikimo su moksleiviais metu, nacionalinio parko darbuotojai L. Dikšaitė, M. Duobinis, J. Gedžiuvienė, J. Mikšytė trumpai pristatė įstaigos veiklą. Moksleivius supažindino su savanoriškos veiklos esminiais momentais, pateikė pavyzdžius, kuom moksleiviai gali prisidėti prie visuomenės gerovės kūrimo, tuo pačiu, sau patiems atveriant ir suteikiant asmeninės saviraiškos ir tobulėjimo galimybes. Pokalbio metu buvo pasiūlyta savanoriauti tvarkant kopas, patalkininkauti organizuojant renginius, skaičiuojant ir fiksuojant turistų srautus lankytinuose objektuose, valant teritorijas miške, kopose, pajūryje, pranešant apie rekreacinės įrangos sugadinimus, perspėjant poilsiautojus, kurie elgiasi netinkamai šioje vietovėje, bendraujant su savanoriais iš užsienio, supažindinant su teritorija, gamtos ir kultūros vertybėmis, tuo pačiu gerinant savo užsienio kalbos žinias, bendravimo įgūdžius ir kt.
Nors, kai kurių susitikime dalyvavusių moksleivių amžius nesiekė 14 metų (LR Savanoriškos veiklos įstatymas numato, kad savanoriais gali būti vyresni kaip 14 metų asmenys), jaunimas iš anksto domėjosi, kuom gali būti naudingi, bei įgyti praktinio darbo patirties ir gyvenime reikalingų praktinių įgūdžių. Susitikimo metu išaiškėjo, kad kai kurie moksleiviai jau susipažinę ir yra dirbę savanorišką darbą. Vaikai pasidalino savo patirtimi ir papasakojo apie jau vykdytus visuomenei naudingus darbus.
Susitikimo metu paliesti ir šioje saugomoje vietovėje gyvenantiems žmonėms svarbūs klausimai - dėl tilto per Kuršių marias, turistų srautų ir kt., kurie išprovokavo gana karštas diskusijas. Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojai džiaugiasi jaunų aktyvių žmonių pasidalintomis atviromis nuomonėmis, mintimis ir siūlymais.
Pirmasis susitikimas paskatino galvoti apie tolimesnes veiklas ir diskusijas. Pirmoji potencialiems savanoriams pateikta savarankiška darbo užduotis - pagalvoti, kokių turistų jie norėtų sulaukti Kuršių nerijoje. Ką čia gyvenantys žmonės jiems gali pasiūlyti. Šia tema ketinama diskutuoti kito susitikimo metu.
Susitikimo metu, be savanoriškos veiklos galimybių aptarimo nacionaliniame parke, moksleiviai pasitikrino savo žinias apie kraštą, kuriame jie gyvena, bei už teisingus atsakymus - gavo dovanų.
 
Keletas akimirkų iš šilto susitikimo su vaikais:

    

    

      


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
9. Kur aš galėčiau išsinuomoti dviratį Kuršių nerijoje ir ar yra čia dviračių trasa / takas ?

Parke yra įrengta 51 km ilgio Pajūrio dviračių trasa, o gyvenvietėse – dviračių takai


Draugai
 

 

   
   

 

Banners