2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija skelbia kovą „Baltajam badui“
2012-02-10
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, tęsdama kasmetine tampančią tradiciją, ragina visus, neabejingus gamtai, didelius ir mažus, prisijungti prie skelbiamos akcijos – kovos prieš „Baltąjį badą“, kuris užklupo miško gyventojus - žvėrelius bei paukštelius. Sniego danga trukdo miško žvėreliams ir paukšteliams susirasti maisto, todėl iškyla grėsmė jiems ne tik išalkti, išsekti, susirgti, bet ir visai neišgyventi.
Mes – žmonės, galime jiems padėti:
 
Įtaisykime prie savo namų lesyklėlę paukšteliams, ir kasdien įberkime į ją lesalo. Lesyklėlę pasigaminti visai nesudėtinga, (kūrybinis procesas suteiks ne ką mažiau džiaugsmo, nei pats rūpestis paukšteliais) užtenka pasidairyti kokios tinkamos medžiagos turite ir pagalvoti, kur lesyklą pritvirtinsite. Gamybai tinkamos įprastinės gamtinės medžiagos, (medinės lentelės, medžio drožlių plokštė, storas kartonas ar kt.) taip pat, paprasčiausi namų apyvokos daiktai (pvz. tuščia kartoninė pieno pakuotė). Lesyklėlės forma gali būti ne tik klasikinė, primenanti namelį be sienų, bet ir pati įvairiausia, netgi plokščia su krašteliais, be stogo, tačiau nuo tokios būtina nuolat nuvalyti sniegą.
Reikia pripažinti, kad lesyklėlė paukšteliams ne tik džiaugsmas, bet ir įsipareigojimas rūpintis sparnuočiais iki pavasario. Prie mūsų pagalbos pripratę paukšteliai, jos ir toliau tikėsis, todėl negalime jų nuvilti.
 
Rekomendacijos paukščių maitinimui:
Paukščiams tinkamiausias lesalas: lašiniai (nesūdyti, nerūkyti), juos galima kabinti ant šakos pervėrus virvute, į lesyklėles paberti nelukštentų, nekepintų saulėgrąžų, linų ir spygliuočių medžių sėklų, varškės, kruopų, aliejuje mirkyto pyrago, taip pat įdėti obuolių, virtų ryžių, avižinių dribsnių, aguonų, sėmenų, kukurūzų, pelų ar gliaudytų žemės riešutų. Svarbu atminti, kad paukščiams kenksmingi bet kokie sūdyti produktai, taip pat pasenę, supuvę, prarūgę, supeliję ar pažeisti parazitų. Paukščiams negalima siūlyti citrusinių vaisių, banano žievės bei juodos ruginės duonos. 
 
Padedant laukiniams miško žvėreliams - tiesiog į Kuršių nerijos nacionalinio parko girininkijas (Smiltynės girininkija - Smiltynės g. 11, Klaipėda; Juodkrantės girininkija – Gintaro įlanka 9, Juodkrantė; Nidos girininkija – Purvynės g. 53, Nida) galima atnešti pašaro, maisto atliekų, o girininkijos darbuotojai surinktą maistą nuveš į žvėrelių pamėgtas šėryklas.
 
Rekomendacijos žvėrelių maitinimui:
Kanopiniams žvėreliams tinka įvairus maistas: šienas, grūdai, kombinuoti pašarai, bulvės, šakniavaisiai, maisto apdirbimo pramonės atliekos. Pagrindinis reikalavimas, kaip ir paukščių lesinime, kad visos pašarui naudojamos medžiagos būtų kokybiškos, nesugedę ir nesupeliję.
 
Maloniai kviečiame prisijungti prie šios akcijos.
 
                    

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
7. Kur Kuršių nerijoje galima pasinaudoti banko paslaugomis?

Šiaulių banko Nidos klientų aptarnavimo skyrius - Naglių g. 18E, Nida.  

 


Draugai
 

 

   
   

 

Banners