2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Kuršių nerijoje atiduota pagarba Žemei
2012-03-21
Kovo 20-ąją minimas ne tik pavasario lygiadienis, kuomet visame pasaulyje naktis susilygina su diena, bet ir Pasaulinė Žemės diena, laikoma pavasario sugrįžtuvėmis. Šia proga, dėmesį atkreipė ir gamtos jėgos: ryte pavasariškai švietusią saulę, priešpiet pakeitė „prakiuręs“, dangus, popiet – savo galybę parodė gūsingas vėjas. Tačiau nejaukus oras nesutrukdė atiduoti pagarbos Žemei.
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, iškėlusi Žemės vėliavą ant direkcijos pastato, jungėsi prie bendros Žemės dienos minėjimo šventės su Neringos savivaldybe Nidoje, vėliau - su L. Rėzos jūrų kadetų mokykla, Juodkrantėje.
Nidos savivaldybės aikštėje susirinkusius pasveikino Neringos savivaldybės mero pavaduotojas V. Giedraitis ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorius T. Tukačiauskas. Susirinkusieji į renginį buvo paraginti Žemei pagarbą atiduoti ne tik šią, kovo 20-ąją dieną, bet nuolat prisiminti, kad Žemė mūsų namai ir turime elgtis atsakingai. Iškilmingai pakėlus Žemei skirtą vėliavą, lietingą dieną praskaidrino mažųjų Žemės globėjų nuotaikingas šokis ir nuoširdžios vaikų dainos.
13 val. persikėlėme į L. Rėzos jūrų kadetų mokyklos renginį Juodkrantėje. Žemės dienos renginio metu mokiniai pristatė vaizdinius pranešimus apie energijos ir jos išteklių taupymo problematiką. Visi drauge žiūrėjome filmą apie gyvūnijos įvairovę ir trapumą visuose žemės kampeliuose. Mokiniai atsakinėjo į pateiktus kausimus apie mūsų planetą - Žemę. Renginio metu buvo galima pasigrožėti piešinių ir papuoštų inkilėlių paroda. Taip pat nepamiršome apdovanoti ir konkurso „Sugrįžkit į namus“ nugalėtojų, kuriais tapo 7 klasės mokiniai. Jų puoštą inkilėlį mokyklos bendruomenė išrinko šauniausiu ir ekologiškiausiu. Visoms konkurse dalyvavusioms klasėms įteiktos padėkos, o laimėjusios, 7 klasės mokiniams, ir medaliai. Mokyklos kieme vyko Žemės dienos vėliavos pakėlimo ceremonija. Vėliau, nebijantys subjurusio oro, žygiavome į mišką iškabinti papuoštų inkilėlių. Juodkrantės girininko ir eigulio pagalba, miške vaikams buvo demonstruojama, kaip tinkamai parinkti inkilams medžius, kaip ir į kokį aukštį juos reikia iškelti, kokie inkilai tinka grįžtantiems sparnuočiams.
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojai tiki, jog gražus Žemės dienos paminėjimas Nidoje ir Juodkrantėje paskatino jaunąją kartą atsisukti į gamtą, pastebėti jos grožį, pamąstyti apie jos reikšmę kiekvienam iš mūsų.
 
Pasaulinės Žemės dienos paminėjimo akimirkos Nidoje:

                           

                                  

                           

                          

                          

                   Pasaulinės Žemės dienos paminėjimo akimirkos Juodkrantėje:

                            

                            

                             

                              

                               

                              

Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos Turizmo ir informacijos skyrius

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
9. Kur aš galėčiau išsinuomoti dviratį Kuršių nerijoje ir ar yra čia dviračių trasa / takas ?

Parke yra įrengta 51 km ilgio Pajūrio dviračių trasa, o gyvenvietėse – dviračių takai


Draugai
 

 

   
   

 

Banners