2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Idėja Jūsų atostogoms
2012-04-10
Kviečiame keliauti po Lietuvos regioninius ir nacionalinius parkus bei dalyvauti pažintinių kelionių po gamtą konkurse. Lankomų vietų sąraše - pažintiniam turizmui pritaikytos vietos, nauji lankytojų centrai su moderniomis ekspozicijomis, populiarūs gamtiniai maršrutai. Pažintinių kelionių konkursą organizuoja Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kartu su žurnalu „Kelionės ir pramogos“. Projektas skiriamas Lietuvos regioninių parkų 20-mečiui.
Konkurso „Kviečia Lietuvos regioniniai parkai“ metu siūloma aplankyti regioninių ir nacionalinių parkų įdomesnes vietoves, gamtos bei kultūros paveldo objektus ir fotoaparatu juos užfiksuoti. Konkurso trukmė – 2012 m. balandis – rugsėjis. Daugiau apie konkursą – Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos tinklalapyje, konkurso lankstinuke 1, konkurso lankstinuke 2.
 
Kuršių nerijos nacionaliniame parke siūlome aplankyti Avikalnį.
 
Avikalnį atrasite UNESCO pasaulinio paveldo statusą turinčioje Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje, Garnių kalno kraštovaizdžio draustinyje, kuris įkurtas išsaugoti ypatingą mokslinę vertę turinčias Juodkrantės apylinkes su sengire apaugusiomis parabolinėmis kopomis, raiškiu Avinkalnio kyšuliu (ragu),  lygumine pajūrio ir padrėkusia pamario palve, į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų augalų ir gyvūnų rūšių radavietėmis, Europos bendrijos svarbos buveinėmis.
Čia įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios matyti Avikalnio rago palvės kompleksas bei viena gražiausių Kuršių nerijos panoramų – slėnis, Pilkosios (Mirusios) kopos Naglių gamtos rezervate. Puikiai matyti ir gamtos paminklo parabolinių kopų – komplekso pietinė dalis taip pat paprastųjų pušų senieji medynai - sengirės fragmentai, kuriems jau daugiau kaip 230 metų.
Egzistuoja keletas Avių kalno pavadinimo kilmės versijų, tačiau duomenų, apie ant šio smėlio kalno kada nors besiganančias avis, užfiksuota nėra. Viena iš Avikalnio pavadinimo kilmės versijų, kad anuomet, kai gimė kalno pavadinimas, žvelgiant nuo Kuršių marių pusės, kalno kontūras buvo panašus į avies galvą. Kita – susijusi su garsų asimiliacija ir vertimu, kai iš vokiško kalno pavadinimo Schapen (Berg) (1796 m. žemėlapyje), ilgainiui pavadinimas pakito į Schafen (Berg), kas vokiečių kalboje reiškia Avis (Avių kalnas arba Avikalnis).
Avikalnį lengviausiai pasieksite automobiliu, važiuodami nuo Klaipėdos pusės 23-ajame kelio Klaipėda – Nida kilometre, dešinėje kelio pusėje. Automobilių sustojimo aikštelėje rasite informacinį stendą apie vietą, kurioje esate. Atkreipiame dėmesį, kad dviračiu Avikalnį pasiekti galima nuo Juodkrantės gyvenvietės (apie 2 km) tik krašto keliu Klaipėda – Nida, tačiau būkite atidūs, nes sezono metu automobilių eismas ypač intensyvus.
 
Taško koordinatės:
317502, 6157008 (LKS)
55.513918, 21.110144 (WGS)
55° 30' 50.1", 21° 6' 36.52" (WGS)
 
Avikalnis žemėlapyje.
 
Kur nusifotografuoti? Automobilį palikę sustojimo aikštelėje, mediniais laipteliais palipsite ir mediniu taku pasieksite aikštelę, iš kurios atsiveria nuostabus Kuršių nerijos vaizdas. Nusifotografuokite taip, kad į pietus atsiverianti panorama būtų jums už nugaros.

    

                                                  Nuotr.: KNNP direkcijos

Informaciją paregė:

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos Turizmo ir informacijos skyrius


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
6. Kur galima užsisakyti ekskursiją po Kuršių nerijos nacionalinį parką?

KNNP Lankytojų centruose galima užsisakyti gido paslaugas


Draugai
 

 

   
   

 

Banners