2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Kuršių nerijoje griaunami aplinką žalojantys statiniai
2012-04-25
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM užsakymu Kuršių nerijos nacionalinio parko ir Pajūrio regioninio parko teritorijose nugriauta 12 aplinką žalojančių statinių. Kuršių nerijoje nugriauta - 10 statinių, Pajūrio regioniniame - 2. Daugiausia tai sovietinės armijos palikti militaristinės paskirties statiniai – bunkeriai, stebėjimo postai, vadavietė ir kt. kurie buvo naudojami pajūrio sienos apsaugai. Daugelis nugriautų objektų neturėjo šeimininko, buvo apleisti. Pašalinus šiuos objektus Lietuvos pajūrio saugomos teritorijos apsivalė nuo sovietinės armijos palikimo. Kai kurie pastatai buvo tapę benamių prieglaudą ir kėlė pavojų žmonėms. Šie kraštovaizdį teršiančių statinių pašalinimo darbai yra ypatingai svarbūs Kuršių nerijos nacionalinio parkui kuris pagal tarptautinės UNESCO organizacijos kriterijus yra saugoma kaip kultūrinio kraštovaizdžio vietovė.
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojai spėja, kad kai kurie militaristinės paskirties objektai šiuo metu yra užpustyti smėlio po Kuršių nerijos apsauginiu kopagūbriu todėl ateityje – atpusčius smėliui teks likviduoti likusius.
Apleistų ir aplinką žalojančių statinių griovimo darbus įgyvendino UAB „Klaista“ už 220 000 Lt. Darbai finansuojami pagal Europos Sąjungos Sanglaudos priemonę „Biologinės įvairovės ir kraštovaizdžio apsauga“.

   

 Buvęs statinys ir po jo nugriovimo sutvarkyta vietovė


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
5. Kur galima įsigyti mėgėjiškos žūklės leidimus?

Mėgėjiškos žūklės leidimus galima įsigyti internetu.


Draugai
 

 

   
   

 

Banners