2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Džiaugiamės savanorių pagalba
2012-05-11
Nuo 2009 m. Kuršių nerijos nacionalinio pako direkcijai buvo suteiktas Europos savanorių tarnybos (sutrumpintai EST) priimančios organizacijos statusas. Šiais metais kovo pabaigoje direkcija 9 mėnesiams priėmė du savanorius. Sulaukėme Olgos Mykhailichenko iš Ukrainos ir Lorenzo Fracastoro iš Italijos. Olga yra baigusi Geografijos magistrantūros studijas Kijeve (Ukraina), o Lorenzo -  Gyvūnų apsaugos ir biologinės įvairovės magistrantūros studijas Torine (Italija).
 
Savanoriai dalinasi įspūdžiais apie savo pirmąjį tarnybos mėnesį praleistą Kuršių nerijos nacionaliniame parke:
 
Olga Mykhailichenko (Ukraina)
 
 
Laba diena, aš esu Olga iš Kijevo. Ir aš esu laiminga galėdama dirbti Kuršių nerijoje.
Kai aš pirmą kartą išgirdau apie savo darbo vietą, truputį nusiminiau, nes aš užaugau šalia didžiulės upės Dnepro. Todėl Žinia praleisti 9 mėnesius prie jūros man nebuvo džiugi. Bet, kai aš išvydau Nidą, buvau maloniai nustebinta – tai puiki vieta!
Aš nusprendžiau būti savanore, nes manau, kad aš turiu net tik naudoti pasaulio išteklius, bet ir duoti kažką naudingo pasaulio gamtai ir visuomenei. Tai lyg mano mokestis už tai, kad naudojuosi Žeme.
Būti savanore labai įdomu. Žmonės čia atviri, šilti ir draugiški, todėl aš nesijaučiu vieniša.
Artėjant Šv. Velykoms aš dalyvavau margučių dažymo šventėje kultūros centre. Kartu su neringiškiais dažiau kiaušinius. Sunkiausia buvo virtus kiaušinius dekoruoti ištirpintu vašku. Malonu, kad mus, savanorius, pakviečia į vietinius renginius ir šventes.
Ką aš veikiu parke? Pirmiausia, kaip ir visi Nidoje, aš laukiu vasaros ir atvykstančių turistų. Aš tikrinu stacionarių orientavimosi trasų kontrolinius punktus, balinu medelius, švarinu mišką... Aš bandau mokytis lietuvių kalbos, bet tai nėra taip lengva! Bet aš noriu kalbėti lietuviškai ir tikiu, kad po 9 mėnesiu man tai pavyks!
 
Lorenzo Fracastoro (Italija)
 
 
Mano vardas Lorenzo, man 28 metai. Aš atvykau iš Torino, Italijos. Pabaigęs Gyvūnų apsaugos ir biologinės įvairovės studijas aš nusprendžiau vietoj darbo paieškos Italijoje, kuriam laikui išvykti į užsienį. Išgirdęs apie Europos savanorių tarnybą aš supratau, kad man tai idealus variantas. Todėl  dabar aš savanoriauju  šiame parke. Mano užduotys yra įvairios ir keičiasi kiekvieną savaitę.
Man patinka Nidoje. Čia oras daug šaltesnis ir vėjuotas negu Torine, bet pagaliau ir čia atėjo pavasaris, sužaliavo žolė, medžiai pasipuošė žiedais.
Gyvenimas Nidoje ramus, daug laiko aš praleidžiu žvalgydamasis po jos apylinkes. Pajūrio baltas smėlis, žalsva jūra, gulbės mariose ir miškas su laukiniais gyvūnais, kuriame aš sutikau briedį – tiksliau sakant, briedis užklupo mene.
Žmonės labai malonūs ir domisi manimi. Gaila, kad turiu mažai veiklos vakarais, bet tai buvo mano pasirinkimas savanoriauti nuošalioje vietovėje.
Jeigu man tektų dar kartą pasirinkti, aš vėl mielai atvykčiau į Kuršių neriją.
 
Džiaugiamės savanorių pagalba ir noru įsitraukti į parko veiklą. Tikimės, kad Olga ir Lorenzo įdomiai ir prasmingai praleis laiką Kuršių nerijos nacionaliniame parke.
 
 
 Informciją paregė:

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos Turizmo ir informacijos skyrius

 


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
9. Kur aš galėčiau išsinuomoti dviratį Kuršių nerijoje ir ar yra čia dviračių trasa / takas ?

Parke yra įrengta 51 km ilgio Pajūrio dviračių trasa, o gyvenvietėse – dviračių takai


Draugai
 

 

   
   

 

Banners