Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Lankytojų patogumui įrengti nauji takai ir laiptai
2012-07-16
 
Visu Kuršių nerijos pajūriu, beveik 100 km, tęsiasi žmogaus rankų ir gamtos sukurtas apsauginis kopagūbris, vienas raiškiausių kultūrinio Kuršių nerijos kraštovaizdžio elementų. Tai viena iš labiausiai lankomų vietų, reikalaujanti nuolatinės ir intensyvios priežiūros.  
 Tvarkymo darbai prasidėjo nuo smėlio užneštų takų, vedančių prie jūros, atkasimo ir jų sutvarkymo. Neužmiršti ir seni takai bei laiptai, kurie suremontuoti ir atnaujinti. Iš viso Nidos girininkijoje yra 26, Juodkrantės – 23, o Smiltynėje – 27 takai su laiptais, vedantys prie jūros. 2012 m. lankytojų patogumui pastatyta 14 naujų medinių laiptų su turėklais, iš kurių daugiausiai pastatyta Nidoje (4 vnt.) ir Juodkrantėje (5 vnt.), kiek mažiau Preiloje, Pervalkoje (po 2 vnt.) ir Smiltynėje (1 vnt.).
Galime pasidžiaugti, kad netrukus netoli Nidos ir Preilos gyvenviečių bus pastatyti ir nauji stendai, kuriuose bus pateikiama informacija apie apsauginį kopagūbrį, jo formavimąsi ir svarbą Kuršių nerijai.
Džiaugdamiesi nuveiktais darbais esame įpareigoti toliau vykdyti sutvarkytų takų ir laiptų priežiūrą. Apsilankantiems Kuršių nerijos paplūdimiuose linkime maloniai pailsėti, ir primename, kad lankytojai jaustų atsakomybę saugodami save ir aplinką, o lipdami laiptais ir vaikščiodami lentiniais takais mažiname smėlio slinkimą.   
2012 m. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojų atliekami kopagūbrio priežiūros ir tvarkymo darbai vykdomi įgyvendinant aplinkos apsaugos rėmimo programos (AARP) projektą „Baltijos jūros kranto (apsauginio kopagūbrio) tvirtinimas Kuršių nerijoje“. Projekto tikslas – išsaugoti istoriškai susiformavusį Kuršių nerijos kraštovaizdį stabilizuojant Baltijos jūros krantus (apsauginį kopagūbrį). Kuršių nerijos teritorijoje, AARP projekto skirtų lėšų dėka, lankytojai bei turistai išbando ir naujai patiestus lentinius takus, kurių per šį laikotarpį buvo paklota beveik 600 m2. Projekto metu skirtos lėšos pagelbėjo vykdant reikalingiausius darbus, kuriems atlikti buvo panaudoti Kuršių nerijos nacionalinio parko miškų ištekliai.
 
Nuotr. D. Šimkutės
Nuotr. D. Šimkutės
Nuotr. D. Šimkutės
Nuotr. D. Šimkutės
Nuotr. D. Šimkutės
 
Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija

 


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
7. Kur Kuršių nerijoje galima pasinaudoti banko paslaugomis?

Šiaulių banko Nidos klientų aptarnavimo skyrius - Naglių g. 18E, Nida.  

 


Draugai
 

 

   

 

Banners