Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Tylos slėnyje daugiau erdvės
2012-07-24

Nidoje, keliaujant pamariu link didžiosios Parnidžio kopos yra slėnis, apgaubtas smėlio kopų. Ši vieta nuo seno vadinama Tylos slėniu. Tylos slėnis yra Parnidžio kraštovaizdžio draustinyje, o slėniu Parnidžio kopos link – veda Parnidžio pažintinis takas. Vykstant natūraliems gamtiniams procesams, slėnio pievas mažina sumedėjusi augmenija: savaime sėjasi pušys, drėgnesnėse vietose želia juodalksniai, karklai. Taip miškas užima atviras vietoves, kurių Kuršių nerijoje ne tiek jau ir daug likę.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojai, šioje vietoje, kasmet šienauja pievą, iškerta pamaryje besiformuojančius krūmynus, taip palaikydami unikalią buveinę - pamarinę palvę. Šiais atliktais tvarkymo darbais palaikomas Kuršių nerijos kraštovaizdžio mozaikiškumas, pagerėja slėnio estetinis vaizdas.

Puoselėdami ir palaikydami gamtos sukurtą grožį, siekiame, kad Jūsų poilsis būtų prasmingas ir paskatintų teigiamoms iniciatyvoms, atsidėkojant gamtai.

Daugiau informacijos suteiks Nidos girininkas K. Dikšas, tel. 8 469 52224.

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
4. Ar galima statyti palapines Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje?

Statyti palapines visoje Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje griežtai draudžiama, išskyrus kempingo teritoriją

Draugai
 

 

   

 

Banners