2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Vėtra Kuršių nerijoje tiesiog šėlo
2012-07-30
Paprastai vėtros ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį Kuršių nerijoje yra įprastas reiškinys ir vietinių  gyventojų nestebina. Tačiau momentinė vėtra, praūžusi sekmadienio (07-29 d.) pavakaryje - nepaliko abejingų. Vasaros kaitroje pakilęs škvalas, spėjama siekęs net iki 37 m/s greitį, sukėlė didžiulį chaosą. Vieni bėgo, bandė slėptis, gelbėti savo turtą, kiti stebėjo, fotografavo, dar kiti - tiesiogiai nukentėjo nuo vėtros padarinių.  
Galingi medžiai buvo raunami su šaknimis, lūžo pusiau, šakos skriejo net kelis šimtus metrų, daužė langus, trikdė eismą,  traiškė automobilius ir žalojo žmones. Neringos gyventojai kuriam laikui buvo likę be elektros.
Parnidžio kopose ramiai prasidėjusio Vokietijos vyrų choro koncertas buvo nutrauktas šėlstančios gamtos stichijos. Gūsingo vėjo nešamas smėlis skausmingai tvilkdė atviras žmonių kūno vietas ir vijo žmonių būrius iš kopų.
Nuo negailestingos vėtros nukentėjo Kuršių nerijos miškai. Vėtros padaryti nuostoliai vis dar vertinami. Nacionalinio parko darbuotojai nedelsiant ėmėsi tvarkyti vėtros padarinius: valomos medžių ir jų šakų užverstos pakelės, miško keliai.

Nuotr. D. Šimkutės

Nuotr. D. Šimkutės

Nuotr. D. Šimkutės

Nuotr. D. Šimkutės

 Nuotr. D. Šimkutės

Nuotr. D. Šimkutės

Nuotr. D. Šimkutės

Nuotr. D. Šimkutės

Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos Turizmo ir informacijos skyriaus vedėja J. Gedžiuvienė

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
8. Kur galėtume rasti informaciją apie nakvynės paslaugas Neringoje?

Viešbučių, teikiančių nakvynės paslaugas Neringoje, sąrašą galite atsisiųsti


Draugai
 

 

   
   

 

Banners