Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Parodos atidarymas Smiltynėje
2012-08-23

Rugpjūčio 26 d. (sekmedienį), 15 val. kviečiame į parodos atidarymą, „Stiklinės gelsvai žalios mechaninės pelėdos akys“, kuri vyks Smiltynėje (Smiltynės g. 9 ir 10, Smiltynė, Klaipėda).

Prieš tai, 11.30 val. maloniai kviečiame prisijungti į ekskursiją po Klaipėdos skulptūrų parką (įėjimas nuo M. Mažvydo alėjos), prisimenant skulptūrų "gimimo" sąsąją su Smiltynės skluptorių aikštele.

Nuo 15 val. parodos atidarymą Smiltynėje, papildys jį lydintis renginys-piknikas skulptorių aikštelėje . Visi norintys jame dalyvauti kviečiami atsinešti pasirinktą daiktą.

Objektas (kaip ir subjektas) niekuomet nėra vienas, paskiras. Jis nuolatos veikia santykyje, kuris apsprendžia jo egzistavimą.

Objektas, su aplink jį tvyrančiu spiečiumi santykių – esamų, buvusių ir galimų, kartu talpina savyje ir laiką, kuriame visai tai įvyko. Susidūrimo su subjektu(-ais) metu (kuomet kinta jie abu: tiek objektas, tiek subjektas(-ai)) tie santykiai, jų istorijos gali būti papasakotos, suvoktos, nujaustos ar parodytos viename laike - dabar. Tuomet pats objektas yra kaip laiko, kuriame įvyko (vyksta ar dar įvyks) santykiai, konteineris, talpa.
Erdvė Smiltynėje gali būti vienas tokių objektų:
Tai – pusiasalis. Vieta, atskirta vandeniu. Žydintis laukas. Proskyna miške su atsitiktinai išsibarsčiusiais akmens luitais (paimtais iš gamtos, dalinai apdirbtais ar iš naujo įsteigtais kaip meno kūriniai). Joje keturiolika metų vyko skulptūros simpoziumai, kurių metu vietoje Klaipėdos senųjų kapinių buvo įkurtas Skulptūrų parkas. Erdvė, šalia kurios stovi nameliai, kuriuose seniau buvo Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos muziejus, o viename jų – iki šiol gyvena sužeistas paukštis.
 
Paroda vyks 2012 08 28 – 09 01 d. nuo 11 iki 18 val.

 

Dalyviai: Aymeric Ebrard, Neringa Bumblienė, Mindaugas Bumblys, Loreta Narvilaitė, Gytis Skudžinskas, Remigijus Treigys, Darius Vaičekauskas.
 
Projekto kuratorė: Neringa Bumblienė.
 
Šis projektas yra Goethe’s instituto Lietuvoje inicijuoto ir organizuojamo projekto „Going Public. Apie galimybes viešai pasisakyti“ dalis. Koordinatorė Klaipėdoje: Akvilė Eglinskaitė.
 

Projekto partneriai: Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

                     

 


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
4. Ar galima statyti palapines Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje?

Statyti palapines visoje Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje griežtai draudžiama, išskyrus kempingo teritoriją

Draugai
 

 

   

 

Banners