2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Kurėnas "Kuršis" - tiltas į ilgesio kraštovaizdį
2013-06-13

Birželio 12 d. (trečiadienį) sukako 20 metų kaip pirmasis kurėnas buvo nuleistas į Kuršių marias. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija ir Neringos istorijos muziejus, kurėno „Kuršis“ gimtadienio proga, surengė senųjų Kuršių nerijos fotografijų parodos atidarymą.

Senąsias Kuršių nerijos fotografijos parodai „Nidden – ilgesio kraštovaizdis“ padovanojo Nidos menininkų kolonijos paveikslų kolekcionierius Berndas Šimkė. Jo kolekcijoje - dailininko Carlo Knaufo ir fotografo Wernerio Štreitso dabai, kuriuose dominuoja Nidos kurėnų ir besikeičiančios šviesos motyvai.  
 
C. Knaufo paveikslų nuotraukas galite rasti knygos „Nidden – ilgesio kraštovaizdis“ puslapiuose. Knygą galite įsigyti Kuršių nerijos nacionalinio direkcijos Lankytojų centruose Naglių g. 8, Nidoje ir Smiltynės g 11, Klaipėdoje.
 
Šiuos nuostabius meno kūrinius, sudarančius vieną visumą, galite išvysti apsilankę parodoje „Nidden – ilgesio kraštovaizdis“, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos kiemelyje. Lankytojai su įamžintu senuoju Kuršių nerijos kraštovaizdžiu kviečiami susipažinti vasaros metu, esant nepalankioms oro sąlygoms fotografijas galite peržiūrėti parko direkcijos puslapyje http://www.nerija.lt/lt/galleries.
 
Fotografijų parodos „Nidden – ilgesio kraštovaizdis“ atidarymo metu prisiminimais apie įdėtas pastangas ir atsidavimąstatant plokščiadugnę burvaltę dalinosi laivo statytojai Eduardas Jonušas ir Henrikas Milašauskas. Tarp susirinkusiųjų pasveikinti ir pasidžiaugti gražia sukaktimi buvo Lietuvos Jūrų muziejaus kurėno „SÜD.1“ įgula. Skambant folkloro ansamblio „Giedružė“ dainoms, dabartinis „Kuršio“ kapitonas Aurelijus Armonavičius susirinkusius svečius pakvietė pasigrožėti Nidos vaizdais plaukiant kurėnu.
 
Tik entuziastingų ir kultūros paveldą puoselėjančių žmonių dėka, savo krašto istorijos nenugramzdiname užmarštin. Pasaulyje šiuo metu likę tik penki kurėnai, visi jie plaukioja Kuršių mariose, o „Kuršis“ yra seniausias iš jų. Tarsi iš parodos fotografijų atgijęs, autentiškas kurėnas „Kuršis“ kaip magnetas traukia Kuršių nerijos svečius. Linkime kurėnui „Kuršis“ plaukioti po Kuršių marias dar ilgai ilgai...
 
Nuotr. KNNP archyvo
 
 
Nuotr. KNNP archyvo
 
Nuotr. KNNP archyvo
 
Nuotr. KNNP archyvo
 
Nuotr. KNNP archyvo
 
Nuotr. KNNP archyvo
 
Nuotr. KNNP archyvo
 
Nuotr. KNNP archyvo
 
Nuotr. KNNP archyvo
 
Nuotr. KNNP archyvo
Nuotr. KNNP archyvo
 
Nuotr. KNNP archyvo
 
Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos 
Turizmo ir informacijos skyrius 

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
7. Kur Kuršių nerijoje galima pasinaudoti banko paslaugomis?

Šiaulių banko Nidos klientų aptarnavimo skyrius - Naglių g. 18E, Nida.  

 


Draugai
 

 

   
   

 

Banners