Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Sezono metu į pagalbą kvietėme savanorius
2013-08-28

Turistinio vasaros sezono įkarštyje, rugpjūčio mėnesį, septyni Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Geografijos ir kraštotvarkos studentai atliko savanorišką praktiką Kuršių nerijos nacionaliniame parke. Šioje saugomoje teritorijoje studentai praleido nuo 2 iki 10 dienų, savanoriškai veiklai skirdami po 6 val. per dieną. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, turinti ne vienerius metus patirties, priimant epizodinius ir ilgalaikius savanorius, VU studentams suteikė apgyvendinimą Nidoje, o greitesniam susisiekimui – dviračius. 

Viena iš užduočių skirtų studentams buvo prisidėti prie atliekamo Lankytojų monitoringo vykdymo. Savanoriai fiksavo lankytojų srautus keturiuose, lankytojų pamėgtose vietose: apžvalgos aikštelėje įrengtoje ant Parnidžio kopos viršūnės, poilsiavietėje „Bulvikis“ Bulvikio rage, Naglių gamtos rezervato pažintiniame take, apžvalgos aikštelėje Garnių ir kormoranų kolonijoje. Vykdė lankytojų apklausas pateikiant klausimynus raštu.

Studentai buvo įtraukti į Lankytojų centro veiklą; dalyvavo parko organizuojamuose renginiuose, prisidėjo prie jų viešinimo; tikrino rekreacinės įrangos (orientavimosi stulpelių) būklę; taikant prevencines priemones bendravo su parko lankymo taisyklių pažeidėjais.

Už savanoriškos veiklos organizavimą ir savanorių įtraukimą nuoširdžiai dėkojame Vilniaus Universiteto Gamtos mokslų fakulteto Geografijos ir kraštotvarkos katedros doc. dr. Filomenai Kavoliūtei. Už savanorišką pagalbą dėkojame studentams: Vaidui Bondzinskui, Almai Brazytei, Aurelijai Šturaitei, Giunai Nurijevai, Aistei Balevičiūtei, Erikai Kizalaitei, Daivai Marijai Brazauskaitei.

Dvi žingeidžios ir motyvuotos studentės jau pareiškė norą tapti nuolatinėmis nacionalinio parko savanorėmis. Prisidėti prie Kuršių nerijos vertybių išsaugojimo gali asmenys ar organizacijos atsiuntę CV su nuoroda „Savanorio anketa“ el. paštu infonida@nerija.lt

Nuotr. KNNP archyvo

Nuotr. KNNP archyvo

Nuotr. KNNP archyvo

Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos 
Turizmo ir informacijos skyrius 


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
9. Kur aš galėčiau išsinuomoti dviratį Kuršių nerijoje ir ar yra čia dviračių trasa / takas ?

Parke yra įrengta 51 km ilgio Pajūrio dviračių trasa, o gyvenvietėse – dviračių takai


Draugai
 

 

   

 

Banners