Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Neįtikėtinas grybautojo radinys – angis?
2013-09-24
Šilti rudeniški orai vilioja grybautojus į mišką, tačiau namo gali grįžti net tik grybų nešinąs, bet sutikti neįprastą miško gyventoją. Tokia žinia pasidalino vienas iš grybautojų, parašęs laišką direkcijai. Rugsėjo viduryje Smiltynėje pastebėjo angį. Pamatyti paprastąjį angį Kuršių nerijoje neįprasta, nors Lietuvoje gan dažna.
Paprastoji angis (Vipera berus), arba gyvatė marguolė, užauga iki 75 cm ilgio. Galva plati, trikampė, ryškiai skiriasi nuo kaklo. Snukis apvalus. Ant galvos matyti X formos raštas, o galvos šonuose iki burnos yra tamsios juostelės. Gyvačių spalva labai įvairi: pasitaiko rudų, pilkų ir labai tamsių, kartais beveik juodų. Išilgai nugaros visada vingiuoja tamsi juosta. Akies vyzdys – siauras plyšelis, vokai skaidrūs, suaugę.
Gyvena drėgnuose mišriuose miškuose, miško kirtimuose, aikštelėse, pelkėse, prie upių ir ežerų. Jų vietomis gana daug, o kitur dideliuose plotuose visai nėra.
Gyvatė sėsli, visą gyvenimą praleidžia vienoje vietoje, nutoldama tik 60 – 100 m į šalį. Žiemoja nuo 40 cm iki 2 m žemėje, dažniausiai graužikų ir kurmių urvuose, po akmenimis, kelmais ir kt. Dažnai žiemoja nedidelėmis grupėmis po 2 – 5 patogiose vietose, kartais susirenka po kelias dešimtis. Kiekvienais metais žiemoja vis tose pačiose vietose.
Gyvačių priešai yra ereliai, pelėdos, rečiau gandrai, iš keturkojų – barsukai, lapės, šeškai ir ežiai. Nors angių ne taip reta Lietuvoje, bet žmonių įkanda nedaug, nes yra taiki ir kanda žmogui tik tada, kai ant jų užlipa arba neatsargiai paliečia ranka. Artinantis žmogui, gyvatė skubiai nušliaužia ir pasislepia. Jos įkandimas skausmingas, bet dažniausiai pagyjama per savaitę. Įkandimas pavojingesnis vaikams ir ligotiems žmonėms (Gaižauskienė J. Susipažinkite: varliagyviai ir ropliai. Vilnius, 1981, p. 63-65).
Dėl prastos nuotraukos kokybės gyvatės rūšis sukelia abejonių, tačiau besilankantiems miške linkime būti atidiems!
 
 
      Nuotr. J.Ivačenko
 
Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos
Gamtos skyrius

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
2. Ar keltas į Kuršių neriją yra mokamas?

Taip. Informaciją apie keltų grafikus ir kainas galite rasti AB „Smiltynės perkėla“ tinklapyje


Draugai
 

 

   

 

Banners