Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Iškelti inkilai natuzijaus šikšniukams išsaugoti
2013-10-08
Siekiant išsaugoti natuzijaus šikšniukų populiaciją Kuršių nerijos nacionaliniame parke pagal projektą „Kuršių nerijos nacionalinio parko natuzijaus šikšniuko (Pipistrellus nathusii) apsaugos 2012-2014 m. veiksmų planą“, š. m. rugsėjo 26 – 28 dienomis, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija iškėlė inkilus, skirtus šikšnosparniams apsigyventi. Visoje Kuršių nerijos teritorijoje iš viso buvo iškelta 100 standartinių ir 20 daugiakamerinių inkilų.
          Pajūryje stebima ir ryškesnė rudeninė šikšnosparnių migracija, nei kitose šalies vietovėse. Čia dėl miškuose vyraujančių spygliuočių medžių yra nedaug saugių slėptuvių. Įrengtos natuzijaus šikšniukams slėptuvės parke pagerins slėpimosi sąlygas ne tik vietinei jų populiacijai, bet ir kitiems šikšnosparniams, migruojantiems per Lietuvą į žiemavietes, esančias pietvakarių Europoje.
Tiek daugiakameriniams inkilams, tiek standartiniams inkilams iškelti, medžiai buvo parinktiužuovėjoje ir išsidėstę taip, kad būtų 4–6 valandas per parą apšviečiami saulės. Būtina, kad šikšnosparniams priskridimui prie inkilo nekliudytų medžių šakos.Inkilų tinklas suformuotas taip, kad inkilų grupuotės ir pavieniai inkilai vieni nuo kitų būtų nutolę ne mažiau kaip 10 metrų.
Šikšnosparniai tai vieninteliai skraidantys žinduoliai. Kūno masė 4 – 40 g. Priekinės galūnės virtusios sparnais. Ausies angos priekyje yra odos atauga – kramslys. Atskirų rūšių kramslio forma ir dydis skiriasi. Naktiniai žvėreliai, skraidydami daugiausia orientuojasi skleisdami ultragarsą.
          Natuzijaus šikšniukas (Pipistrellus nathusii) – mažas šikšnosparnis. Kailiukas pilkai arba tamsiai rusvas. Kūno ilgis 43 – 54 mm, kūno masė 6 – 11 g. Skraidyti pradeda 20 – 30 min po saulės laidos. Skrydis greitas, nepastovus, dažnai žmogaus ūgio aukštyje. Slepiasi medžiuose, pastatuose, inkiluose. Patelės susiburia į dideles veisimosi kolonijas. Patinai dažnai gyvena atskirai. Sutinkamas tiktai šiltuoju metų laiku, gegužės – rugsėjo mėnesiais.
(Raudonikis L. Europos Sąjungos buveinių direktyvos saugomos rūšys. Kaunas, 2006, p. 78, 84).
 
Nuotr. E. Razmienės
 
Nuotr. E. Razmienės
 
 
Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos
Gamtos skyrius
 

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
3. Ar reikia mokėti už įvažiavimą į Kuršių nerijos nacionalinį parką?

Alksnynės kontrolės poste reikia mokėti Neringos miesto savivaldybės nustatytą rinkliavą


Draugai
 

 

   

 

Banners