Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Kuršių nerijoje nekviesti svečiai
2013-10-11

Jeigu paprašytum vietos gyventojų išvardinti kokie laukiniai gyvūnai gyvena Kuršių nerijos miškuose, niekas net nepagalvotų paminėti meškėno (lot. Procyon lotor) vardo. Tai Šiaurės Amerikos gyventojas, daugeliui mūsų matytas tik zoologijos soduose arba prisimenamas iš animacinių filmukų. Tačiau pasirodo, kad meškėnai atrado ir Kuršių neriją. Šią savaitę, vietos medžiotojai sugavo jau du šiuos gyvūnus – vieną Juodkrantėje, kitą – Nidoje.
Meškėnas – visaėdis gyvūnas, turbūt todėl labai lengvai prisitaikantis prie bet kokios aplinkos, pasiekia bet kokias gamtines teritorijas ar įvairias buveines. Jis ėda vaisius, įvairius augalus, pjauna smulkius gyvūnus, geba puikiai laipioti medžiais, kasti olas, plaukti ar nardyti. Tai tikra grėsmė smulkiesiems paukščiams. Dėl meškėnų paplitimo kai kuriose Užkaukazės vietovėse smulkiųjų paukščių sumažėjo iki katastrofinės ribos.
Dar 2011 ir 2012 metais, tinklalapyje www.grynas.lt pasirodė pirmieji straipsniai apie meškėnų atsiradimą Rokiškio rajone. Kaip meškėnai atsidūrė Kuršių nerijoje – lieka mįslė. Galima tik spėti, kad čia įsikišo žmogus. Užfiksuotas ne vienas atvejis, kai į Kuršių neriją atvežami ir paleidžiami kažkam pabodę naminiai, ar namuose laikomi laukiniai gyvūnai.
Meškėnas yra  labai greitai plintanti invazinė rūšis. Dėl šios priežasties reikia stengtis stabdyti jos plitimą. Vietos gyventojų ir svečių pastebėjus meškėną, prašome apie tai kuo skubiau informuoti vietos medžiotojus ar Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojus.

Nuotr. K. Dikšo

Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
8. Kur galėtume rasti informaciją apie nakvynės paslaugas Neringoje?

Viešbučių, teikiančių nakvynės paslaugas Neringoje, sąrašą galite atsisiųsti


Draugai
 

 

   

 

Banners