Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Kuršių nerijoje - Mažosios Lietuvos regiono moksleivių viktorina
2013-10-17

Š. m. spalio 16 d. Kuršių nerijos nacionaliniame parke, Nidos vidurinėje mokykloje vyko viktorinos „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ II-asis (Mažosios Lietuvos regiono) turas. Šiame ture tarpusavyje varžėsi 6-8 klasių moksleivių komandos iš Kuršių nerijos nacionalinio parko, Pajūrio, Nemuno deltos ir Rambyno regioninių parkų. Viktorinos II turo dalyviai turėjo įrodyti, jog gerai pažįsta savo krašto ir kitų Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų gamtos ir kultūros vertybes. Mokiniams pasiruošti padėjo juos atlydėję pedagogai ir parkų darbuotojai.

Kiekviena komanda buvo paruošusi po trumpą prisistatymą – skambų šūkį, dainą, vaidinimą apie savo parko unikalumą ir puoselėjamas vertybės. Viktoriną sudarė 10 skirtingų klausimų, atsakymus į klausimus vertino keturių narių komisija sudaryta iš Kuršių nerijos, Pajūrio, Nemuno deltos ir Rambyno saugomų teritorijų atstovų. Susumavus rezultatus paaiškėjo, jog geriausiai Mažosios Lietuvos etnografinio regiono saugomas teritorijas pažįsta Rambyno regioninio parko komanda. Antrąją vietą iškovojo Nemuno deltos regioninio parko komanda, trečiąją – Kuršių nerijos nacionalinio parko komanda, ketvirtąją - Pajūrio regioninio parko komanda. Visi viktorinos dalyviai apdovanoti prizais – knygomis.

Pasibaigus įtemptai viktorinai ir dalyviams sočiai papietavus Nidos vidurinėje mokykloje, Kuršių nerijos nacionalinio parko specialistai visus svečius pakvietė Parnidžio pažintiniu taku pasivaikščioti gamtoje ir pasigrožėti vaizdais atsiveriančias nuo Parnidžio kopos viršūnės.

Nugalėtojų, Rambyno regioninio parko, komanda įgijo teisę atstovauti Mažosios Lietuvos regioną Valstybės saugomų teritorijų tarnybos organizuojamos viktorinos „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ finale, kuris vyks š. m. spalio 30 d. Vilniuje. Finalo metu savo žiniomis varžysis komandos iš Mažosios Lietuvos, Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ir Žemaitijos etnografinių regionų. Pagrindinis prizas finale – ekskursija į valstybinį Kernavės kultūrinį rezervatą ir sostinę Vilnių bei kiti prizai.

Kuršių neriją garbingai atstovavo Nidos vidurinės mokyklos 8 klasės mokinės: Ema, Dominyka, Mantvilė, Paulina ir Augustė. Dėkojame visoms komandoms už domėjimąsi Mažosios Lietuvos etnografinio regiono vertybėmis ir aktyvų dalyvavimą viktorinoje. Sveikiname Rambyno regioninio parko komandą ir linkime sėkmės viktorinos finale. 

Nuotr. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos archyvo. Pajūrio RP komanda

Nuotr. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos archyvo. Kuršių nerijos NP komanda

Nuotr. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos archyvo. Rambyno RP komanda

Nuotr. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos archyvo. Nemuno deltos RP komanda

Nuotr. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos archyvo. Komisija

Nuotr. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos archyvo. Dalyviai atsakinėja į klausimus

Nuotr. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos archyvo. Nugalėtojų apdovanojimas

Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos
Turizmo ir informacijos skyrius

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
3. Ar reikia mokėti už įvažiavimą į Kuršių nerijos nacionalinį parką?

Alksnynės kontrolės poste reikia mokėti Neringos miesto savivaldybės nustatytą rinkliavą


Draugai
 

 

   

 

Banners