Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Atminimo knygoje - skaitmenizuotos Kuršių nerijos kapinės
2013-10-18

Rugpjūčio mėnesį asociacija „Lapkričio 2-osios draugija“ surengė inventorizavimo ekspediciją septyniose Kuršių nerijos nacionalinio parko kapavietėse. Kartu su asociacijos įkūrėju Valdu Kaminsku projektą įgyvendinti padėjo savanoriai, daugelis jų – mokiniai ir studentai. Visą sukauptą ir skaitmenizuotą informaciją apie septyniose Kuršių nerijos kapinėse palaidotų žmonių vardus ir pavardes, paminklų nuotraukas ir jų išplanavimus galite rasti „Lapkričio 2-osios draugijos“ interneto tinklalapyje www.atminimoknyga.lt. Pagrindinis draugijos tikslas yra sukurti Atminimo Knygą - viešai internete prieinamą duomenų bazę apie Lietuvoje palaidotus įvairių tautybių žmones.

Ekspedicijos dalyviai lankėsi Klaipėdos miesto Kopgalio, Neringos Juodkrantės, Neringos Pervalkos, Neringos Preilos, Neringos Kuverto (miškininkų), Neringos Nidos etnografinėse, Neringos Nidos civilinėse kapavietėse. Itin senas daugumos Kuršių nerijos kapinaičių amžius, suskilinėję ir neprižiūrėti antkapiai, pavardės užrašytos nenormine kalba, sukėlė tam tikrų indentifikavimo sunkumų. Tačiau net ir neatpažinti paminklai kartu su nuotrauka įtraukiami į Atminimo Knygos duomenų bazę kaip bevardžiai.

Šis projektas suteikia galimybę artimiesiems talpinti atsiminimus ir nuotraukas apie Lietuvos kapinėse besiilsinčius žmones. „Lapkričio 2-osios draugija“ kviečia visus šią idėją palaikančius žmones ar organizacijas bendradarbiauti ir kartu prižiūrėti mirusiųjų pagerbimo, atminimo vietas virtualioje erdvėje.

Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos
Turizmo ir informacijos skyrius


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
8. Kur galėtume rasti informaciją apie nakvynės paslaugas Neringoje?

Viešbučių, teikiančių nakvynės paslaugas Neringoje, sąrašą galite atsisiųsti


Draugai
 

 

   

 

Banners