ŠIUO METU SVETAINĖ TVARKOMA, VISAS TURINYS PERKELIAMAS Į WWW.NERIJA.LRV.LT
Naujienos / Dalyvavome EUROPARC federacijos renginiuose Estijoje
2014-01-28

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos direktorė A. Feser ir pavaduotoja L. Dikšaitė dalyvavo  EUROPARC federacijos Šiaurės ir Baltijos šalių sekcijos asamblėjos renginiuose Taline bei konferencijoje „Kultūros paveldas saugomose teritorijose“ Lahemaa nacionaliniame parke, Estijoje.

Europos parkų federacijos Šiaurės ir Baltijos šalių sekcijoje yra apie 50 narių. Savo atstovus šioje organizacijoje turi Norvegija, Islandija, Danija, Švedija, Suomija, Estija, Latvija ir Lietuva. 2012 – 2014 metais sekcijai pirmininkavo Estija, todėl jie buvo pagrindiniai visų renginių organizatoriai. Federacijai priklauso ne šalys, o su gamtos apsauga susijusios organizacijos - saugomų teritorijų direkcijos, asociacijos, savivaldybių įstaigos. Lietuvą sekcijoje atstovauja Žemaitijos nacionalinis parkas, Kuršių nerijos nacionalinis parkas ir Kurtuvėnų regioninis parkas.

Šiaurės ir Baltijos šalių asamblėjoje buvo pristatyta praėjusių metų sekcijos veikla, aptartos šiam regionui aktualios temos. Lahemaa nacionaliniame parke vyko tarptautinė konferencija „Kultūros paveldas saugomose teritorijose“. Pranešėjai iš Lietuvos - Žemaitijos nacionalinio parko, Estijos, Suomijos, Švedijos, Danijos pristatė įdomias prezentacijas apie kultūros paveldo objektų bei kraštovaizdžio identifikavimą, apsaugą, pritaikymą lankymui, bendradarbiavimą su vietos bendruomenėmis ir kt.. Visame regione saugomos teritorijos yra tuo pačiu ir turistų mėgiamos vietos. Jose įsikūrę paslaugų teikėjai nori daugiau lankytojų, tačiau lankytojai saugomose teritorijose nori daugiau gamtos. Svarstyta kaip reikia surasti tą ribinį skaičių, kuomet lieka patenkinti ir verslininkai ir turistai, ir gamta išlieka nepažeista. Darnus turizmas – pagrindinis tikslas visose saugomose teritorijose.

Estijos atstovai pasakojo apie architektūros paveldo restauravimą. Labai įdomu, jog estai žino kaip pasigaminti Kuršių nerijai būdingos raudonai rudos spalvos dažus, maišant juos pagal senas tradicijas ir naudojant medinių namų dažymui.  Didelį įspūdį paliko Rusijos Kenozero nacionalinio parko parko pristatymas. 140 000 ha apimantis ežerų ir miškų masyvas liko nepaliestas karų ir sovietmečio pokyčių. Unikalios nedažyto medžio cerkvės, tradiciniai kaimai ežero pakrantėse parko direkcijos dėka tapo atviru muziejumi ir netgi pretenduoja į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tokie pavyzdžiai džiugina ir teikia vilčių, kad gamtos ir kultūros paveldo išsaugojimas ne tik sąmoningose vakarų valstybėse yra prioritetinė politikos kryptis.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija mato didelę naudą būdama EUROPARK federacijos narių būryje ir ateityje ketina dar aktyviau įsitraukti į jos veiklą. Ateinančiam periodui turėjusi pirmininkauti Danija, šių pareigų atsisakė, todėl bus ieškoma kitos šalies, ja galėtų tapti ir Lietuva. 

Nuotr. KNNP archyvo.

Nuotr. KNNP archyvo.

Nuotr. KNNP archyvo.

Nuotr. KNNP archyvo.

 

Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
7. Kur Kuršių nerijoje galima pasinaudoti banko paslaugomis?

Šiaulių banko Nidos klientų aptarnavimo skyrius - Naglių g. 18E, Nida.  

 


Draugai
 

 

   
   

 

Banners