2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Kuršių nerijoje paminėta Pasaulinė Žemės diena
2014-03-20

Kovo 20 – ąją Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, tradiciškai iškėlusi Žemės vėliavą ant direkcijos pastato, jungėsi prie Pasaulinės Žemės dienos minėjimo šventės renginių Kuršių nerijoje.

Nidoje, aikštėje šalia Neringos savivaldybės pastato, Turizmo ir informacijos skyriaus vedėja J. Gedžiuvienė susirinkusius žmones kvietė būti artimesniais gamtai, ragino pamąstyti  -  kada mes Žemei  kenkiam,  o kada – padedam, ir sąrašą, kada mes Jai padedam  - papildyti naujais darbais. Su šiais palinkėjimais, iš aikštės išlydėti Nidos vidurinės mokyklos 9 klasės moksleiviai, kurie kartu su mokyklos direktoriumi ir parko direkcijos specialistais išvyko į netoli Pervalkos esantį vaismedžių sodą. Nidos girininkijos eigulio A. Kurtinaičio prižiūrimi jaunieji talkininkai atliko įvairius sodo tvarkymo darbus:  genėjo medžius, balino kamienus, grėbė lapus, tvarkė aplinką. Visų dirbančiųjų laukė gardžios vaišės, kuriomis pasirūpino Pervalkos bendruomenės atstovė J. Mitkutė.

Juodkrantėje, Gamtos skyrius ir Juodkrantės girininkija Pasaulinę Žemės dieną paminėjo kartu su Juodkrantės Liudviko Rėzos Jūrų kadetų mokykla ir Juodkrantės lopšeliu – darželiu „Vyturėlis“. Patys mažiausieji virtę įvairiais sparnuočiais deklamavo eilėraštukus, dainavo. Darželio kieme girininkas T. Jukna padėjo iškelti vaikų išmargintus inkilus, skirtus varnėnams apsigyventi. Vyresnieji darželio vaikai prisijungę prie mokyklos moksleivių dalyvavo eisenoje. Su šūksniais ir žvangučių skambesiais pamariu ėjo iki mokyklos. Mokyklos kieme moksleiviai stojo į rikiuotę ir išžygiavo prie Juodkrantės bendruomenės namų, kur buvo iškelta Žemės dienos vėliava, išsakyti sveikinimai ir linkėjimai. Netoli mokyklos iškelti jau moksleivių išpiešti inkilai.

Pasaulinės Žemės dienos minėjimui skiriama vis daugiau dėmesio - keliamos Žemės vėliavos, organizuojami įvairūs renginiai, išvykos į gamtą, tvarkoma aplinka, keliami inkilai. Norime palinkėti, kad nuoširdus rūpestis mūsų namais - Žeme neapsiribotų vien šia diena. 

Nuotr. KNNP archyvo. Žemės dienos paminėjimo akimirkos Nidoje. 

Nuotr. KNNP archyvo. Žemės dienos paminėjimo akimirkos Nidoje. 

Nuotr. KNNP archyvo. Žemės dienos paminėjimo akimirkos Nidoje. 

Nuotr. KNNP archyvo. Juodkrantės lopšelis – darželis „Vyturėlis“ – „Mažieji sparnuočiai“.

Nuotr. KNNP archyvo. Žemės dienos vėliavos kėlimas prie Juodkrantės bendruomenės namų.

Nuotr. KNNP archyvo. Juodkrantės girininkas T. Jukna kelia vaikučių išmargintą inkilą.

Nuotr. KNNP archyvo. Darbai vaismedžių sode.

Nuotr. KNNP archyvo. Darbai vaismedžių sode.

Nuotr. KNNP archyvo. Darbai vaismedžių sode.

Nuotr. KNNP archyvo. Darbai vaismedžių sode.

Nuotr. KNNP archyvo. Po talkos sode - vaišės gamtoje.

Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos 
Turizmo ir informacijos skyrius

 


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
2. Ar keltas į Kuršių neriją yra mokamas?

Taip. Informaciją apie keltų grafikus ir kainas galite rasti AB „Smiltynės perkėla“ tinklapyje


Draugai
 

 

   
   

 

Banners