ŠIUO METU SVETAINĖ TVARKOMA, VISAS TURINYS PERKELIAMAS Į WWW.NERIJA.LRV.LT
Naujienos / Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos akcijos kviečia į gamtą
2014-03-21

Pasaulinės Žemės dienos minėjimui Kuršių nerijoje skiriama vis daugiau dėmesio - keliamos Žemės vėliavos, organizuojami įvairūs renginiai, išvykos į gamtą, tvarkoma aplinka, keliami inkilai. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija neapsiriboja vien Pasauline Žemės diena, įvairios Žemei draugiškos akcijos tęsėsi ir kovo 21 – ąją.

Kuršių nerijos gyvenantis ir žiemoti neišskrendantis gandras šaltuoju metu buvo globojamas biologės J. Zarankaitės Smiltynėje. Pavasarį, nutirpus ledui Kuršių mariose, gandras iškilmingai sugrąžintas atgal į laisvę. Į paukščio „išleistuves“ Juodkrantėje, Gintaro įlankoje buvo pakviesti lopšelio – darželio „Vyturėlis“ vaikai ir Juodkrantės Liudviko Rėzos Jūrų kadetų mokyklos pradinių klasių moksleiviai. Vakar, minint Pasaulinę Žemės dieną, mažieji vaidino įvairius sparnuočius, o šiandien turėjo puikią progą paliesti, paglostyti gandrą. Paleistas raudonkojis neskubėjo pasislėpti, o džiugino vaikus reginiu: mankštino sparnus, plasnodamas vis šoktelėdavo į orą, braidydamas tyrinėjo aplinką, kaleno snapu, apsipratęs išsimaudė ir džiovinosi plunksnas.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, kaip saugoma teritorija, tapo Nidos vidurinės mokyklos 2 klasės partnere nacionaliniame konkurse „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!”. Mažieji konkurso dalyviai direkcijoje lankėsi jau ne pirmą kartą. Šiandien pradėjome kelią į gilesnę pažintį su parko veikla ir saugomomis vertybėmis. Direkcijos kiemelyje iš natūralių gamtinių medžiagų (akmenėlių, smėlio, kriauklių, jūros nugludintų pagaliukų, šakelių, konkoriežių) vaikai grupelėse kūrė Linkėjimus Žemei. Akcijos metu ant Žemės Žemei sukurtus linkėjimus „išdalinti“ kėsinosi vėjas. Ateityje, žaliosiose Kuršių nerijos mokymo aplinkose, kartu su antrokais numatytos ir kitos edukacinės veiklos. 

Nuotr. KNNP archyvo. 

Nuotr. KNNP archyvo. 

Nuotr. KNNP archyvo. 

Nuotr. KNNP archyvo. 

Nuotr. KNNP archyvo. 

Nuotr. KNNP archyvo. 

Nuotr. KNNP archyvo. 

Nuotr. KNNP archyvo. 

Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos 
Turizmo ir informacijos skyrius


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
9. Kur aš galėčiau išsinuomoti dviratį Kuršių nerijoje ir ar yra čia dviračių trasa / takas ?

Parke yra įrengta 51 km ilgio Pajūrio dviračių trasa, o gyvenvietėse – dviračių takai


Draugai
 

 

   
   

 

Banners