ŠIUO METU SVETAINĖ TVARKOMA, VISAS TURINYS PERKELIAMAS Į WWW.NERIJA.LRV.LT
Naujienos / Žygis po Juodkrantės sengirę sulaukė gausaus dalyvių būrio
2014-03-31

Šeštadienį, pavasario saulės nušviestą rytą, pasivaikščioti miško takais po Juodkrantės sengirę, dar vadinamą Karališkąją, susirinko gausus būrys - virš 60 gamtos mylėtojų. Pėstute žygiuodami senaisiais pasivaikščiojimo takais klausėmės įdomių legendų, pasakojamų žygio vadovės, nacionalinio parko direktorės, Aušros Feser. Senuosiuose Juodkrantės žemėlapiuose užrašyti pavadinimai: Griekų liepa ir dauba, Mary susižavėjimas, Sužadėtuvių takas, Juliaus takas, Blondinės Ievos kalnas ir pan. metų metus slepia ne vieną paslaptį. Šio žygio metu buvo atgaivinta dalelė šių užmirštų istorijų. 

Seniesiems Juodkrantės gyventojams, bėgiojusiems po miškus tarsi po savo kiemą, pasivaikščiojimas kėlė teigiamas emocijas ir žadino prisiminus. Žygio dalyvės, 85 metų juodkrantiškės teigimu, būtent miškas yra jos sveikatos ir ilgaamžiškumo šaltinis. Klaipėdiečiai mėgavosi miško oro tyrumu, kai kurie džiūgavo pirmą kartą vidurį miško atradę švyturį ar pažinę senąsias parabolines kopas ir šimtmečius skaičiuojančias pušis. Mažiesiems žygio dalyviams fantaziją lavino istorijos apie velnius, raganas, aitvarus ir kitas mistines būtybes, pavaizduotas medinėse skulptūrose ant Raganų kalno. 
 
Dinamiškas, tiek gamtiniu, tiek kultūriniu požiūriu, savitas, 6 km maršrutas po Juodkrantės sengirę sužavėjo kurorto svečius ir vietinius Kuršių nerijos gyventojus. Kartais nebepastebime, kokias vertybes turime šalia, reikia tik išsukti iš asfaltuoto šaligatvio ir Jus jau kitame pasaulyje.
 
Nuotr. J. Gedžiuvienės
 
Nuotr. L. Dikšaitės
 
Nuotr. J. Gedžiuvienės
 
Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos
Turizmo ir informacijos skyrius

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
8. Kur galėtume rasti informaciją apie nakvynės paslaugas Neringoje?

Viešbučių, teikiančių nakvynės paslaugas Neringoje, sąrašą galite atsisiųsti


Draugai
 

 

   
   

 

Banners