Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Gaisrų sezono pradžią paženklino didžiulis gaisras
2014-04-28
Kuršių nerijos nacionaliniame parke gaisrų sezoną pradėjo balandžio 25d. apie vidurdienį kilęs didžiulis gaisras, kuris įsiplieskė tarp Alksnynės kontrolės posto ir Juodkrantės gyvenvietės. Nors gaisras buvo pastebėtas laiku,  liepsnos veržėsi apimdamos vis didesnius plotus. Įvykio vietoje gaisrą gesino gausios priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos iš visos Klaipėdos apskrities.  Liepsnojančių kalnapušių gaisrą gesinti padėjo Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojai, Karinių oro pajėgų sraigtasparnis  su įgula, kariai, savanoriai, taip pat sraigtasparnis iš Latvijos. Pasitelkus sunkiasvorę techniką buvo stumdoma kerpsamanių  paklotė, kad susidarytų smėlio takas ir neplistų liepsna. Neringos savivaldybėje buvo paskelbta ekstremalioji padėtis.  
Penktadienio (balandžio 25 d.)  dienos pabaigoje gaisras buvo lokalizuotas, tačiau balandžio 26d. rytą situacija dar buvo labai rimta, nes sausą mišką vėl buvo apėmusios liepsnos. Vietose dar ruseno miško paklotė keldama vėl įsiliepsnojančio gaisro grėsmę. Nors šeštadienį pučiantis rytų vėjas kėlė rimtą pavojų aukštos įtampos laidams ir buvo baiminamasi dėl Juodkrantės gyvenvietės, tačiau po pietų  ugnis buvo užgesinta.  
Gaisro padaryti nuostoliai dar tikslinami, tačiau jau suskaičiuota, kad  išdegė apie 130 ha miško.
Šiuo metu, kai kur vis dar  rusena paklotė, gaisro vietoje budi priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai, kurie planuoja dirbti mažiausiai visą ateinančią savaitę atlikdami būtinus darbus. Su dviračiu pravažiuoti dviračių taku galimybė yra, tačiau čia dar dirba ugniagesiai gelbėtojai. Dviračių taku tarp Smiltynės ir Juodkrantės važinėja  sunkiasvoris specialusis transportas, todėl važiuoti dviračių taku  yra nesaugu. Esant galimybei, šiame ruože, keliones dviračių taku rekomenduojame atidėti.
 
Kilusio gaisro priežastis dar nenustatyta, tačiau primename, kad gaisrai gali kilti dėl neapdairaus elgesio su ugnimi.
 
Kuršių nerijos gamta yra labai jautri, todėl neatsargiai numesta nuorūka gali pražudyti šį nuostabų gamtos kampelį.
 
Vietos gyventojai ir svečiai apie miško poilsiavietėse planuojamą deginti laužą privalo informuoti atitinkamos girininkijos girininką arba Kuršių nerijos nacionalinio parko budintį tel. 8-46-391148.
 
Pastebėjus gaisrą prašome skambinti 112 arba 8-46-391148.

Nuotr. KNNP direkcijos archyvo (J. Gedžiuvienės)

 
Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos
Turizmo ir informacijos skyrius

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
4. Ar galima statyti palapines Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje?

Statyti palapines visoje Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje griežtai draudžiama, išskyrus kempingo teritoriją

Draugai
 

 

   

 

Banners