2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Žaliasis renginys Kuršių nerijoje kviečia bendradarbiavimui ir naujam požiūriui į gamtą
2014-08-13

Tęsdami aplinkosauginių forumų ciklą Susivienijimo Žali.LT entuziastai bendradarbiaudami su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija šių metų rugpjūčio 14 d. Smiltynėje rengia plačią diskusiją opių šiandienos žaliųjų aktualijų tema. Forumo pavadinimu „Gamtos išsaugojimo būtinybė klimato kaitos grėsmės ir nežaboto vartotojiškumo akivaizdoje. Kodėl būtina keisti požiūrį?“ kontekste bus aptariamos ne vien esminės jautrios gamtosauginės temos, bet ir ne mažiau aktuali gausybės žaliųjų organizacijų būrimo vieningai veiklai perspektyva.

„Mūsų organizuojamų forumų tikslas inicijuojant aplinkosauginę diskusiją jautrių klausimų temomis, paskatinti ir įvairių sričių specialistų, aktyvistų, žaliųjų ir socialinių iniciatyvų bendradarbiavimą, ne tik surandant tinkamiausius problemų sprendimo būdus, bet ir pagilinant savo žinias ar atrandant kitokį požiūrį įprastinės veiklos kontekste“, teigė susivienijimo Žali.LT koordinatorius Martynas Norbutas.

Anot jo, keliant gamtosauginius klausimu svarbu ne tik akcijos, veiksmai ar politikų spaudimas, bet pirmiausiai susitelkimas bendram vieningam darbui ir vaisingai tarpusavio veiklai, papildydami vieni kitus, pasidalindami darbais, pasikeisdami informacija ir palaikydami vieni kitų iniciatyvas. „Žalioji idėja iš tiesų nėra siauras vienos krypties kelias, kaip tai suprantama ir vertinama iš šalies, mūsų interesų sritis apima itin platų veiklos spektrą, apimantį ne tik gamtosaugą, bet ir socialinio teisingumo, tolerancijos, taikaus dialogo, bendruomeniškumo skatinimo, pilietinio aktyvumo aspektus. Todėl bendradarbiavimas pasiskirstant sritimis yra itin svarbus nepaliekant nepadengtų ar apleistų itin aktualių gamtosaugos temų“, pažymi  M. Norbutas. 

Pasak Susivienijimo Žali.Lt koordinatoriaus pavaduotojos Virginijos Vingrienės, šiandien beprotiškai įsibėgėjusio vartotojiško požiūrio kontekste, požiūris į gamtą ir žmogų išreiškiamas per komerciškumo prizmę, pirmenybę teikiant pelnui, naudai, ekonominiam augimui, netgi į nugarą alsuojančios klimato kaitos padarinių grėsmės akivaizdoje. „Štai kodėl turime kalbėti apie pokyčius, kuriuos būtina pradėti nedelsiant, nebijant pristatyti kitokį kartais pernelyg drąsų ar revoliucingą požiūrį ir parodant kitų racionalių kelių galimybę, būtiną gamtos išsaugojimo kontekste, net jei tam reikėtų aukoti įprastas ekonomines galimybes“, pabrėžė V. Vingrienė.

Anot jos, šio renginio metu pabandysime pradėti diskusiją kitokio požiūrio į šiandien tabu tapusią plynų miškų kirtimų temą, kartu pristatydami Žali.LT iniciatyvą, keliant išimtinių miško paskirties keitimo kriterijų, tapusių jau plačiai paplitusiu reiškiniu ir padariusi daug žalos itin jautriai žaliajai erdvei, konstituciškumo klausimą, pakviesdami visuomenę platesniam dialogui šia tema. „Juk mūsų kaip žaliųjų pareiga ne tik kelti į viešumą problemas ir protestuoti, bet ir imtis realių veiksmų užkertant kelią jų bujojimui“ – teigia žalieji aktyvistai. 

Forumo metu bus paliesti ir jautrūs Kuršių nerijos gamtosaugos klausimai, paukščių įsipainiojimas žvejybiniuose tinkluose ir kitos aktualios aplinkosauginės temos, vyks diskusijos, kuo žalieji, aplinkosaugos aktyvistai ir plačioji visuomenė galėtų prisidėti prie gamtos išsaugojimo.

Renginys vyks nuo 11 val. Smiltynės lankytojų centre, Smiltynės g. 11, Klaipėdoje.

Programa:

Ketvirtadienis, rugpjūčio 14 d.:

11.00 val. Dalyvių registracija. 
11. 30 val. Renginio atidarymas. 

11.40 val. „Alternatyvus požiūris į miško kirtimo būdus“ Andrejus Gaidamavičius, Lietuvos žaliųjų judėjimas, Susivienijimas Žali.LT

12.00 val. val. „Miškas – Konstitucijos ginama vertybė. Ar išplėsti išimtiniai miškų paskirteis keitimo atvėjai netapo itin dažnai paplitusiu reiškiniu?“ Virginija Vingrienė, Susivienijimo Žali.LT koordinatoriaus pavaduotoja

12.20 Diskusija. Miškų svarba Kuršių nerijoje.

13.00 val. Pietų pertrauka. Ekologiškos žaliosios vaišės.

14.00 val.“Paukščių žūtys žvejybiniuose tinkluose“. Julius Morkūnas, Lietuvos ornitologų draugija.

14.30 val. „Aktualūs Kuršių nerijos gamtosauginiai aspektai“. Aušra Feser, Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė. 

15.00 val. Seminaro apibendrinimas – sprendimai, išvados.
15.30 val. Seminaro pabaiga.

Renginyje dalyvaus Kuršių nerijos nacionalinio parko, Smiltynės lankytojų centro, Lietuvos ornitologų draugijos, Lietuvos gamtos fondo ir kitų žaliųjų organizacijų, miškininkų, vietos bendruomenių atstovai ir kurorto svečiai.

Kviečiame prisijungti pajūrio gyventojus ir svečius.

 


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
3. Ar reikia mokėti už įvažiavimą į Kuršių nerijos nacionalinį parką?

Alksnynės kontrolės poste reikia mokėti Neringos miesto savivaldybės nustatytą rinkliavą


Draugai
 

 

   
   

 

Banners