2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Nendrinės skulptūros suliepsnos akustinių spalvų fone
2014-09-16

 

Šiemet, Gintaro įlankoje, Juodkrantėje, visą vasarą lankytojus džiugino šių kūrybingų meninikų išskirtiniai darbai - nendrinės skulptūros ant vandens:

Skulptoriaus Vytauto Musteikio - „Krikštas žuvusioms baltų gentims atminti“
 
Mums privalu kuo dažniau tartum maldą kartoti prūsų, galindų, jotvingių, kuršių, žiemgalių, sėlių ir gudonų vardus, nes tik jų dėka išlikome. Kol juos priešai dorojo, žudė ir naikino, Lietuva spėjo sutvirtėti, įstengė atsilaikyti ir nežūti. Todėl su padėka minėkime šias ir kitas, mums šiandien jau nebežinomas, gentis, kas kartą, kai pagalvojame apie savo šaknis, savo protėvius, savo likimą. Krikštas skirtas jiems, nes protėviai kapus žymėjo ne kryžiais, o krikštais.
 
Nuotr. KNNP archyvo. 
 
 
Skulptorių Vytauto Musteikio ir Liudos Petkevičiūtės - „Mįslingi gudonų keliai ir kelionės“
 
Gudonai, mūsų protėvių giminaičiai, kadais gyvenę į rytus nuo Vystulės (dabartinės Vyslos), buvo nenuoramos keliauninkai. Laivais, pritaikytais ne tik plaukioti, bet ir važiuoti, jie iš savo protėvynės nusidangino net į Pirėnų pusiasalį ir ten apsistojo. Apie tai mena Kastilijos (Ispanija) karaliaus Alfonso X išmintingojo metraščiai.
 
Nuotr. KNNP archyvo. 
 
 
Skulptoriaus Stasio Juraškos -„Lopšinė saulei“
 
Skulptūra simbolizuoja saulę ir bangas, kurios lyg lopšinė nuramina, vakaro tamsoj palydint saulę už horizonto.Viena lopšinė net visą saulelę sutalpina.Degdama ši skulptūra supsis įprasmindama kinetinės kompozicijos mintį.
 
Nuotr. KNNP archyvo. 
 
 
Skulptorių Andris Kapusts (Latvia) ir Jordi Navarro Navarrete (Ispanija) -„Saulės kelionė“
 
Latvių pasaulėžiūroje, paros metu saulė keliauja tarp dviejų pasaulių. Dieną, virš žemės, ant debesų paklotės, saulė važiuoja karietoje, kurią tempia žirgai. Vakare saulelė sėdasi į auksinę valtelę ir naktį keliauja į kitą pasaulį, kur sušildo našlaitį. Apie tai apdainuojama  liaudies dainoje: Saulelė vėlai naktį / Sėdi aukso valty / Pakyla ryte / Palikdama valtelę siūbuoti.
 
Nuotr. KNNP archyvo. 
 
 
Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos 
Turizmo ir informacijos skyrius

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
8. Kur galėtume rasti informaciją apie nakvynės paslaugas Neringoje?

Viešbučių, teikiančių nakvynės paslaugas Neringoje, sąrašą galite atsisiųsti


Draugai
 

 

   
   

 

Banners