2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Gimtadienio dovana - Neringos krėslas
2014-10-30

Artėja Neringos miesto gimtadienis (renginių programa). Šį kartą Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija paruošė šventei neįprastą dovaną – Neringos krėslą. Didžiulė, beveik 5 metrų aukščio kėdė bus pastatyta Tylos slėnyje, toje vietoje iš kurios puikiai matosi milžinės Neringos kadaise supiltos kopos bei rami marių pakrantė. Tikimės, kad Neringos krėslas taps dar vienu Nidos simboliu, primenančiu garsiąją legendą apie nerijos susikūrimą ir kviečiančiu pasiklausyti Tylos slėnyje kalbančios tylos. Tai dar vienas simbolis to, kad surėmus pečius galime padaryti kur kas daugiau, negu po vieną. Šią skulptūrą suprojektavo ir padarė juodkrantiškis Albertas Danilevičius, jam talkino KNNP direkcijos darbuotojai. Labiausiai esame dėkingi rėmėjams – tai Nidos Lions klubui ir Wolfburgo Vorsfeldės Lions klubui iš Vokietijos. Neringos savivaldybė taip pat prisideda suorganizuodama skulptūros atvežimą iš Juodkrantės į Nidą.

Dabar vargu ar kas beprisimena, kas  sugalvojo šią idėją. Istorijos pradžia galima laikyti dviejų Lions klubų bendravimą, kur ir kilo mintis padaryti ką nors tokio, kas ilgam išliktų, būtų įdomu, atraktyvu ir turėtų  prasmę. Neringos krėslo idėja labai patiko kolegoms iš Vokietijos, jie sutiko prisidėti prie projekto finansavimo. Tada įsijungė Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, reikėjo vietos, kur tai daryti ir iš ko. Direkcijoje pradėjęs dirbti skulptorius Albertas Danilevičius ėmėsi kūrybinių ieškojimų. Gana storas sąsiuvinis buvo primargintas daugybe eskizų, kol pagaliau ėmė ryškėti tokios kėdės kontūrai, kurią kiekvienas pamatęs sakė – taip, čia yra ta kėdė. Direkcijos rekreacinių dirbtuvių teritorijoje nuo seno gulėjo apsamanoję ąžuolų rąstai.  Juos kažkada čia buvo pasidėjusi savivaldybė. Pasidėjo ir pamiršo, tad samanos ir grybai tapo pagrindiniais jų naudotojais. Reikėjo padaryti galą savivaliavimui. Atrinkus dar tinkamus naudoti rąstus, juos nuvalius ir supjausčius, pamažu ėmė ryškėti krėslo kontūrai. Direkcijoje dirbantys kolegos, ypatingai Dainius Lukošius ir Robertas Simaitis taip pat prisidėjo prie darbų, nes vienam tokį svorį pakelti neįmanoma. Jau padarytą krėslą reikėjo suveržti metalinėm juostom, kad tvirtai stovėtų, nutepti, kad ilgiau laikytų. Dabar belieka laukti, kol savivaldybė suorganizuos atvežimą.

Ant krėslo bus parašytas štai toks ar panašus tekstas: „Prisėsk keleivi ant milžinės Neringos krėslo ir paklausyk kaip Tylos slėnyje kalba tyla“.

Neringos krėslas yra ne tik meninė skulptūra. Ant jo bus galima užlipti ir atsisėsti, o kadangi mes nebesam tokie dideli, kaip Neringa, tad ant jo tikrai tilps du žmonės.

Skulptūros atidengimas vyks lapkričio 16 dieną 12.00 val. Tylos slėnyje prie marių. Kviečiame visus ateiti. 

Nuotr. KNNP archyvo

 

Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
1. Kokias pagrindines taisykles reikia žinoti lankantis Kuršių nerijos nacionaliniame parke?

Prašome atkreipti dėmesį į apribojimus lankantis Kuršių nerijos nacionaliniame parke


Draugai
 

 

   
   

 

Banners