2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Sumedėjusios augmenijos šalinimo talka vykusi Grobšto gamtiniame rezervate.
2014-11-04
        Norint išsaugoti smėlio kopas ir neleisti joms apaugti mišku, būtina žmonių pagalba, todėl direkcijos darbuotojai vykdo ir kviečia prisidėti savanorius prie sumedėjusios augmenijos šalinimo talkų. Tai puiki proga ne tik praleisti pusdienį gryname ore, bet ir pabuvoti vietovėse, kur kasdienybėje žmogaus buvimas yra ribojamas įstatymo.
 
         Ketvirtadienį, spalio 30 d. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojai su talkininkais darbavosi Grobšto gamtiniame rezervate, vykdė kopų valymą nuo savaime užaugusių pušelių, kad sustabdyti miško plitimą ir kopų užžėlimą. Medžių ir krūmų šalinimas atvirose vietovėse – Baltosiose ir Pilkosiose kopose, norint palaikyti esamą atvirą kraštovaizdžio būklę, yra nuolatinis nacionalinio parko direkcijos uždavinys.
 
         Smilgų piešiniai smėlyje, keliaujančios kopos, neaprėpiama erdvė ir visiška ramybė pasitinka išlindus iš miško ir pradėjus kelionę  kupstyne link marių  pakeliui raunant jaunas vienmetes ar kelių metų pušeles. Kylant link atvirų smėlio plotų pabaidytas pakilo sakalas ir nusklendė link kitos vienišos pušies kopagūbrio pašonėje. Pakeliui randami rezervato paukščių ir žinduolių  pėdsakai, žymintys šių Kuršių nerijos miško gyventojų keliones. Kažkur už kalnelio sukranksėjo varna, palipus kopagūbriu aukščiau pasijuto vėsus rudens vėjas, kur viršūnėje atsiveria Baltosios kopos tarp mėlynuojančių vandenų - Kuršių marių ir Baltijos jūros.
 
 
 
 
 
Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos
Turizmo ir informacijos skyrius

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
6. Kur galima užsisakyti ekskursiją po Kuršių nerijos nacionalinį parką?

KNNP Lankytojų centruose galima užsisakyti gido paslaugas


Draugai
 

 

   
   

 

Banners