2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Eismo įvykiai su gyvūnais
2014-11-26

Šį rudenį vairuotojai gali džiaugtis geromis eismo sąlygomis. Lapkričio mėnuo jau į pabaigą, o sniego Kuršių nerijoje dar nebuvo. Nepaisant gerų vairavimo sąlygų, atsipalaiduoti negalima. Dienoms vis trumpėjant, eismas keliuose intensyviausias prieblandoje ar tamsiuoju paros metu. O čia slypi daug pavojų, vienas iš jų – susidūrimas su laukiniais gyvūnais.

Neringos policijos komisariato duomenimis, susidūrimai su laukiniais gyvūnais - ne toks ir retas reiškinys Kuršių nerijoje. Per pastaruosius 5 metus kelyje Smiltynė – Nida užfiksuota virš 60 eismo įvykių susijusių su gyvūnais. Ši statistika nors ir yra oficiali, jos tikslumas nėra didelis, nes ne visi vairuotojai apie tokius incidentus praneša, tad realus skaičius gali būti daug didesnis. 

Laukiniai gyvūnai dažnai kerta kelius ir apakinti automobilių šviesų yra neprognozuojami, o vairuotojas ne visada spėja sureaguoti į pavojų laiku. Tokia situacija gali pasitaikyti bet kam, nepriklausomai nuo amžiaus ar vairavimo patirties. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija rekomenduoja vairuotojams, važiuojant kelyje Smiltynė – Nida, kuriame stovi kelio ženklai įspėjantys apie galinčius į kelią išbėgti gyvūnus, laikytis saugaus greičio ir būti itin atidiems, ypač tamsiuoju paros metu. Saugokite save ir savo artimuosius.


Nuotr. KNNP archyvo.

 

Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos
Teisės ir personalo skyrius

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
9. Kur aš galėčiau išsinuomoti dviratį Kuršių nerijoje ir ar yra čia dviračių trasa / takas ?

Parke yra įrengta 51 km ilgio Pajūrio dviračių trasa, o gyvenvietėse – dviračių takai


Draugai
 

 

   
   

 

Banners