Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Informacija apie keturračius motociklus saugomoje teritorijoje
2015-01-08

     Vis labiau vėstantys orai primena apie žiemą, tačiau dažnas poilsiautojas atvykęs į Kuršių nerijos nacionalinį parką ir nepabūgęs šaltuko renkasi pasivaikščiojimą ramiame gamtos prieglobstyje. Pasigerėti gamtos vaizdais atvyksta šeimos, o jų nuotaiką praskaidrina sutikti miško gyvūnai. Poilsis gamtoje suteikia daug malonumų, tačiau kartais nuotaiką gali sugadinti miško keliuku atriedantis keturratis. Susirūpinimą kelia gaunami pranešimai apie miške važinėjančius keturračius. Keturračių motociklų vairuotojai kelia grėsmę ne tik jautriai augalijai ir gyvūnijai, bet taip pat ir po mišką vaikščiojantiems žmonėms.

 
    Vairuotojai dažnai nepaiso informacinių užrašų ar draudžiamųjų ženklų, užtvarų miškuose ir keliukuose. Keturračių, kaip ir kitų motorinių transporto priemonių, vairuotojams galioja ne tik Kelių eismo taisyklės, bet ir saugomos teritorijos režimo reikalavimai. KNNP lankymo taisyklių 7.2. p. nurodyta, jog draudžiama važinėti, sustoti ir stovėti motorinėmis transporto priemonėmis (įskaitant dvirates, trirates ir keturrates savaeiges transporto priemones)  ne ant kietosios kelio dangos, tam neskirtose ir atitinkamais ženklais nepažymėtose vietose (išskyrus specialiąsias transporto priemones). Papildomus reikalavimus draustiniuose reglamentuoja Gamtinių ir kompleksinių draustinių nuostatai.
 
    Norime priminti, jog pa­si­kei­tė ga­lin­gų­jų ke­tur­ra­čių api­brė­ži­mas. Nuo 2015-ųjų sau­sio papras­tes­niu ta­po ga­lin­go­jo ke­tur­ra­čio api­brė­ži­mas. Da­bar tai ke­tur­ra­tė mo­to­ri­nė trans­por­to priemonė, ku­rios di­džiau­sio­ji nau­din­go­ji ga­lia di­des­nė ne­gu 15 kW, bet ne di­des­nė ne­gu 100 kW, o va­rik­lio tū­ris ne di­des­nis ne­gu 1000 m3. Bet tai nesuteikia teisės tokios transporto priemonės vairuotojui nepaisyti saugomų teritorijų reikalavimų.
    Pasitaiko vis dar tokių keturračių, kurie yra ir be valstybinių numerių. VĮ „Regitros“ duomenimis,jeigu transporto priemonė dalyvauja viešajame eisme, ji privalo būti registruota ir su valstybiniais numeriais.
 
 
    KNNP direkcija keturračių vairuotojus ragina saugoti jautrios gamtinės teritorijos augaliją irgyvūniją, nevažinėti miškais, miško keliukais, triukšmu netrikdyti vietos gyventojų ir poilsiautojų ramybės.
 
 
    Vietos gyventojų bei poilsiautojų prašome pagalbos, jei pastebite transporto priemonę neleistinoje vietoje, pranešti telefonu +37065635079 arba užfiksuotą informaciją atsiųsti el. paštu knnp@nerija.lt.
 
Nuotr. iš KNNP archyvo
 
 
Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos
Teisės ir personalo skyrius
 

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
9. Kur aš galėčiau išsinuomoti dviratį Kuršių nerijoje ir ar yra čia dviračių trasa / takas ?

Parke yra įrengta 51 km ilgio Pajūrio dviračių trasa, o gyvenvietėse – dviračių takai


Draugai
 

 

   

 

Banners