Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Paukštelių maistas žiemą
2015-01-21

Nors didelio šaltuko už lango nėra, tačiau mažiesiems klausytojams sausio 20 dieną  Neringos vid. mokyklos Juodkrantės pradinio ir ikimokyklinio ugdymo skyriaus vyko edukacinis užsiėmimas. Jo metu buvo pasakojama apie Kuršių nerijoje dažniausiai sutinkamus paukštelius žiemą ir jiems tinkamą lesalą, o vaikučiai tuo metu patys ruošė lesyklėles paukščiams.

   Mažieji sužinojo, kad  lesalas turi būti kuo natūralesnis, nesugedęs: lašiniai, saulėgrąžos, lazdyno riešutai, spygliuočių medžių ir linų sėklos,  balta duona, varškė, obuoliai, kukurūzų sėklos, avižiniai dribsniai, kruopos, virti ryžiai, šaltalankio ir šermukšnio uogos, virtos smulkintos bulvės ir kiaušiniai. Netinka sūdytos ar su prieskoniais saulėgrąžos, kaip ir sūdyti ar rūkyti lašiniai, supelijusi duona, juoda ruginė duona, kuri sunkiai virškinama. Vaikai greitai pastebi besilankančių sparnuočių „mėgtamiausią valgį“, kuris nuo lesyklėlių sulesamas pirmiausia.

   Skirtinga lesalo sudėtis vilioja skirtingos rūšies paukščius. Didesnė  įvairovė tikėtina šalia miškų, parkų, sodų. Prie namų Kuršių nerijoje gali atskristi šios paukščių rūšys: naminis žvirblis, karklažvirblis, didžioji zylė, mėlynoji zylė, paprastoji pilkoji zylė, šiaurinė pilkoji zylė, juodasis strazdas, žaliukė, bukutis, pilkoji varna; rečiau pasirodo: liepsnelė, kikilis, svilikas, kėkštas, genys.

Nuotr. Juodkrantės ikimokyklinio ugdymo skyriaus

 

 

Nuotr. Juodkrantės ikimokyklinio ugdymo skyriaus

Nuotr.Juodkrantės ikimokyklinio ugdymo skyriaus

Nuotr. Juodkrantės ikimokyklinio ugdymo skyriaus

Nuotr. Juodkrantės ikimokyklinio ugdymo skyriaus

 

 

Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos
Turizmo ir informacijos skyrius

 

 


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
3. Ar reikia mokėti už įvažiavimą į Kuršių nerijos nacionalinį parką?

Alksnynės kontrolės poste reikia mokėti Neringos miesto savivaldybės nustatytą rinkliavą


Draugai
 

 

   

 

Banners