Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Sausio 20-21 d. Lietuvoje viešėjo UNESCO Pasaulio paveldo komiteto deleguotas ICOMOS ekspertas Tamas Fejerdy
2015-01-22

 Sausio 20-21 d. Lietuvoje viešėjo UNESCO Pasaulio paveldo komiteto deleguotas ICOMOS ekspertas Tamas Fejerdy. Jis čia atvyko su specialia misija, siekiant geriau susipažinti su suskystintų dujų terminalo statybos klausimais, Klaipėdos uosto gilinimo ir tilto į Kuršių neriją statybos planais, galinčiais turėti įtakos UNESCO pasaulio paveldo vietovei Kuršių nerijai. Susitikime, vykusiame Valstybinio jūrų uosto direkcijoje specialistai išsamiai pristatė visus projektus, atliktas poveikio aplinkai vertinimo procedūras. Aplinkos ministerijos saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktorius V. Bezaras, kalbėdamas apie tilto statybos projektus atkreipė dėmesį, kad šio klausimo svarstymui sudaryta darbo grupė bendro sprendimo nepriėjo, planavimo dokumentuose tokio objekto statyba nenumatyta. T. Fejerdy pasidžiaugė išsamiu visų objektų pristatymu ir kompetentingais atsakymais į visus iškeltus klausimus.

Trečiadienį T. Fejerdy lankėsi Kuršių nerijos nacionaliniame parke, susitiko su Neringos savivaldybės, Lietuvos ir Rusijos Federacijos nacionalinių parkų administracijų atstovais. Nors svečias turėjo nedaug laiko, tačiau pamatyta Kuršių nerijos gamta ir gyvenvietės paliko jam didelį įspūdį. Draugiško pokalbio metu jis pabrėžė, jog būtina imtis visų priemonių šios vietovės unikalumo išsaugojimui ir  kad apribojimai tokioje ypatingoje teritorijoje yra būtini. Paklaustas apie urbanizuotų teritorijų plėtros galimybes, svečias atsakė, jog vykdant plėtrą tokiose teritorijose prioritetas privalo būti skiriamas visuomenės poreikių tenkinimui, o ne privatiems interesams. Nors savivalda ir aplinkosaugos tikslus įgyvendinančios įstaigos dažnai turi skirtingus tikslus, dialogas, ieškant bendro visų suinteresuotų institucijų sutarimo yra būtinas. Ekspertas pabrėžė ir geresnės komunikacijos būtinybę, tiek nacionaliniame, tiek tarptautiniame lygyje. T. Fejerdy rekomendavo nepamiršti įpareigojimo valstybei narei apie ketinimus imtis didelių restauravimo ar naujų statybų darbų, kurie gali pakenkti paveldo vertybės išskirtinei visuotinei vertei Pasaulio paveldo konvencijos saugomoje teritorijoje, iš anksto informuoti UNESCO pasaulio paveldo komitetą apie tai.
 
Iki šio mėnesio pabaigos ICOMOS ekspertas turi parengti ir pateikti UNESCO Pasaulio paveldo centrui ataskaitą apie misiją Lietuvoje.
 
 
 
 
Nuotr. KNNP archyvo.
 
 
Informaciją parengė
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
8. Kur galėtume rasti informaciją apie nakvynės paslaugas Neringoje?

Viešbučių, teikiančių nakvynės paslaugas Neringoje, sąrašą galite atsisiųsti


Draugai
 

 

   

 

Banners