Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Dalinamės mūsų savanorio patirtimi ir įspūdžiais
2015-05-21

Kuršių nerijos nacionalinis parkas į savo vykdomas veiklas įtraukia savanorius, šį pavasarį savanorystę, pagal Jaunimo savanoriškos tranybos 3 mėnesių programą, pas mus atliko Tomas, tačiau pasikeitus asmeninėms aplinkybės  jo savanorystė truko tik 2 mėnesius. Nepaisant to, labai džiaugiamės savanorio indėliu ir dalinamės jo savanoriškos veiklos patirtimi ir įspūdžiais mūsų parke:

            Laba diena, esu Tomas iš Druskininkų. Atvykau savanoriauti į Kuršių nerijos nacionalinį parką vedinas kilnaus tikslo – prisidėti prie unikalios gamtos puoselėjimo. Be to, norėjosi palyginti, ar Nida kaip kurortas kuo nors lenkia Druskininkus.

Teko labai daug vaikščioti ir važinėti dviračiu po visą nacionalinio parko teritoriją – turėjau inspektuoti įvairius pasivaikščiojimo takus, žiūrėti, ar teisingai sužymėtos pasivaikščiojimo trasos, ar nėra nuvirtusių medžių ant dviračio tako ir t.t. Iš tikrųjų tikėjausi, kad teks dirbti daugiau fizinio darbo – tvirtinti kopas, sodinti medelius, genėti šakas ar kažką panašaus. Bet šį kartą tokio pobūdžio darbų beveik nebuvo – tik vieną dieną teko prisidėti prie kopų klojimo eglišakiais. Turbūt sunkiausia užduotis buvo orientacinio sporto stulpelių patikrinimas – reikėjo surasti ir patikrinti apie  100 stulpelių, išsidėsčiusių teritorijoje tarp Nidos ir Preilos. Bet kartu tai buvo ir azartiškas užsiėmimas bei puiki mankšta kojoms – sėdėdamas Druskininkuose neturėdavau motyvacijos tiek daug vaikščioti. Be užduočių gamtoje, buvo ir kitokių užduočių – sumaketuoti plakatą, nudažyti informacinį ženklą ir panašiai. Netgi indus vieną kartą išploviau.

Kuršių nerijos gamtos ramybė labai teigiamai veikia vaizduotę, vaikštant miško takais ar marių pakrante kilo nemažai kūrybinių idėjų, kurias tikriausiai įgyvendinsiu jau grįžęs atgal į Dzūkiją. Viena iš idėjų – siurrealistinis filmukas apie Kuršių neriją, kuriame dominuos Nidos vėtrungės ir kormoranai.

Noriu padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie šios savanorystės organizavimo, tai buvo labai gera patirtis. Žymiai geresnė negu kažkoks darbas ofise.

Nuotr. Tomo Ž.

Nuotr. Tomo Ž.

Nuotr. Tomo Ž.

 

Informaciją parengė:
            Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos
           Turizmo ir informacijos skyrius

 


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
5. Kur galima įsigyti mėgėjiškos žūklės leidimus?

Mėgėjiškos žūklės leidimus galima įsigyti internetu.


Draugai
 

 

   

 

Banners