2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Savanorystė - puikus būdas naudingai praleisti vasarą pajūryje
2015-08-18
Kuršių nerijos nacionalinis parkas į savo vykdomas veiklas įtraukia savanorius, šią vasarą savanorystę, pagal Jaunimo savanoriškos tranybos 3 mėnesių programą, pas mus atliko Lukas. Labai džiaugiamės savanorio indėliu ir dalinamės jo savanoriškos veiklos patirtimi ir įspūdžiais mūsų parke:
Jūra, marios, smėlis, kopos, atrodo niekada nesibaigiantys pušynai ir raudonų stogų salelės paskendusios miško žalumoje. Tai Lietuvos pasididžiavimas - Kuršių Nerija. Čia įkurtame nacionaliniame parke gavau galimybę praleisti šią vasarą kaip savanoris ir susipažinti su nerijos gamta, istorija, darbu saugomose teritorijose.
Savanorystė susidomėjau iš karto po mokyklos baigimo kada radau programą jaunimui EST (Europos Savanorių Tarnyba) su šia programa išvykau metams į mažą Kroatijos kaimelį įsikūrusį Velebito kalnuose - Kuterevo, ten savanoriavau Kuterevo meškų prieglaudoje. Po šios puikios savanorystės patirties užsienyje susidomėjau vietinės savanorystės galimybėmis Lietuvoje. Puikią galimybę pasiūlė JST (Jaunimo Savanoriška Tarnyba) su šia programa ir tapau savanoriu Kuršių nerijos nacionaliniame parke.
Atvykus čia buvau priimtas šilto kolektyvo, kurio dėka labai greitai įsiliejau į parko veiklą. Jau pirmą dieną mane supažindino su visais direkcijos darbuotojais ir pradėjome planuoti ateities darbus. Apgyvendino mane jaukiame žvejo namelyje prie pat marių kranto. Pamaniau - "Geras! Daug kur teko pagyventi, bet laivo galiniame kieme dar neturėjau." Kartu su manimi gyveno keturi kopų sargai. Šios žavios profesijos atstovai nenuilsdami saugojo nerijos kopas nuo įžūlių lankytojų negerbiančių parko lankymosi taisyklių. Ten pat buvo įsikūręs ir ūkininkas Antanas, kuris rūpinosi avimis, apgyvendintomis Neringos pievose. Su šiais žmonėmis labai greitai susigyvenau ir tapome it šeima.
Vienas iš pirmųjų mano darbų ir buvo pagelbėti kopų sargams. Kartu vaikėme turistus, kurie ketindavo pasivaiščioti kopų šlaitais, paaiškindavome jiems kodėl taip daryti nedera ir kur galima vaikščioti kopas žalojant daug mažiau - suteikdavome žmonėms informacijos. Pagelbėjau parko biologams vykdant retų rūšių monitoringą. Daug padėjau parko ūkvedžiui Remigijui, su kuriuo statėmė naujus ir remontavome senus medinius pajūrio takus ir laiptus. Tvarkėme aplinką. Man įgavus patirties ir žinių apie parką teko padirbėti ir Lankytojų centre Nidoje. Teko padėti Antanui perkeliant avis į kitą ganymo vietą.
Daug įvyko per trumpą lietuvišką vasarą. Daug ko išmokau, daug naujų įgūdžių įgavau. Ši savanorystės patirtis praturtino mane kaip žmogų ir patobulėjau kaip asmenybė. Čia dar būtinai sugrįšiu. O visiems dvejojantiems savanoriauti ar ne, galiu pasakyti, kad verta.
Nuotr. KNNP archyvo.
 
Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos

Turizmo ir informacijos skyrius

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
6. Kur galima užsisakyti ekskursiją po Kuršių nerijos nacionalinį parką?

KNNP Lankytojų centruose galima užsisakyti gido paslaugas


Draugai
 

 

   
   

 

Banners